“Затрескан„ во девојка од муслиманска религија

Дискусија во 'Канта' започната од Dinamickid, 14 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Понекад ја пцујам религијата од вакви причини.
  Грев праам ..огромен јасно ми е тоа ...Спомнав муслиманство (НЕ РАДИКАЛЕН ИСЛАМ).
  Разликата е што радикалниот ислам е муслиманство со зла намера и нацистички погледи и правци најчесто од карактер на асимилирање на „неверниците“ и „необрежаните“(христијани),во Скопје најчесто спроведен од Албанците(кој првично -благо речено-се восхитувале на Турците кога дошле на балкан) и дојденици од Ирак (што не би препознале дека НЕ СЕ МАКЕДОНЦИ).Разликувајте.
  Јас на пример се восхитувам од муслиманството и како тие живеат под такви режими :sweat: девојчињата сум приметил не се поздравуваат во образ со машки..само со рака.... КУЛТНО :rock:


  Летоска ми се случи да се запознаам со девојче на плажа што „го меркав“ едно пола саат пред да им приидам со „случајно“ додавање на нивната топка која чекав да им падне :D .
  Девојчето изгледаше најнормално... онака слабичко супер стегната убавка се.. лесно и приидов бидејќи беше со нејзиниот помал брат и помалечки деца од страна.-Фантастично знаеше Македонски-.
  По кратко време ми кажа дека не е Македонка.И си реков „зарем е можно во нивнава култура да постојат такви „неверници“ “.И врз основа на тоа се опуштив и земав мсн и фб ..и дојдов во Скопје..ја аднав ја најдов се видовме..(на нашето виѓавање предходеше асален смс чет што го поштуев самиот факт на трошење пари за комуникација со некој..епик :$ )..
  Ми се случи нешто неверојатно .. океј искачањево супер онака.. типката одржа некоја екви-дистанца..
  -Глупото е што добив КОРПА на вообшто не побарано ништо повеќе од пријтелство и тоа направено преку фејзбук порака и смс...- (Во позадина на нејзиниот муабет стоеше религијата)

  ЗАТОА СЕ ПО ОДБИВЕН МИ СТАНУВА ФЕЈЗБУК ЗАШО ЛУЃЕТО ГО СВАЌААТ ПРЕМНОГУ СЕРИОЗНО И ИМААТ ХРАБРОСТ ЗА ОЗБИЛНИ МУАБЕТИ САМО ПРЕКУ ФЕЈЗБУК ..НЕ МИ СЕ СЛУЧИ ДА ИЗГУБАМ ПРИЈАТЕЛКА ЖЕНСКА ДРУГАР ПОСЛЕ МУАБЕТ ВО 4 ОЧИ ... АКО ИМА НЕКОЈА НА ФОРУМОВ ШТО МОЖЕ ДА РАСКИНЕ БИЛО КАКВА ВРСКА ВО ОЧИ...НЕКА СЕ ЈАВИ..ЌЕ ЈА ЗЕМАМ ЗА ЖЕНА ..

  ОД ТУКА СЕ ПОВЛЕКУВААТ 3 ПРАШАЊА ЗА ВАС ФЕМИНИНКИ! :D

  Што знаете вие за радикалниот ислам и муслиманството и дали гледате разлика и во што, како и дали сте импресиониран од спротивната религија ?!
  дали вие сте имале искуство ко моето да испаднете напален мајмун/ка а да не сте вообшто?!
  Дали почитувате раскинување сред центар или „интимно“ во инбокс на фб :envy: :worried: :worried: :puke: :x ...
   
 2. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.654
  Допаѓања:
  58.607
  :D

  И јас на 15 години мавав корпи без разлика на верата. :D

  Дете, знам дека се нервираш кога некој те ословува со дете, и јас се нервирав, ама подоцна сфатив. Навистина сум била дете. Немој да си ја тупиш главата уште од сега со вакви проблеми, уживај си во детството уште, набрзо ти идат тинејџерските години.... немој да ја мислиш многу многу.

  п.с. Раскинуваме и во фаца, само тоа 16+. :D
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.020
  Допаѓања:
  48.105
  Пол:
  Женски
  Има веќе неколку теми од овој тип во Врски и љубовни проблеми.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.