30 дневен предизвик за книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Skyfall, 19 септември 2018.

 1. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  1.403
  Покрај сите предизвици што испаднаа деновиве на формуов, добив идеја и за предизвик за книги :)
  Се мислев долго време дали да ја отворам темава. Се надевам дека ќе ви се допадне и дека ќе не има во голем број што ќе учестувавме :):)
  Мислам дека правилата се јасни. Може во спојлер да ставите и кратка рецензија за книгата.

  [​IMG]
   
  Последна измена: 19 септември 2018
  На Bitter-Sweet, smooch, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  1.403
  Еве како домаќин на темата, ќе почнам јас прва

  Day 1

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.919
  Допаѓања:
  72.603
  Ден 1 Се викам црвено.

  Не сум била дел од ваков предизвик. Ај да видиме :)
   
  На cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 4. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  Во сите предизвици земав учество :D
  Минатата година не запишував што читам, ќе одам со нешто од оваа година.
  Ден 1
  Screenshot_20180919-213049_Google.jpg
   
  На shz, cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  17.238
  Пол:
  Женски
  Day 01
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, *Ench@nted* и Skyfall им се допаѓа ова.
 6. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.321
  Пол:
  Машки
  Day 1

  9780140186390.jpg
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  Ден 2, книга која што сум ја прочитала повеќе од 3 пати
  Screenshot_20180920-001504_Google.jpg
   
  На poenta, smooch, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  1.403
  Day 2

  upload_2018-9-19_20-36-41.jpeg
   
  На poenta, cresa-jagoda, smooch и 2 други им се допаѓа ова.
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  17.238
  Пол:
  Женски
  Day 02
  [​IMG]
  Многу ја сакав во тинејџерските години, мислам дека секоја година ја читав :D
   
  На cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 10. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  3.379
  Пол:
  Женски
  Day 01
  36336078.jpg
   
  На cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 11. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  30.154
  Пол:
  Женски
  Day 1

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, *Ench@nted*, Skyfall и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.321
  Пол:
  Машки
  Day 2
  y648.jpg
   
  На Skyfall, cresa-jagoda и SwanMay им се допаѓа ова.
 13. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  Ден 3
  Screenshot_20180920-222945_Google.jpg
  Можеби и на седумте сестри од Лусинда Рајли им е тука местото :?:
   
  На sweet-cherry, Skyfall и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  1.403
  Day 3

  upload_2018-9-20_20-0-45.jpeg
   
  На *Bridget Jones* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.416
  Пол:
  Женски
  Ден 1 - Најдобрата прочитана книга минатата година

  download.jpg
   
  На Skyfall, SwanMay и smooch им се допаѓа ова.
 16. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  3.379
  Пол:
  Женски
  Day 03

  5082599.jpg
   
  На *Ench@nted* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  17.238
  Пол:
  Женски
  Day 03
  Дефинитивно овие
  [​IMG]
   
  На Mishela, Skyfall и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 18. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.321
  Пол:
  Машки
  Day 3

  sherlock-covers.png
   
  На SwanMay, Mishela и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 19. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  1.403
  Day 4

  upload_2018-9-21_21-18-9.jpeg
   
  На *Bridget Jones* му/ѝ се допаѓа ова.
 20. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  3.379
  Пол:
  Женски