30-дневен музички предизвик

Дискусија во 'Музика' започната од Mishela, 23 август 2018.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.241
  Допаѓања:
  74.882
  Пол:
  Женски
  Пребарувајќи нешто низ Интернет, ми излезе фотографија од 30-дневен музички предизвик, па ми привлече внимание и реков зошто да не отвориме тема во која ќе следиме некој ваков предизвик.
  Мислам дека би било интересно. :)

  Станува збор за 30-дневен предизвик, во кој имате за задача секој ден да одбирате некоја песна која ви се допаѓа според некои веќе дадени параметри (ако можам така да ги наречам).
  Звучи познато, нели?

  Ќе го поставам предизвикот, ќе се вклучам и јас, па се надевам дека ќе ни се придружат уште членови и ќе ја активираме темава со фини песни.

  Eве што сè вклучува предизвикот:
  cd19517ba0e7e03913eb219ac05f1ce5.jpg #2.jpg
  Епа, навалете друштво! :music:

  П.С. Може да влезат секакви песни, не е битно на кој јазик сè додека ги следат описите дадени во соодветните дневни предизвици. :)

  Дополнето од модератор: Темата е од забавен карактер, па правилата нема потреба да бидат строги. Секој нека си води евиденција за себе на овој предизвик, а некој што покасно ќе ја види темата, може да се приклучи почнувајќи си од ден 1. Кога ќе си го заврши некој за себе предизвикот, може да започне нов 30дневен од почеток. Инаку најдобро е да има што повеќе различни песни, но не е страшно ако се повторат. :)

  Време е за нов предизвик. Секој месец ќе се менува предизвикот :) Па ајде да започнеме со новиот предизвик :)
  November.jpg
   
  Последна измена од модератор: 3 ноември 2018
  На Milobebence, ane.bella, cresa-jagoda и 26 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.693
  Допаѓања:
  50.150
  Пол:
  Женски
  Пред многу години беше актуелен ваков предизвик на Фејсбук. :)
  Сега треба да ставам песна што ја сакам а во насловот содржи име на некоја боја?

  30 day song challenge - Day 1

   
  На RESANKA, Novecento, Purplelilac и 18 други им се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.391
  Пол:
  Женски
  Еве јас ќе почнам со предизвикот - 1 ден :)
   
  На RESANKA, Novecento, Purplelilac и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.994
  Допаѓања:
  37.538
   
  На sofija.rey, RESANKA, Purplelilac и 17 други им се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.241
  Допаѓања:
  74.882
  Пол:
  Женски
  И јас ќе ви се придружам. :lol:

  ден 1:
   
  На RESANKA, Purplelilac, ludoto19 и 18 други им се допаѓа ова.
 6. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.167
  Допаѓања:
  26.553
  Пол:
  Женски
  Може македонска?
  Ден 1:
   
  На Espadrila, RESANKA, simonna.a и 21 други им се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.257
  Допаѓања:
  25.677
  Пол:
  Женски
  Ден 1:
   
  На RESANKA, simonna.a, Purplelilac и 15 други им се допаѓа ова.
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.422
  Допаѓања:
  30.188
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас се придружувам
  Ден 1:

   
  На RESANKA, Novecento, zuto и 17 други им се допаѓа ова.
 9. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.401
  Допаѓања:
  66.676
  Ден 1.

   
  На presiosaP, ludoto19, RESANKA и 20 други им се допаѓа ова.
 10. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.225
  Допаѓања:
  7.985
  Пол:
  Женски
  И јас се придружувам
  Ден 1:
   
  На Purplelilac, Amellie13, CameliaMiller и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  3.709
  Day 1
   
  На Scott Weiland, Novecento, Oxymoron и 13 други им се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.109
  Допаѓања:
  18.343
  Пол:
  Женски
  Еве и од мене :)
  Ден 1
   
  На Oxymoron, Avery, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 13. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  3.411
  Пол:
  Женски
  DAY 1

   
  На ludoto19, RESANKA, Novecento и 15 други им се допаѓа ова.
 14. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.132
  Допаѓања:
  101.858
  Lady in red

   
  На Scott Weiland, CameliaMiller, Avery и 15 други им се допаѓа ова.
 15. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  2.080
  Yeey, се радувам за темава! :hug::hug::inlove::inlove::inlove:

  Ден 1: Howlin' Wolf - Little Red Rooster

   
  На Avery, LoveRain, Poppins и 3 други им се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
   
  На simona_baby, Scott Weiland, CameliaMiller и 10 други им се допаѓа ова.
 17. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.813
  Допаѓања:
  36.604
  Пол:
  Женски
  Day 1
   
  На dunika, Scott Weiland, Purplelilac и 10 други им се допаѓа ова.
 18. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.332
  Допаѓања:
  101.785
  Пол:
  Женски
  D-I

   
  На CameliaMiller, Avery, LoveRain и 4 други им се допаѓа ова.
 19. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
   
  На lovestoneddd, RESANKA, Scott Weiland и 24 други им се допаѓа ова.
 20. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  7.788
  Day 1:

   
  На RESANKA, Scott Weiland, Oxymoron и 5 други им се допаѓа ова.