babylove овошни кашички

5те јазика на љубовта

Дискусија во 'Врски' започната од EvAngelos, 8 февруари 2015.

 1. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.376
  Допаѓања:
  9.286
  Пол:
  Машки
  Според авторот на книгата „5те јазика на љубовта“, постојат 5 јазика на кои што некој прима или комуницира љубов. Тоа се:

  1.Зборови на охрабрување и признавање
  2. Поминување квалитетно време заедно
  3. Физички допир
  4. Дела на љубов
  5. Добивање подароци

  Книгата е бестселер (најпродавана) според New York Times. Доколку сте студенти, повелете на бесплатната презентација во Скопје, Битола, Прилеп и Штип:

  https://www.facebook.com/events/441715495982345/
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.960
  Допаѓања:
  52.739
  Пол:
  Женски
  Интересно. Каде ја има книгава?