1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 романтични квалитети кои ги има секој хороскопски знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од simpaticnaa, 9 септември 2012.

 1. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Овен
  1. Сексот со овенот никогаш нема да стане досаден, а бидејќи претставниците на овој знак се неверојатно издржливи, тоа значи дека нема никогаш кратко да трае.
  2. Овните не ги држи долго лутина, па кавгите со нив бргу завршуваат и бргу се забораваат.
  3. Тие обожаваат спонтаност, па честопати ќе ве изненадуваат со случајно избрани подароци, љубовни писма и авантури.
  4. Можете секогаш да сметате на овенот дека ќе се бори за вас.
  5. Немате потреба да се грижите дека вашата врска со овенот ќе стагнира и ќе постане досадна. Животот со овенот секогаш ќе ви биде исполнет со возбуда и авантура.

  Бик
  1. Биковите се најлојалните личности кои некогаш сте ги сретнале. Ако еднаш се приврзат за вас, никогаш нема да сакаат да се оддалечат од вас.
  2. Нивната длабока сензуална природа, ќе ви се исплати во спалната соба. Тие сакаат да водат љубов долго, сѐ додека не се осигурат дека ве задоволиле.
  3. Бикот ќе ве разгалува со екстравагантни вечери во луксузни ресторани, во комбинација со добро вино.
  4. Никогаш нема да треба да се прашувате за мотивите или намерите кои ги има бикот, бидејќи тој е секогаш искрен и отворен спрема себе.
  5. Во стресните мигови, бикот секогаш ќе биде покрај вас, ќе ви дава утеха и ќе се грижи за вас.

  Близнаци
  1. Близнаците се заинтересирани да разговараат на многу различни теми, па ќе сакаат да слушнат за сето она што ве интересира.
  2. Со нивната досетливост секогаш ќе успеат да ве насмеат.
  3. Никогаш нема да треба да се грижите дека ќе ви снемаат теми на разговор, бидејќи близнаците секогаш се спремни да ја анализираат секоја тема до детали.
  4. Близнаците се многу дружељубиви луѓе, а тоа значи дека првенствено ќе ви бидат пријатели, а потоа љубовници. Вашата врска ќе биде забавна и постојано ќе флертувате еден со друг, дури и после долгогодишна врска.
  5. Тие се вешти за секс разговори и имаат уникатна способност да ве „запалат“ дури и пред да легнете со нив.

  Рак
  1. Раковите се природно дарежливи луѓе, кои секогаш ќе водат грижа за вас.
  2. Тие ќе ги сфатат вашите најдлабоки емоции и не се плашат да го демонстрираат она што го чувствуваат.
  3. Една од нивните омилени работи во животот, претставува гушкањето и галењето со нивниот љубен/а во домашна атмосфера.
  4. На раковите им е битно сексот да биде страстен, да прави да се чувствуваат исполнето и да значи нешто.
  5. Тие инвестираат многу време и енергија во нивниот дом, бидејќи сакаат да делува гостопримливо, топло и удобно, па секогаш ќе сакате да останувате кај нив на гости.

  Лав
  1. Нивната самодоверба и цврстина го/ја прават многу секси.
  2. Бидејќи се грижливи луѓе кои го демонстрираат она што го чувствуваат, бидете сигурни дека никогаш нема да ви недостасуваат бакнежи, галења и љубовни прегратки.
  3. Омилената работа на лавот е да се чувствува вљубено, па затоа можете да бидете сигурни дека тој нема никогаш да ја зема вашата врска здраво за готово.
  4. Нивната страст, енергија и креативност, ги прави лавовите и одлични љубовници.
  5. Лавот жестоко се бори за луѓето што ги сака, па покрај него секогаш ќе се чувствувате заштитено.

  Девица
  1. Девицата ќе биде секогаш покрај вас да ве поддржи, кога најмногу ќе имате потреба од тоа.
  2. Нив им е значајна добрата комуникација и имаат разни интереси, па затоа никогаш нема да снемаат теми на разговор.
  3. Девиците имаат нежна и осетлива страна, која им доаѓа до израз кога се во романтична врска.
  4. Свесни за нивниот изглед, девиците секогаш ќе се трудат да изгледаат добро и педантно.
  5. Тие тежнеат кон перфекционизам во сите сфери од нивниот живот, што во превод значи дека секогаш ќе се трудат да ви го овозможат најдобриот сексуален чин што можат.

  Вага
  1. Вагите сакаат да им угодуваат на другите луѓе, а тоа воедно значи дека ќе сакаат да го прават и нивниот партнер среќен.
  2. Вагите се многу шармантни и романтични луѓе. Без разлика колку време сте во врска со нив, тие никогаш нема да престанат да флертуваат со вас.
  3. Предиграта е многу значајна за припадниците на овој знак, што значи дека тие ќе си дадат доволно време под чаршафите, сѐ додека не бидете комплетно задоволни.
  4. Смирениот и мирољубив пристап на вагата, ја прави едноставна личност за во врска, со која кавгите ќе бидат сведени на минимум.
  5. Тие обожаваат да се чувствуваат удобно и сакаат да бидат опкружени со убави работи, па ќе се погрижат и вие да се чувствувате така.

  Скорпија
  1. Страста и енергијата, во комбинација со интензивниот сексуален нагон, го прават сексот со скорпијата едно неверојатно искуство, после кое на сексот ќе гледате како на нова димензија.
  2. Скорпиите не се плашат од интима. Напротив тие ја посакуваат. Конекцијата којашто ја имате со неа, секогаш ќе се продлабочува сѐ повеќе и повеќе.
  3. Тие ги сфаќаат љубовните врски многу сериозно. Откако еднаш ќе се зближат со вас, тие ќе го предадат целото нивно битие на вашата заедничка унија.
  4. Поради нивната мистериозна природа, секогаш ќе имате нешто ново да научите за нив.
  5. Скорпиите се страсни за буквално сѐ, почнувајќи од вечерата, до политика, па сѐ до уметноста. Особено се страсни кога станува збор за љубовта.

  Стрелец
  1. Оптимистичниот стрелец ѝ пристапува на секоја врска, со отворен ум и најдобри намери.
  2. Без разлика дали само им се допаѓате или сакаат да го поминат остатокот од животот со вас, бидете сигурни дека стрелецот секогаш ќе биде искрен со вас.
  3. Нивната независност значи дека тие ќе се чувствуваат удобно во вашата врска, дури и додека не сте заедно.
  4. Родени идеалисти, стрелците секогаш ќе го гледаат најдоброто во вас, дури и кога вие самите не го гледате.
  5. Енергични и жестоки, стрелците секој сексуален чин ќе го сметаат за нова авантура.

  Јарец
  1. Јарците се во потрага по значајна љубовна врска, на која двајцата се посветени и предани.
  2. Немате потреба да се грижите дека јарецот ќе „шара“ со погледот. Тој е фокусиран само на вас и никој друг.
  3. Благодарение на нивната практичност, со јарецот ќе ви се случуваат минимум драматични ситуации.
  4. Јарците не се плашат да бидат наметливи, што значи дека нема да се стегаат да ве земат во свои раце во спалната соба.
  5. Без разлика дали се соочувате со комплицирана ситуација на работа или едноставно сте се разбудиле од кошмар, ќе можете секогаш да се потпрете на силниот и отпорен јарец, кој ќе ви помогне да ја надминете ситуацијата.

  Водолија
  1. Во вашата врска со водолија, секогаш ќе се чувствувате како вашиот партнер да ви е и најдобар другар.
  2. Водолиите живеат во свет на идеи, поради што со нив никогаш нема да ви недостасува тема за муабет.
  3. Тие сакаат фер игри, а воедно тежнеат да бидат во рамноправна врска, во која двајцата партнери се среќни, исполнети и се грижат еден за друг.
  4. Излегувањето со водолија, автоматски подразбира и подобрување на вашиот социјален живот. Претставниците на овој знак имаат еден тон пријатели и тие ќе сакаат да ве вклучат и вас во забавата.
  5. Благодарение на нивната инвентивна природа, тие не се плашат да експериментираат со нови техники во кревет.

  Риби
  1. Рибите се романтични и длабоко сексуални луѓе, што значи дека сексот со нив ќе ве одведе на друга планета.
  2. Нивната интуитивна природа им овозможува да ги предвидат вашите потреби и веднаш да почувствуваат кога нешто не е во ред.
  3. Рибите ќе ви покажат дека ве љубат и обожаваат на еден убав, поетичен начин.
  4. Рибите не се плашат да се жртвуваат за нивниот партнер, бидејќи многу ја вреднуваат интимната врска која ја градат со нивниот партнер.
  5. Рибите се во потрага по романса, па секогаш ќе се трудат вашата врска да биде слатка и полна со фантазија.

  http://www.femina.mk/out/?id=297c0856aa ... ki-znak%2F
   
  На Cecyska, redheaded, sweet.cookie и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  1-така е...верувам во вистинска и вечна љубов
  2-точно е, не поддржувам неверство. Имај си еден и вреден,чувај си го и сакај си го
  3-и ова е точно
  4-така така,зависи од која гледна точка
  5-така е
   
 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Точно е за мене, а богами и за дечко ми скорпија, таков си е :D
   
 4. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Интересно. Иначе може да се каже дека е точно за овен.. :)
   
 5. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Хахахахахахаха СЕ Е ТОЧНО :wasntme: и за дечко ми исто :emo:
   
 6. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  :D Скоро па готово.... уште малку и се би било точно! :D
   
 7. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  ...онака не е баш се погодено....
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  20.001
  Бик
  1. Биковите се најлојалните личности кои некогаш сте ги сретнале. Ако еднаш се приврзат за вас, никогаш нема да сакаат да се оддалечат од вас.
  2. Нивната длабока сензуална природа, ќе ви се исплати во спалната соба. Тие сакаат да водат љубов долго, сѐ додека не се осигурат дека ве задоволиле.
  3. Бикот ќе ве разгалува со екстравагантни вечери во луксузни ресторани, во комбинација со добро вино.
  4. Никогаш нема да треба да се прашувате за мотивите или намерите кои ги има бикот, бидејќи тој е секогаш искрен и отворен спрема себе.
  5. Во стресните мигови, бикот секогаш ќе биде покрај вас, ќе ви дава утеха и ќе се грижи за вас.

  That's it :nod:
   
  На redheaded му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  Риби
  1. Рибите се романтични и длабоко сексуални луѓе, што значи дека сексот со нив ќе ве одведе на друга планета.
  2. Нивната интуитивна природа им овозможува да ги предвидат вашите потреби и веднаш да почувствуваат кога нешто не е во ред.
  3. Рибите ќе ви покажат дека ве љубат и обожаваат на еден убав, поетичен начин.
  4. Рибите не се плашат да се жртвуваат за нивниот партнер, бидејќи многу ја вреднуваат интимната врска која ја градат со нивниот партнер.
  5. Рибите се во потрага по романса, па секогаш ќе се трудат вашата врска да биде слатка и полна со фантазија.

  .......точнооооооооооо......баш сум таква............
  :clap:
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Не е баш се погодено.... :) али во глобала да ... :)
   
 11. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  315
  Точно е се, баш таква сум. :lol:
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Вага
  1. Вагите сакаат да им угодуваат на другите луѓе, а тоа воедно значи дека ќе сакаат да го прават и нивниот партнер среќен.
  2. Вагите се многу шармантни и романтични луѓе. Без разлика колку време сте во врска со нив, тие никогаш нема да престанат да флертуваат со вас.
  3. Предиграта е многу значајна за припадниците на овој знак, што значи дека тие ќе си дадат доволно време под чаршафите, сѐ додека не бидете комплетно задоволни.
  4. Смирениот и мирољубив пристап на вагата, ја прави едноставна личност за во врска, со која кавгите ќе бидат сведени на минимум.
  5. Тие обожаваат да се чувствуваат удобно и сакаат да бидат опкружени со убави работи, па ќе се погрижат и вие да се чувствувате така.  Така е , само ме буни тоа со мирошубивиот пристап кон кавгите , богами дури не се искарам јако и да си истресам се што ми лежи на душа - не замолчувам ;) Лоша сум била ,така велат ;)
   
 13. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Бик
  1. Биковите се најлојалните личности кои некогаш сте ги сретнале. Ако еднаш се приврзат за вас, никогаш нема да сакаат да се оддалечат од вас.
  2. Нивната длабока сензуална природа, ќе ви се исплати во спалната соба. Тие сакаат да водат љубов долго, сѐ додека не се осигурат дека ве задоволиле.
  3. Бикот ќе ве разгалува со екстравагантни вечери во луксузни ресторани, во комбинација со добро вино.
  4. Никогаш нема да треба да се прашувате за мотивите или намерите кои ги има бикот, бидејќи тој е секогаш искрен и отворен спрема себе.
  5. Во стресните мигови, бикот секогаш ќе биде покрај вас, ќе ви дава утеха и ќе се грижи за вас.

  Погодено 100 %.
   
 14. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.390
  Не можам да пишувам се... но
  точно
  за водолија
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  1. Близнаците се заинтересирани да разговараат на многу различни теми, па ќе сакаат да слушнат за сето она што ве интересира.
  2. Со нивната досетливост секогаш ќе успеат да ве насмеат.
  3. Никогаш нема да треба да се грижите дека ќе ви снемаат теми на разговор, бидејќи близнаците секогаш се спремни да ја анализираат секоја тема до детали.
  4. Близнаците се многу дружељубиви луѓе, а тоа значи дека првенствено ќе ви бидат пријатели, а потоа љубовници. Вашата врска ќе биде забавна и постојано ќе флертувате еден со друг, дури и после долгогодишна врска.
  5. Тие се вешти за секс разговори и имаат уникатна способност да ве „запалат“ дури и пред да легнете со нив.

  Го почитувам 2рото и 5тото :talk:
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  Лав
  1. Нивната самодоверба и цврстина го/ја прават многу секси.
  2. Бидејќи се грижливи луѓе кои го демонстрираат она што го чувствуваат, бидете сигурни дека никогаш нема да ви недостасуваат бакнежи, галења и љубовни прегратки.
  3. Омилената работа на лавот е да се чувствува вљубено, па затоа можете да бидете сигурни дека тој нема никогаш да ја зема вашата врска здраво за готово.
  4. Нивната страст, енергија и креативност, ги прави лавовите и одлични љубовници.
  5. Лавот жестоко се бори за луѓето што ги сака, па покрај него секогаш ќе се чувствувате заштитено.

  од се ова само возвратеното не е исто :^)
   
 17. HplsRomantic

  HplsRomantic Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  22
  Шкорпии немаат ни романтична точка, а не па страна.... за жал! (зборувам за машки) :(
   
 18. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Интересно...отприлика точно за рак :D
   
 19. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Скоро се точно ;)
  Во последно време почнав се повеќе и повеќе да верувам во хороскоп. :wasntme:
   
 20. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  523
  Исто исто :$