1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„ПРИТАЕНИ СТРАСТИ“

Дискусија во 'Канта' започната од LudaDevojka, 11 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Oд вторник на Канал 5 телевизија


  Притаени страсти“ е турска теленовела во 79 продолженија, која изобилува со раскош, убава музика, убави актери и магична љубовна приказна. Многумина ја споредија и ја нарекоа турска Династија. Како главна машка улога се појавува Киванч Татлитуг (Мехмет од Ѓумуш). Серијата е адаптација на романот на турскиот автор Халит Зија Ушаклигил, но наместо дејството да биде сместено во 19. век како што е во романот, овде дејството е сместено во денешен Истанбул.

  Па што мислите добра ке биде? :D
  Ако има ваква тема слободно клуч :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.