скинат презерватив

Дискусија во 'Канта' започната од argentina.1, 6 септември 2012.

1. argentina.1

argentina.1 Активен член

Се зачлени на:
    5 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    здраво на сите. сакам да прасам дали некој знае да ми помогне,имам мал проблем....на одморот у будва првите денови се запознав со еден дечко и се гледавме секој ден. една вечер испивме малце повисе и заврсивме во апартманот.за време на сексот видовме дека кондомот се скинал и прекинавме. сега мене ми е страв од сексуално-преносливите болести или усте полошо..од хив. кога со дојов од одмор разговарав со гениколог (не му казав дека типот не го познавам мн добро) и тој ми рече дека сексуално преносливите болести не се пренесуваат само од еден секс. како и да е..мене ме е страв и ми треба помош! П.С дечкото ми рече дека секогас имал заштитени сексуални односи,амааа...јас не можам да ми верувам 100%

2. cvetce93

cvetce93 Популарен член

Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    572
    Иако би требало, сепак нема да ти попувам и да те осудувам за твојата неодговорност прво.
    А што да правиш и дали имаш закачено нешто ние неможеме да ти кажеме, направи си проверка така ќе си бидеш најсигурна.
    И уште нешто, сигурна си дека не сврши во тебе?

3. argentina.1

argentina.1 Активен член

Се зачлени на:
    5 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    toa sugurno deka ne poso som vidovme deka se skinal prezervativot prekinavme so toa

4. Kajafeminka

Kajafeminka Истакнат член

Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    А што можеме ние да ти кажеме само да те утешиме да не мислиш толку лошо.Најпаметно ти е да си одиш и да си направиш неколку испитувања колку повеќе чекаш толку полошо.

5. aleks26

aleks26 Истакнат член

Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    93
    Велиш дека си се посоветувала со гениколог,епа тогаш посоодветен одговор од него нема,друго ништо не ти преостанува само да веруваш во зборовите на типот дека секогаш имал заштитен однос и мој совет е да си направиш тестови пошто по муабетот сватив дека не го познаваш типот ни малку и не знаеш ништо за него ако сум грешка те молам исправи ме.Неколку тестови нема да ти бидат на одмет направи ги и ке ти олесни ти посакувам да се негативни и верувам дека такви ке бидат.

6. majafimceva

majafimceva Активен член

Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    17
    Да бе не се пренесуваат од еден секс , кој будала ти го кажал ова :x доволна е и една пенетрација за да се пренесе нешто :!: вака сеа.. за хив преку обични тестови треба да чекаш да минат 6 месеци што е многу ќе отидеш во институт за јавно здравје и ќе прашаш таму има тестови кои се прават по 2-3 недели од односот се зема крв од вена, тие се малце сензитивни ама подобро нешто отколу ништо. За останатите ППБ треба да минат три месеца, а за ХПВ една година па и повише па да провериш :hai: