1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 дневен предизвик за книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Skyfall, 19 септември 2018.

 1. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  1.970
  Покрај сите предизвици што испаднаа деновиве на формуов, добив идеја и за предизвик за книги :)
  Се мислев долго време дали да ја отворам темава. Се надевам дека ќе ви се допадне и дека ќе не има во голем број што ќе учестувавме :):)
  Мислам дека правилата се јасни. Може во спојлер да ставите и кратка рецензија за книгата.

  [​IMG]
   
  Последна измена: 19 септември 2018
  На Bitter-Sweet, smooch, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  1.970
  Еве како домаќин на темата, ќе почнам јас прва

  Day 1

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.056
  Допаѓања:
  109.337
  Ден 1 Се викам црвено.

  Не сум била дел од ваков предизвик. Ај да видиме :)
   
  На cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 4. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.871
  Допаѓања:
  24.915
  Пол:
  Женски
  Во сите предизвици земав учество :D
  Минатата година не запишував што читам, ќе одам со нешто од оваа година.
  Ден 1
  Screenshot_20180919-213049_Google.jpg
   
  На shz, cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.997
  Допаѓања:
  23.322
  Пол:
  Женски
  Day 01
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, *Ench@nted* и Skyfall им се допаѓа ова.
 6. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.367
  Пол:
  Машки
  Day 1

  9780140186390.jpg
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.871
  Допаѓања:
  24.915
  Пол:
  Женски
  Ден 2, книга која што сум ја прочитала повеќе од 3 пати
  Screenshot_20180920-001504_Google.jpg
   
  На poenta, smooch, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  1.970
  Day 2

  upload_2018-9-19_20-36-41.jpeg
   
  На poenta, cresa-jagoda, smooch и 2 други им се допаѓа ова.
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.997
  Допаѓања:
  23.322
  Пол:
  Женски
  Day 02
  [​IMG]
  Многу ја сакав во тинејџерските години, мислам дека секоја година ја читав :D
   
  На cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 10. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  847
  Допаѓања:
  3.656
  Пол:
  Женски
  Day 01
  36336078.jpg
   
  На cresa-jagoda и Skyfall им се допаѓа ова.
 11. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.989
  Допаѓања:
  35.707
  Пол:
  Женски
  Day 1

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, *Ench@nted*, Skyfall и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.367
  Пол:
  Машки
  Day 2
  y648.jpg
   
  На Skyfall, cresa-jagoda и SwanMay им се допаѓа ова.
 13. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.871
  Допаѓања:
  24.915
  Пол:
  Женски
  Ден 3
  Screenshot_20180920-222945_Google.jpg
  Можеби и на седумте сестри од Лусинда Рајли им е тука местото :?:
   
  На sweet-cherry, Skyfall и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  1.970
  Day 3

  upload_2018-9-20_20-0-45.jpeg
   
  На *Bridget Jones* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.327
  Допаѓања:
  63.973
  Пол:
  Женски
  Ден 1 - Најдобрата прочитана книга минатата година

  download.jpg
   
  На Skyfall, SwanMay и smooch им се допаѓа ова.
 16. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  847
  Допаѓања:
  3.656
  Пол:
  Женски
  Day 03

  5082599.jpg
   
  На *Ench@nted* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.997
  Допаѓања:
  23.322
  Пол:
  Женски
  Day 03
  Дефинитивно овие
  [​IMG]
   
  На Mishela, Skyfall и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 18. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.367
  Пол:
  Машки
  Day 3

  sherlock-covers.png
   
  На SwanMay, Mishela и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 19. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  1.970
  Day 4

  upload_2018-9-21_21-18-9.jpeg
   
  На *Bridget Jones* му/ѝ се допаѓа ова.
 20. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  847
  Допаѓања:
  3.656
  Пол:
  Женски