1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

7 Деновна Програма за Оформување на Задникот и Нозе

Дискусија во 'Фитнес' започната од bulletbody, 1 јули 2013.

 1. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Здраво на Сите Фемининки.
  Сакам да ви посакам срекен понеделник и накратко да ве запознам со мојата 7 деновна програма за оформување на мускулите на задникот и нозете во 10 минути на ден.
  За оние од вас кои ја немаат прегледано мојата претходна тема и незнаат која сум јас, еве да се претставам дека сум фитнес професионалец и нутриционист во Мајами, Флорида.
  Оваа програма ги содрзи сите најефикасни везби за задник и нозе. Пред да започнете со оваа програма, ве молам бидете сигурни дека мозете да ги изведувате основните везби кои ги имам споделено на мојот јутуб канал исто така, BeFitVegan
  Да не долзам многу, еве што на менито за понеделник. ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=6ANvdueuTfw
   
  На Maffw, shushu, Sara123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Се извинувам, ова видео погоре е тоа со основните везби за задник и нозе.
  Ова видео подолу, е видеото од првиот ден од програмата.
  Ако ви требаат неколку денови или седмици за да ги научите основните везби, направете го. Мозете да ја започнете оваа 7 деновна програма кога сакате. Еве ги везбите за понеделник.
  http://www.youtube.com/watch?v=PabQRTbaa3E
   
  На Maffw, Ema.Sk, kristii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Третиот ден од фитнес програмата за подигнување и оформување на мускулите на задникот и нозете.
  http://www.youtube.com/watch?v=hKITG9VVqOk
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Се фаќам јас во орово. BTW, great body. :)
   
 6. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  1.357
  лелеее баш прееска ги правев вежбиве и едвај стојам сега...
  Многу сакам да го зацврстам задникот,но немам кондиција..
  Како да почнам,со колку вежби дневно и кои?
  Поздрав :)
   
 8. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Ги разгледав сите видеа, ми делуваат интересно.
  Од утре започнувам со првиот ден.
  :)
   
 11. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  492
  За 7 дена не се прави убав глутеус.
  Можеби за година и ако не прогресираш со тежините ќе застанеш еден ден.
  Сопствено искуство ;)
   
 12. Adi990312

  Adi990312 Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  дали некој ја правел програмава до крај и дали стварно има резултати ?
   
 13. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  http://www.youtube.com/watch?v=wnV2SFjK ... Z8qxtvv-WQ
  Сакав да проверам дали некој ја има почнато програмта или не, и еве видов дека го немав ставено последниот ден, недела. :)
  Како што една читатека рече, глутеус не се прави за 7 денови, и тоа не е никакво изненадуванје. Оваа програм ги содржи најефикасните и најдобрите вежби за задник и нозе, и ако се следат со правилна исхрана, навистина ке се видат резултати. НЕкои побргу од другите. :)
  Поздрав
   
 14. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  492
  Битно е да сте упорни и да имате цел.
  Ако немате цел и не се раководите според некој план,ќе се откажете и ќе се фрустрирате.
  Затоа секогаш почнете со основата.
  Правете чучњеви,склекови,исчекор напред и сите варијации на овие вежби за 3 месеци даваат добри резултати,комбинирана со добра исхрана.
  После тоа кога ќе научиш чучњеви,додај тежина и цеди се буквално.
  За да имаш убав глутеус е потребно да му дадеш стимулација и предизвик и тој дел да се надополни со доволно мускули за да се даде тој убав и посакуван облик :).
   
 15. Maffw

  Maffw Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Дали може да ми кажете вежби за слабеење на нозе и задник :) . Стомак немам , но се дебелам во нозе и задник.