1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

скинат презерватив

Дискусија во 'Канта' започната од argentina.1, 6 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. argentina.1

  argentina.1 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  здраво на сите. сакам да прасам дали некој знае да ми помогне,имам мал проблем....на одморот у будва првите денови се запознав со еден дечко и се гледавме секој ден. една вечер испивме малце повисе и заврсивме во апартманот.за време на сексот видовме дека кондомот се скинал и прекинавме. сега мене ми е страв од сексуално-преносливите болести или усте полошо..од хив. кога со дојов од одмор разговарав со гениколог (не му казав дека типот не го познавам мн добро) и тој ми рече дека сексуално преносливите болести не се пренесуваат само од еден секс. како и да е..мене ме е страв и ми треба помош! П.С дечкото ми рече дека секогас имал заштитени сексуални односи,амааа...јас не можам да ми верувам 100%
   
 2. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Иако би требало, сепак нема да ти попувам и да те осудувам за твојата неодговорност прво.
  А што да правиш и дали имаш закачено нешто ние неможеме да ти кажеме, направи си проверка така ќе си бидеш најсигурна.
  И уште нешто, сигурна си дека не сврши во тебе?
   
 3. argentina.1

  argentina.1 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  toa sugurno deka ne poso som vidovme deka se skinal prezervativot prekinavme so toa
   
 4. Kajafeminka

  Kajafeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  26
  А што можеме ние да ти кажеме само да те утешиме да не мислиш толку лошо.Најпаметно ти е да си одиш и да си направиш неколку испитувања колку повеќе чекаш толку полошо.
   
 5. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Велиш дека си се посоветувала со гениколог,епа тогаш посоодветен одговор од него нема,друго ништо не ти преостанува само да веруваш во зборовите на типот дека секогаш имал заштитен однос и мој совет е да си направиш тестови пошто по муабетот сватив дека не го познаваш типот ни малку и не знаеш ништо за него ако сум грешка те молам исправи ме.Неколку тестови нема да ти бидат на одмет направи ги и ке ти олесни ти посакувам да се негативни и верувам дека такви ке бидат.
   
 6. majafimceva

  majafimceva Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  17
  Да бе не се пренесуваат од еден секс , кој будала ти го кажал ова :x доволна е и една пенетрација за да се пренесе нешто :!: вака сеа.. за хив преку обични тестови треба да чекаш да минат 6 месеци што е многу ќе отидеш во институт за јавно здравје и ќе прашаш таму има тестови кои се прават по 2-3 недели од односот се зема крв од вена, тие се малце сензитивни ама подобро нешто отколу ништо. За останатите ППБ треба да минат три месеца, а за ХПВ една година па и повише па да провериш :hai:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.