1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Без тебе“-Мишел Биси

Дискусија во 'Книги' започната од jelena.rozga, 20 август 2016.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  187
  Лет на Ер Франс од Истанбул до Париз...
  француско-швајцарска граница...
  само еден преживеан...
  две семејства...
  истрага речиси две децении...

  Од живописните париски квартови, преку Диеп, па се до планинските вериги на Јура покриени со густи шуми, овој возбудлив роман преполн со драматични пресврти, читателите ќе ги однесе до неверојатен расплет.

  За љубителите на мистерии и трилер. Ви го препорачувам. Мене ми се допадна, и дефинитивно одсега е во моите топ пет прочитани книги. Прочитајте и кажете вас како ви се допадна.

  П.С. Крајот е навистина шокантен... А можеби, и ќе го насетите...
   

  Прикачени фајлови:

  На Две Принцези му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Само што ја завршив.Доста интересна,тажна и морбидна на моменти.Крајот доста шокантен,а солзите сами навираат