1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

толкувања за треперењето на одредени делови од телото

Дискусија во 'Канта' започната од m.a.f.i, 14 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  ако има нешто вакво се извинувам и канта :D
  ако ти заигра вратот, било која страна на челото, главата, уво, веѓи, нос, гради, гуша,усни, очи, прсти,рамо, рака, колено, зглоб или било кој дел од телото (бидете пристојни) :D старите велат дека сето тоа има некакво значење
  еве од мене еден пример
  палецот на десната рака ако ти заигра што и да се помолиш на Бога ќе се исполни. :D :D :D
  поздрав мили
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.511
  Допаѓања:
  195.499
  Пол:
  Женски
  ТУКА е дискутирано за овие работи ;)
   
 3. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  ок ако мислите дека е исто тогаш канта.поздрав
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.