babylove овошни кашички

„Невин“ до првата брачна ноќ

Дискусија во 'Брак' започната од WildMk, 27 септември 2020.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.929
  Допаѓања:
  165.373
  Мажите треба да се 'невини' до првата брачна ноќ, затоа што тоа гарантира дека ќе и' припаѓаат само на сопругата и на никој друг.
  Маж кој има секс пред брак, според мене, е гнасно суштество и таков не би сакала да ми се приближува... не пак да легни до мене!
  Како можеш да цениш некој кој се исшлакал со еден куп женски(или машки) полови органи????
  Одвратно е тоа :puke:

  Башка, грев е.
  ...Може да закачи СТД.
  ...Може да забремени некоја пред брак.
  Обична курва.:puke:

  Дали вашиот сопруг беше 'невин' кога стапивте во брак?


  *Потреба за контрола
  ** ич не го сакам зборот 'невин/а', ама не знам друг соодветен
  *** чим има тема за 'невини' жени, треба да има и за мажи.
   
  На Јаневски, Ladybug98, piksooki и 19 други им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.836
  Ја сфаќам потребата за темата ама за да е во активни ќе пишам сериозно мислење. :D Нормално дека секој си носи избори за себе, ако некој сака да нема односи пред брак е негово право. За двата пола, нели. Едино ми е лицемерно кога едниот од партнерите имал односи ама ги шејма тие од спротивен пол кои исто имале односи и бара тоа што не можи да го понуди назад. Ама генерално, секој бира за себе.
   
  На Осе, Ambrosia, SURF и 8 други им се допаѓа ова.
 3. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  8.906
  Пол:
  Женски
  Мене па ми е уште полошо жена кога ќе рече дека требало да се чува до прва брачна ноќ, а мажот не морал. Демек, сексот ја прљал жената, а мажот си има потреби и треба да има секс и пред брак.
   
  На Осе, thelittle17, Irinaaa11 и 29 други им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.836
  Мене мн лицемерно ми е то. Као не сме толку поразлични, ако верваш дека сексо валка, тогаш секој пол валка. Не можи да има исклучоци. Ама јбг ...
   
  На Biljarkata, prominent, Stephen Amell и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.523
  Допаѓања:
  25.802
  Невин не мора.
  Ама ако имал поголем број партнерки, е тогаш не би била ни во врска со него.
   
  На thelittle17, Irinaaa11, girl-miri и 7 други им се допаѓа ова.
 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.837
  Допаѓања:
  5.619
  Пол:
  Женски
  Ако е невин, ќе си бара невина и обратно (така е фер).

  Не е во ред некој да е невин, а да бара било каква. Исто, не е во ред некоја да е невина, а да бара било каков.
   
  На Осе му/ѝ се допаѓа ова.
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.187
  Допаѓања:
  57.249
  Според мене, ,,невиноста'' без разлика од која страна е, може да донесе само проблеми во натамошниот сексуален живот.
  Од каде ќе знаат партнерите дали се ,,компатибилни'' во кревет или не? Без да се проба тоа, буквално мачка во вреќа е :)
  Од мене едно големо НЕ за невиноста :angel:

  Озбилно сега, не знам зошто некој би трошел време на вакви работи. За мене е небитнен бројот на партнери/партнерки. Важно ми е, ако е веќе некој со мене, да ми се посвети мене и тоа е тоа... Минатото ќе го оставиме таму каде што му е местото, во минатото.
   
  На Осе, thelittle17, Ladybug98 и 27 други им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.673
  Допаѓања:
  19.603
  Пол:
  Женски
  Па јас искрено не би ,,земала" невин за маж.Јас ќе имам поголемо секусално искуство и јас ќе треба да го ,,учам" на работи од типот на заштита, контрацепција што е, па како да се опушти, па кога да го вади итнитн
  И не верувам искрено дека некој, независно дали м/ж ќе се чува за до брак освен ако на 20-25 не прават свадба.
  Како и да е личен избор е, не осудувам никого бидејќи не сакам ни јас да сум осудувана, само не верувам во тоа ,,невин/а до првата брачна ноќ"
   
  На thelittle17 и SURF им се допаѓа ова.
 9. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  17.207
  Пол:
  Машки
  Зошто не? Ако некој/а е невин/а може да си бара каков сака партнер/ка, се додека партнерот/ката се сложува со неговото/нејзиното видување по оваа тема.
   
  На piksooki, Idedemja, Alisa22 и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Lady D ❤️

  Lady D ❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  2.079
  Пол:
  Женски
  Respekt za temava
  Vidov tema 'dali zhenata treba da e nevina do brak' , pa konechno nekoj da go postavi istoto prashanje za sprotivniot pol
  (y):clap:
   
  На Осе, thelittle17, piksooki и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.523
  Допаѓања:
  25.802
  Значи невин/а мора стриктно невин/а да бара?
  Аман колку е глупо да МОРА да е невин, толку е глупо и вака да кажеш.
  Испаѓа ако сум невина....не смее да ми е сеедно тој дали е.:drunk:
   
  На Mantub, marija305 и candy.cane им се допаѓа ова.
 12. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.837
  Допаѓања:
  5.619
  Пол:
  Женски
  Дај искулирајте, не знам што толку ви пречеше мислењето. Јас си пишав мое мислење и што сметам конкретно за темава. Секој си знае за себе, неам намера да наметнувам мислење.
   
 13. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  3.142
  Пол:
  Машки
  Девствен, девственик
  Девствена, девица, дева, девојка
   
  На Vitaly и tina2018 им се допаѓа ова.
 14. Besmrten

  Besmrten Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Машки
  Глупости, ни маж ни жена не траба да се невини, секој треба да испроба се, да истражува, да експериментира, ама со зштита, без заштита ништо. Друго е кога човек има искуство и знае што сака.
   
  На thelittle17 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 15. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  20.463
  Не, како шо гледаме дали се совпаѓаме во карактер, така и сексуално.

  Мислам дека вакво нешто одамна нема, ни маж ни пак жена. Можи и да грешам.
   
  На Роберт 7 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 16. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.600
  Пол:
  Машки
  Ова е исто како да речете дека ви треба искуство да јадете или пиете. Незнам какво искуство и колку би требало некој да биде прост и затуцан да незнае како се врши сексуален однос.
  Тоа самото си доаѓа од себе кога тоа ќе се случи, нема потреба од никаков тренинг или искуство бидејќи сексот е природна појава..
  Има. Немаш сретнато.
   
  На cresa-jagoda и Tanjamm им се допаѓа ова.
 17. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  6.311
  Пол:
  Женски
  Хахахахах шо е со темава :rofl::rofl:
  Не постои маж што нема ебнато ништо у неговиот живот.
   
 18. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  20.978
  Пол:
  Женски
  Само невин и со потврда од уролог. :rofl:
   
  На thelittle17, Veta, Izaabella и 10 други им се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.514
  Допаѓања:
  5.288
  Пол:
  Женски
  Кога се работи за мажи е смешно ваква тема, а за жени озбилно. Доказ за нашите различности кои сами ги правиме.
   
  На Irinaaa11, piksooki, FRANCUZINOT и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.475
  Допаѓања:
  19.314
  Пол:
  Женски
  Зар има вакви?