1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Столче за хранење

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 22 септември 2011.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.695
    Допаѓања:
    72.589
    Пол:
    Женски
    До 36м е, не 36кг. Синко до 2г седеше во хранилката, еве да речеме 2 и 2,3м, после не сакаше веќе. На 2г беше 15кг, а доста напредно дете е, над просек ептен е цело време. Ке стагнираат после доста. Мојов како 5-6год е сега, има 4г и 23кг и шанса нема да го пикнам во хранилка, супер му е на маса, на стол обичен :)

    Јас заборавив што марка е хранилката моја (facepalm) (од Енцименци е, а ја немаат сега), доста стабилна е, голема. Тогаш намерно барав поголема (дека исто големо дете), сега ке прочепкам да ми текне што марка е :D Исто железна и е конструкцијата.
     

    Прикачени фајлови:

    На ***Bony***, fana и FreeMind им се допаѓа ова.
  2. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.297
    Допаѓања:
    37.950
    Пол:
    Женски
    @FreeMind мојот е три и пол и 17 кила и уште го користиме столчето за хранење. Најискористено нешто дефинитивно. Не само што јаде во него, туку и си игра, црта, со пластелин игра (подметачи ставам).
     
    На lackygirl, 2016305 и FreeMind им се допаѓа ова.
  3. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.965
    Допаѓања:
    59.586
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl:
    Кај гледам и јас незнам,уствари што ќе ние хранилка на 36 кг,тогаш ќе се бори со мене а не во хранилка да седи:whew:
     
    На @Verba, mariz и FreeMind им се допаѓа ова.
  4. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.701
    Пол:
    Женски
    Moето качуваше до 8м како по книга, кило месечно, си мислев боже мили на година ипол нема да се крева, јок, еве го 3 има 15ипол кила и тука се движиме. Не качуваат така многу, кога ќе почне да движи па, скроз ќе стагнира.
     
    На FreeMind и mariz им се допаѓа ова.
  5. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.695
    Допаѓања:
    72.589
    Пол:
    Женски
    9
    е така. Колкав е голем, голем гз нема никаде во никоја хранилка да го собере... големо дете е бре, на столот на трепезариска скоро до доле допира... во хранилка да седи шанса нема :D

    А малава е манекенка, си стои на 10-11кг (скоро 19м) :D ама пак во хранилка јок... 2мин и урла се дере да ја извадам, а ако не е врзана се прекачува сама :rofl: уште макс 6м во хранилка и она и ја подарувам на пријатели таман за нивното бебче :)
     
  6. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Е вака е одма полесно за одлука :)
    @Kaetana толку се најубави овие пегперего од нив ќе земам и многу убави препораки имаат

    https://pegperego.de/onlineshop/baby/hochstuehle/

    Фала на сите
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  7. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    @monik55 почна да му даваш каши на малото? Од генерацијата само јас 'доцнам' изгледа :)
     
  8. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.965
    Допаѓања:
    59.586
    Пол:
    Женски
    Трети ден веќе,најмногу почнав заради столицата,еднаш неделно ако се искака е премија,вака вчера одма му дојде убави на мешето.
     
  9. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Јас од денес почнав, морков му дадов прееска, ама мислам дека воопшто не голтна ништо. Се исплука. Како ги местите на хранилката, ги врзувате ли со каишите? Моето се лизга целото на страна и надолу... Во полулегната положба го ставам, оти уште не седи.
     
  10. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.052
    Допаѓања:
    20.754
    Пол:
    Женски
    Јас не го врзувам, само го ставам да седи. Не е скроз исправен малку подлегнат. Дај му јаболче со банана заедно ќе видиш како ќе јади :)
    @mariz изгледа моево е исто столче, пд Енци Менци го купивме пред 1 недела. 20190519_224054.jpg
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    По совет од матичната почнав со зеленчук, демек немало да ги јаде после зеленчуковите каши ако ги проба првин овошните. Иако јас не верувам многу во таа теорија, зависи од бебето што ќе преферира :)

    И јас не го брзав, пробав да го ставам на 2 и 3 ниво за грбот, ама се лизгаше целото :)
     
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.695
    Допаѓања:
    72.589
    Пол:
    Женски
    Слично е, ама најверојатно нашево е Free on. Синко не го врзував... ама малава во послужавник се качува од 8,9м и морам да ја врзувам. Што и да и дадам, не седи.... Макс 5мин мирна и после веќе има црви во газот :D
     
  13. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.558
    Пол:
    Женски
    И мојава нејќе во хранилка да седе. На маса сака во мојот скут и сама да си зема од чиниите. Хранилката Луна ја имаме, супер е, јас сум задоволна
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Ајде рефреш:D
    Предлози за хранилка:)
    Да има опција за полуседечка положба.
    И каде да барам енцименци,motheecare,bebehome?
     
    На LoveHope и ***Bony*** им се допаѓа ова.
  15. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Истото сакав да го прашам гледам пишале во енци менци има и ние треба да бараме па ке следам да знам каде да барам :)
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  16. katte82

    katte82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Jas na staro kupiv 1000 denari od pazar3 chiko.sinko samo tamu jade ,ama i za igranje.veke 2 godini ja koristi.dali znae nekoj od kade da kupam nova navlaka(ili kako i da se vika),posto e kako musama i sinko i viknal so viluska da si prai dupki.
     
    На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Septemvri

    Septemvri Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    7.978
    Пол:
    Женски
    Локо кроко околу 3000 ден
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Watermelon96

    Watermelon96 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2018
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Сега разгледував низ темава. Вчера во џамбо видов хранилка слична како онаа од икеа што многу ја имаат пофалено овде. 1499 ден. Само од далеку на поминување ја погледнав, да немавме веќе ќе купевме таква. Пак ќе кажам од подалеку ја видов на поминување не застанував да ја гледам детално. Па еве ако некој бара таква, таму има :)
     
  19. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Да ја разработам темата малку. На оваа хранилка и се подесува ли наслонот за нозете? Пошто кога ја гледав ми рекоа дека не се подесува ама некако ми нема логика само така да виси. Која му е функцијата тогаш?!
     
  20. Мецаа91

    Мецаа91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2018
    Пораки:
    981
    Допаѓања:
    2.196
    Пол:
    Женски
    Утре ќе одиме по оваа во Енци Менци е на попуст ме интересира има три нивоа за седење ние сме 4ипол а е малава доста цврста дали би ни одговарала столицава, почнавме со кашички и сакам да знае дека на неа се јаде да се навикне постепено...
     

    Прикачени фајлови: