1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 'must have' продукти за мрсна и проблематична кожа

Дискусија во 'Лице' започната од Candice.S, 26 јануари 2012.

 1. Candice.S

  Candice.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  150
  Не видов ваква тема во ова категорија, но ми се допадна онаа што е во коса па решив да отворам во оваа категорија една ваква.

  Имам доста проблематично лице и кое многу брзо се заситува од производите па би сакала тука да си споделиме која е нашата успешна комбинација од производи за да имаме чисто лице, без акни, флеки и други недостатоци. Добро би било да ставаме слики и по можност да наведеме која цена е производот и каде можеме да го купиме.
   
 2. Milica145

  Milica145 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  2
  Добро јас не спаѓам во категоријата на мрсна и проблематична кожа, но кожа како кожа треба да си се одржава и да не се дозволи да стане проблематична, така да јас мојата кожа ја држам што по далеку од проблеми со следниве продукти :

  1. [​IMG]
  Пред многу време користев од оној гелот Clean Deeper и не бев воопшто задоволна, ми ја правеше премногу сува кожата и бев принудена да го сменам (откако ми го упропасти цело лице), значи лицето ми беше како целото да ми е со лишаи, па затоа сакав да сменам и почнав да го користам овој^, добар е ми одговара и го прави лицето по меко.

  2. [​IMG]
  ^ Ова кремче ми го спаси животот. Не е типичен мрсен нивеа крем, се користи за се, лице,тело,раце и многу брзо се впива, а најдобра карактеристика му е тоа што откако ќе се намачкаш не светиш како Las Vegas :)

  3. [​IMG]

  4. [​IMG]
  ^ Ми се наоѓа и ова дома, али да напоменам дека не го користам редовно, мислам не дека не сум задоволна, али како што кажав немам некои којзнај какви си проблеми со кожата на лицето и не користам многу препарати наеднаш, сепак е хемија.

  5. И за крај... Немам слика ама имам рецепт, од домашна маска што ја практикувам еднаш месечно и сосема ми одговара. Ја имав прочитано на некоја страна само не се сеќавам каде, Се мешаат две лажици сирење со една лажица мед али сеа немојте со грутки да се испомачкате :D смесата треба да биде како крем, ни многу густа ни многу течна, ја ставате на целото лице, посебно под очите се нанесува обилно и на устата, стое на лицето 15-20 минути и се препорачува да се отстранува со крпа натопена ( значи не накисната :D ) со топло млеко

  *Патем немам проблеми со мозолчиња и такви sh*ts па затоа не наведов некој таков препарат.
   
 3. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Ова е мојата 5 must have комбинација со која моето лице ја обожава: ;)

  1.[​IMG][​IMG]

  во комбинација со [​IMG] и [​IMG] Оваа комбинација ја практикувам секоја недела, инаку кожата ќе ми беше купус салата што од црнки, бубулици, поткожни, дупчиња и што се не, спас.  2.[​IMG] Kрема од јаболко за мојата комбинирана кожа, која само оваа крема ја трпи.


  3. [​IMG] Млеко со кое го чистам лицето после миење и од шминка;


  4.[​IMG] Без овој пилинг не поминува неделата, незаменлив е;


  5.[​IMG] За намалување на брчките околу очите јас го ставам и на вратот.

  Горе доле оваа комбинацција од производи се погоди ефективна, доста добро мојата кожа ја поднесува, сега засега нема менување, ќе видам понатаму што добро ќе најдам.
   
  На stylishh и eleni23 им се допаѓа ова.
 4. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  гел за лице , пудра во прав , течна пудра , маска за лице и тоник на природна база
   
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Eве ги моите 5.....

  1.
  Bитамин E
  [​IMG]

  2.
  Cода бикарбона со малку топла вода за пилинг
  [​IMG]

  3.
  Kремата здраве мое најново откритие
  [​IMG]


  4.
  Mаските за лице,најчесто имам на Planet Spa на Aвон

  5.
  Mорав и овие креми да ги спомнам зашто стварно се преубави
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  :) :D :D и јас ги користам овие производи, само без кремата за брчки бидејки имам масна кожа и имам 25 год па немам брчки сеуште, плус го користам гелот од нивеа што го има наведено девојката во претходниот пост, само наместо розев имам плав тој е за мрсна кожа и многу убаво ја чисти јас и шминка вадам со него
   
 7. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.243
  Допаѓања:
  118.763
 8. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Сите знаеме дека со скапи препарати може да се постигне посакуваниот резултат. Но многу е добро кога тоа може да се направи и со некои ефтини препарати.

  Еве една комбинација на продукти која е ефикасна, а притоа ефтина:

  1. Young Derm лосионот, 60 ден.
  [​IMG]

  2. По секоја употреба на лосионот, кремава за мрсна кожа и првенција од акни, исто така 60 ден.

  [​IMG]

  3. Гелче од истата фирма, незнам колку пари е, сигурно не е многу поскапо од овие

  [​IMG]

  4. Палвовичева маст, прекрасна за пред легнување(не зa преку ден бидејќи е многу мрсна). ГО намалува црвенилото и помага во лечење на акни:

  [​IMG]

  5. Кремата Здраве што сите ја фалат, a притоа е многу ефтина :)
  [​IMG]  Од ова поефтино, амин! :D
   
  На LittlePinky и eli25 им се допаѓа ова.
 9. betelu

  betelu Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
   
 10. varsa

  varsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  3
  колку кошта гелот од Аvene и дали си задоволна од него
   
 11. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935


  Не е павлодерм, туку е оргиналната павловичева маст која ите како е погодна зпротив акни и митисери. :)
   
 12. FashiongirlD

  FashiongirlD Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Каде може да ја најдам?
   
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  2.560
  Пол:
  Женски


  Една аптекарка ми го пофали ѓелот од Avene француска марка бил и помагал рече но незнам дали да го земам, сега лицето ми стана катастрофа, акни, црнки, мозолчина, пори... све и свашта имам 16год. и неможам да се справам со тоа лицето никако значи! :worried:
   
 14. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.148
  Допаѓања:
  10.006
   

  Прикачени фајлови:

  На Snowbell му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
 16. Jowe

  Jowe Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Кога бев на кожен лекар,тој за мрсна кожа ми ја препорача кремата Скинорен и гелот Акнефуг.

  П.С.Задоволна сум :D
   
 17. izgubena5555

  izgubena5555 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  било што да ставам на лицево од се ми излагаат брунчиња. глината ми ја прави мека кожата но утредента уште повеќе брунчиња гледам пудрите да ги прилагодам на мојот тип на кожа- мрсна и потоа шминка отстранувам со сапун обичен сапун и млака вода
   
 18. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  70
  MissDior, ќе ми подобјасниш што всушност е ова? колку пари и од каде се наоѓа? :* :*