1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

се бараат вистинските родители

Дискусија во 'Канта' започната од Dora25Mora, 28 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dora25Mora

  Dora25Mora Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  знам дека многу посвоени деца после 18 години ги побарале биолошките родители а многу од нив успеале,тие сто не успеале не им ги знам причините...има ли некој што се сретнал со таква приказна во животот,знае ли некој како бил законот пред повеке од 20 години со оние документи...што требало да исполнуваат тие што сакаат да посвојат дете,ве молам кој може нека се распраша да дојдам до барем некоја информација во врска со тоа,било што е подобро од тоа да не знаеш ништо и никој да не сака да каже очи во очи,некои дури велат дека не смеам ни да знам :(
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.