1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

фарба за коса

Дискусија во 'Канта' започната од ssiillaa, 29 септември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ssiillaa

  ssiillaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  3
  ако веќе има ваква тема нека оди во канта,,,јас не успеав да најдам...ме интересира каква фарба за коса користите...?....што мислите за лореал....јас вече неколку пати на фризер одам и не ми се допаѓа како ме фарба..сега посакав внука моја да ме фарба учи за фризерка,,јас ќе купам фарба,,мислев од лореал...што мислите вие?....
   
 2. ssiillaa

  ssiillaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  3
  и уште нешто заборавив....сакам дарк блонд да се направам,,а сега сум дарк браун...се фарбав пред 2 неделки....колку да чекам да не ја оштетам за пак да се фарбам,,и дали ако ставам дарк блонд барем малку ќе осветли???
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.810
  Допаѓања:
  90.558
  Пол:
  Женски

  Не , само бланш акои ставиш ке се осветли
   
 4. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
 5. ssiillaa

  ssiillaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  3
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.