1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

танц и јазик

Дискусија во 'Канта' започната од bebushe, 8 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bebushe

  bebushe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  19
  здраво на сите..имам две прашања во врска со јазикот и танцот. Па вака најпрво да ви кажам дека обожувам танци..па да ве пршам да не знаете некое студио за танци модерни танци хип хоп и некој што иде ве молам да ми каже како што колку е чланарината и сакам да има натпревари не онака да си вежбаш у сала на такво имам одено но залудно..сакам да се натпреварувам. додека другото прашање ми е да не знаете некое место каде се изучува некој странски јазик но и лето зима да се иде во таа држава за која го учиме јазикот мислам ме разбравте
  фала ви однапред
  а ако има некоја ваква тема избришетеја оваа :) :) :)
   
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  9.240
  Пол:
  Женски
  Јас многу сакам балет да играм ги знам сите позиции ама не можам да играм. :(
   
 3. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  Зашто неможеш? Ако не е тајна
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.