1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Колач на среќата“

Дискусија во 'Рецепти' започната од strangewoman, 30 јуни 2010.

  1. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Со ваков колач, богами ќе имам СРЕЌА ако не завршам цел ден на шоља :rofl:

    Прв пат слушам за рецептов, изгледа бабите од немање што да прават го измислиле ова... :D
     
    На sofijacasas му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sofijacasas

    sofijacasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    хаха срце мое и мене така после 2 недели ке ми текне уф леле бе ја праев колач хахаха :D :lol: :rofl:
     
  3. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Пред 5 години и ние го правевме,не е нешто ново, рецептурата не ја знам точно која беше, најверојатно е истата, но откако го направиме и поделивме се пишманивме што го направивме, нити носи среќа нити несреќа, едноставно не го бидува :lol:, неможе еден колач да ти донесе среќа, среќата сите ја добиваме, но е минлива, кружи и менува со несреќата и без колачот човекот доживува среќа и несреќа, едноставно таков е животот.
     
    На skorpija123 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.819
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Да и ние сме го правеле , една комшика и даде тесто на мајка ми и се секавам секој ден (10 дена) требаше да се промешува и на крајот се ставаше суво грозје , ореви , нели по желба. И потоа се пече , и мене ми беше некако шубе си реков 10 дена стоено ама навистина е вкусен. И навистина ни донесе среќа еве јас се омажив па одма забременив , па брат ми се запиша на факултет :) СЕга до колачот ли е или така требало да се случи хехе тоа незнам :D
     
  5. loveme-4ever

    loveme-4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Може некој да ми ја каже точната рецепта ?
    Ако вистина носи среќа супер ако не барем ке јадам колач :lol: