10 знаци дека имате вистински пријатели

Дискусија во 'Насмевка' започната од srhsejbsk, 7 септември 2014.

 1. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  ако темава е дупла или непотребна клуч ;)

  Па феминки еве ви тест дали имате вистински пријатели, тестов за мене покажува 10/10 :D

  1. Се чувствувате сосема опуштени во нивно друштво

  2. Имате целосна доверба во нив и можете да им се доверите за што било

  3. Можете да комуницирате телепатски

  4. Речиси сè правите заедно и во ниеден важен животен момент не сте одделени

  5. Го делите кругот на личности на оние кои не ви се допаѓаат и оние кои ги сакате

  6. Тие се покрај вас без оглед на сè

  7. Би направиле навистина чудни, откачени и неприфатливи работи за вас, но и вие за нив

  8. Заедно ги имате најоткачените спомени

  9. Некогаш не можете да ги поднесете нивните навики, но не можете ни да живеете без нив

  10. Знаат да ви ги дадат најдобрите совети, дури и ако во моментот не ги сфаќате
   
  На alexa_dimoska, buba4e89 и only44you им се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  10/10 Ахаха Cutie...и едно друго чупе.
   
 3. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  10/10 8)
  Малку се мислев за едно, ама кога ми текна која ми е најдобра другарка и шо се имаме заедно поминато, искрено ми падна срам шо се подразмислив. :$ :rofl:

  Интересна тема, мене не би ми текнало да ја отворам. :wasntme:
   
 4. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  10/10 8)
  браво за моите ВИСТИНСКИ пријатели :* позз
   
 5. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.405
  Пол:
  Женски
  Сите 10. Си ги сакам моите лудички 8) :rofl:
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.282
  Пол:
  Женски
  8 од 10, добро е :)
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  25.321
  Пол:
  Женски
  Ниту едно. :?: Oh well...
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.778
  Допаѓања:
  22.340
  Пол:
  Женски
  8/10
   
  На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  17.150
  Пол:
  Женски
  6\10
   
  На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  1/10 хаха...:?:
   
  На srhsejbsk и Lella им се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.872
  Допаѓања:
  106.122
  Пол:
  Женски
  9/10
   
  На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.716
  Допаѓања:
  18.810
  Пол:
  Женски
  10/10
  Ahh edna ama vredna e . Zivotov so nea mi pomina :inlove: kolku gluposti uste od mali noze :lol::lol: najvekje si ja pocituvam :nod:
   
  На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.593
  Пол:
  Женски
  6/10
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.