феминки партнери?

Дискусија во 'Барање работа' започната од butterfly.mk, 29 август 2014.

 1. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065
  дали некоја од вас размислувала да се здружи со друга феминка за основање бизнис,и да се работи за отворање бизнис преку земање кредит да се потпреме една на друга?
   
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  Јас! не фала!
   
 3. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Платени убијци за свекрви би бил доста лукративенн бизнис, во кој би инвестирала 50-50, ама пуст закон |(
   
  На elen4e22, Mika 90, butterfly.mk и 7 други им се допаѓа ова.
 4. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  11.435
  Убаво почнала темава со шеги :D, а вчера кога ја видов и самата тема ми се виде малку смешна.

  Јас сум прва кога треба да се поддржи добра идеја за start up бизнис, но освен самоиницијатива потребна е и конкретна идеа и добар бизнис план. Не е доволно само по себе да си кажеш: еј почнувам свој бизнис! Ми треба само бизнис партнер, едно кредитче и ќе "врне пари" за кратко време, а и сам свој газда ќе си бидам.

  Батерфлај, да се основа бизнис со некого само на основа на членство во форум, е безмалку наивно. Не си споменала конкретен предлог. Или пак и немаш некоја точна замисла, важно е да се почне бизнис?! Како што реков, добро е што имаш желба, ти преостанува уште да ја конкретизираш и разработиш идејата.

  Познавам случај на две девојки кои се запозна преку ФБ и започнаа заедно да работат, но клучниот момент е дека и двете се препознаа во заедничките интереси, ставови и цели. Затоа мислам дека и не е толку неверојатно овде да пронајдеш истомислени(к)чка, но појди од сопствените интереси. Ако некоја форумџика ти оставила посебен впечаток во тема, област што тебе те интересира и препознаеш во неа потенцијален бизнис партнер, исконтактирај ја во лп со конкретен предлог.

  Кога сме кај бизнис идеите, еве една идеа од мене. Кога ги гледам сликите на Серафима (прости што вака јавно те именувам) во Фемина инстаграм, не еднаш сум помислила дека девојката ако веќе нема, треба да си отвори своја кетеринг фирма и да биде креативната сила во истата. Веќе си има овде голема група фанови, кои може да бидат и потенцијални клиенти утре.
   
  На Domakica, Giovanna и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.