1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

што е постаро кокошката или јајцето???

Дискусија во 'Канта' започната од Taa2506, 20 март 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Taa2506

  Taa2506 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  ај да ве видам шо ислите :P
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smigool

  smigool Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  a circle has no beginning.
   
  На maravillosa и Taa2506 им се допаѓа ова.
 3. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.936
  A ti sto mislis?
  I prvata bukva da ti bese golema na naslovot ?:?:
   
 4. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  3.337
  Пол:
  Женски
 5. Orianna

  Orianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Петелот!
   
 6. Taa2506

  Taa2506 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  е добро де .. сеа што да правам .. на грешка не ми се прицнало... се случва ... алал нека ви е за какви работи се запнувате ... чудесиии :/
   
 7. Taa2506

  Taa2506 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  искрено вр прашува оти денес по еден предмет на економски факултет го дадоја како прашање на колоквиум :/ а нема врска со материјалот
   
 8. Orianna

  Orianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  интерешно прашање што никој неможе да одговори
   
 9. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Пред некое време по интернетов наидов на статија каде што беше објаснето дека кокошката е постара, бидејки само во нејзе имало некој протеин кој бил потребен за формирање на јајцето, нешто така беше, изгуглај сигурна сум дека ќе најдеш, а кога ќе најдеш сподели :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Taa2506

  Taa2506 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  абе и јас мислам така некако дека иди ... ама ради забава си реков да видам со мислите ... :D
   
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.936
  Правила сестро.
  А и разјаснисе малку неможе само туп прашање и ако најдеме замерка чудесии биле.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  А го имаш и ова: So in a nutshell (or an eggshell, if you like), two birds that weren't really chickens created a chicken egg, and hence, we have an answer: The egg came first, and then it hatched a chicken.
   
  На Taa2506 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Taa2506

  Taa2506 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  шо да се разјаснам толку е просто прашањето што јас мислам дека нема потреба да се разјаснува објаснува ти реков и рече... ете тие што сфатиија одговрија без проблем без да цитират грешка во ова во она .... сепак мислам дека доста директно и разбириливо е прашањето па немора да се образложва ..позз :D
   
 14. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.936
  добро.
  Поз и до тебе !
   
  На Taa2506 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски

  Pozdrav!
   
  На Taa2506 и Joi им се допаѓа ова.
 16. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.991
  Првo штo се мисли пoд пoимoт ,,јaјце''.
  -Акo се мисли билo кaквo јaјце, тoгaш јaјцетo билo првo сo oглед нa тoa штo пoстoеле живoтни штo неселе јaјцa oдaмнa пo кoкoшкaтa.
  -Акo се мисли кoкoшкинo јaјце..Бидејќи денешнaтa кoкoшкa е тaквa пoрaди евoлуцијa, сигурнo пoстoелa кoкoшкa сo рaзличнa днк oд денешнaтa, снелa јaјце сo мутaцијa и тaкa дoшлo дo првaтa денешнa кoкoшкa. Oвa јaјце билo кoкoшкинo, бидејќи кoкoшкa испaднaлa oд негo. Знaчи и вo oвoј случaј јaјцетo.
  Oсвен се рaзбирa aкo не верувaте вo прикaзните oд библијaтa декa Гoспoд јa сoздaл кoкoшкaтa, штo пoдoцнa снелa јaјце.
   
  На ebola и Taa2506 им се допаѓа ова.
 17. Taa2506

  Taa2506 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  има смисла ова што го кажуваш :D
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.907
  Допаѓања:
  150.145
  Пол:
  Женски
  Мислам ти треба едукатор да пишуваш како што треба, без 3 точки и лапање букви, па после може да се премине на тоа што е постаро кокошката или јајцето.
  Let's go.
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.