1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

скинат презерватив

Дискусија во 'Канта' започната од argentina.1, 6 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. argentina.1

    argentina.1 Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    здраво на сите. сакам да прасам дали некој знае да ми помогне,имам мал проблем....на одморот у будва првите денови се запознав со еден дечко и се гледавме секој ден. една вечер испивме малце повисе и заврсивме во апартманот.за време на сексот видовме дека кондомот се скинал и прекинавме. сега мене ми е страв од сексуално-преносливите болести или усте полошо..од хив. кога со дојов од одмор разговарав со гениколог (не му казав дека типот не го познавам мн добро) и тој ми рече дека сексуално преносливите болести не се пренесуваат само од еден секс. како и да е..мене ме е страв и ми треба помош! П.С дечкото ми рече дека секогас имал заштитени сексуални односи,амааа...јас не можам да ми верувам 100%
     
  2. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Иако би требало, сепак нема да ти попувам и да те осудувам за твојата неодговорност прво.
    А што да правиш и дали имаш закачено нешто ние неможеме да ти кажеме, направи си проверка така ќе си бидеш најсигурна.
    И уште нешто, сигурна си дека не сврши во тебе?
     
  3. argentina.1

    argentina.1 Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    toa sugurno deka ne poso som vidovme deka se skinal prezervativot prekinavme so toa
     
  4. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    А што можеме ние да ти кажеме само да те утешиме да не мислиш толку лошо.Најпаметно ти е да си одиш и да си направиш неколку испитувања колку повеќе чекаш толку полошо.
     
  5. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Велиш дека си се посоветувала со гениколог,епа тогаш посоодветен одговор од него нема,друго ништо не ти преостанува само да веруваш во зборовите на типот дека секогаш имал заштитен однос и мој совет е да си направиш тестови пошто по муабетот сватив дека не го познаваш типот ни малку и не знаеш ништо за него ако сум грешка те молам исправи ме.Неколку тестови нема да ти бидат на одмет направи ги и ке ти олесни ти посакувам да се негативни и верувам дека такви ке бидат.
     
  6. majafimceva

    majafimceva Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    17
    Да бе не се пренесуваат од еден секс , кој будала ти го кажал ова :x доволна е и една пенетрација за да се пренесе нешто :!: вака сеа.. за хив преку обични тестови треба да чекаш да минат 6 месеци што е многу ќе отидеш во институт за јавно здравје и ќе прашаш таму има тестови кои се прават по 2-3 недели од односот се зема крв од вена, тие се малце сензитивни ама подобро нешто отколу ништо. За останатите ППБ треба да минат три месеца, а за ХПВ една година па и повише па да провериш :hai:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.