1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30-дневен сериски предизвик

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Stephen Amell, 15 септември 2018.

 1. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.267
  Допаѓања:
  25.337
  Инспирирана од темата за 30-дневен филмски предизвик, решив да ја отворам темата за оние кои гледаме серии и не сме баш "фанови" на филмовите.

  Предизвикот се содржи од:
  4addfc986cc81dfa6efcfd61f8bb2b8ed19aca26_hq (1).jpg

  П.С. Може и турски серии, доколку не сте фан на американските.:D

  Па, да почнеме?:angel:
   
  На Hipster, sanji4444, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.077
  Допаѓања:
  152.172
  Пол:
  Женски
  Day 1 - Ravenswood, ептен при срце ми беше серијава. Не беше нешто најдобро ама беше доста добра. Дури размислувам да ја прегледам.

   
  На sweet-cherry и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 3. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.267
  Допаѓања:
  25.337
  Day 01 - The Originals, мислам дека 5 сезони беа премалку за серијава. TVD беше полоша, а имаше поголем број на сезони.
   
  На Someday и Quincy им се допаѓа ова.
 4. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.731
  Пол:
  Женски
  На Someday, Yipman2, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  Day 1

  p13004312_b_v8_ab.jpg

  p13935030_b_v8_aa.jpg
   
  На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.192
  Допаѓања:
  72.144
  Ден 1

  Дефинитивно
  [​IMG]

  Една од најдобрите серии што сум ги гледала
   
  На dunika, 1209, Ketchup и 6 други им се допаѓа ова.
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  25.182
  Пол:
  Женски
  Ден 1
  Прво нешто на ум што ми паѓа е
  Screenshot_20180916-095737_Google.jpg
   
  На Scott Weiland, sweet-cherry и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Day 1 - Со оригиналниот каст, не со тие мајмуните после што ја запустија серијата

  1200x630bb.jpg
   
  На Hipster и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 9. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.267
  Допаѓања:
  25.337
  Day 02 - The Gifted, ги одбројувам деновите до почеток на серијата.:inlove: Премногу се приврзав за ликовите, но за жал, кого и да прашам, никој ја нема гледано.
  The_Gifted_HD_Key_Art.jpg
   
 10. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.077
  Допаѓања:
  152.172
  Пол:
  Женски
  Day 2 - Disenchantment.
  Реално доста популарно е, ама не со луѓето кои ми се во близина и со кои зборам за серии.
  [​IMG]
   
  На irrelevant, Scott Weiland и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.959
  Допаѓања:
  40.772
  Пол:
  Женски
  Day 1:
  The vampire diaries :l:
   
 12. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  Day 2

  p11858069_b_v8_aa.jpg
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.500
  Допаѓања:
  10.758
  Пол:
  Машки
  Day 1: Firefly

  [​IMG]
   
  Последна измена: 16 септември 2018
  На smooch, kravce и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 14. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.397
  Допаѓања:
  27.412
  Пол:
  Женски
  Day 01
  Ова е тежок избор пошто многу добри серии ми испопрекинаа. Оваа ептен ми беше при срце :D
  Hindsight
  [​IMG]
   
  На Hipster, Mishela, kravce и 2 други им се допаѓа ова.
 15. sanji4444

  sanji4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  Day 01: Marco Polo
  Marco_Polo_series_cover.jpg
   
  На Scott Weiland и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 16. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.174
  Допаѓања:
  28.345
  Пол:
  Женски
  Day 01 - A show that should have never been cancelled.
  Sense8
  [​IMG]
   
  На simonka93, 1209, Scott Weiland и 2 други им се допаѓа ова.
 17. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.731
  Пол:
  Женски
 18. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.775
  Пол:
  Машки
  Day 01 - A show that should have never been cancelled:

  Futurama, секако. :D  Day 02 - A show that you wish more people were watching:

  Bosch, страшно кул серија.

   
  Последна измена: 16 септември 2018
  На do-re-mi, Yipman2, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Day 01 - A show that should have never been cancelled:
  Devious maids
  [​IMG]

  Бар крај ко што треба да имаше, иако прилично ја оплескаа последнава сезона:?:
   
  На malerozna, 1209, VedaG10 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  3.112
  Пол:
  Женски
  Ден 1:

  Da Vinci's Demons.
  Непребол. Толку убава серија, а за актерот па да не збориме. Бомбона.
  [​IMG]
   
  На simonka93 му/ѝ се допаѓа ова.