9 Смртоносни зборови што жените ги користат

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Vitorija, 12 октомври 2011.

 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Не знам баш дали темава е за тука, ако не нека се премести :!:

  1. Добро
  Ова е зборот што жените го користат за да завршат некоја расправа кога се во право и кога ти треба да заќутиш.

  2. Пет минути
  Ако таа се облекува, ова значи половина час. Од друга страна пет минути со точност на атомски часовник се пет минути, ако толку ти дале да погледаш фудбал пред да треба да станеш и да завршиш некоја работа.

  3. Ништо
  Ова е примирје пред бура. Ова секогаш значи нешто, и треба постојано да бидеш на штрек. Расправиите кои почнуваат со "ништо" обично завршуваат со "добро".

  4. Како сакаш
  Ова е предизвик, не е дозвола. НЕМОЈ ДА ГО НАПРАВИШ!

  5. Гласно издишување
  Иако не е збор, сепак тоа е не вербална порака која мажите често погрешно ја разбираат. Гласно издишување значи дека таа мисли дека си идиот и се прашува зошто си го троши времето со тебе расправајќи се за ништо.

  6. Ок е
  Ова е една од најопасните изјави што еден маж може да ја чуе од жена. Ок е, значи дека таа сака да размисли подолго и посериозно пред да одлучи како и кога ќе платиш за твојата грешка.

  7. Благодарам
  Жена ти се заблагодарува. Немој да примети дека се сомневаш во искреноста или дека ти е нејасно зошто. Само одговори - повели и друг пат. (Еден важен исклучок, доколку ти рече "Е многу ти фала," знај дека се работи за сарказам и дека воопшто не ти се заблагодарува. Во овој случај, никако не одговарај со "повели и друг пат" бидејќи ова ќе доведе до "како и да е.")

  8. Како и да е
  Ова е женската верзија на - Е*И СЕ!

  9. Немај гајле, јас ќе го средам
  Уште една ужасно опасна изјава, која значи дека жената неколку пати го замолила мажот да заврши некоја работа, за на крај таа пак да мора да ја заврши. Ова подоцна ќе доведе до тоа мажот да праша "Во што е проблемот," на што од жената ќе го добие одговорот под број 3.
   
  На cresa-jagoda, Bebulleee, goddess1337 и 24 други им се допаѓа ова.
 2. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Хаха леле колку е вистина само.
  Ги користам сите девет, но најчесто Добро, Како сакаш, Гласното издишување и Како и да е
   
 3. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  7.919
  Жива вистина.
  Јас ги користам сите девет. :)
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  едно големо :clap: за таа што ја отвори темава :) :rock:
   
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.555
  Допаѓања:
  83.493
  Точно од прва до последна точка,ко мене да си ме опишала а верувам и 90 посто од нас женулињата :lol:
  Опасни сме нема што :muscle:
  http://www.youtube.com/watch?v=VBmMU_iwe6U&ob=av2e
   
 6. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  5.335
  Пол:
  Женски
  лелееее ама е точноооо,стварно значи сите жени сме такви :))) никакви не сме ама двосмислени и тоа како хахах
   
 7. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.767
  Стварно е така :D :D :D
  Ама, додуша, не се баш смртоносни... :lol: :lol: :lol:
   
 8. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.868
  Пол:
  Женски
  хахаха :D
  сите ги користам
   
 9. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  180
  me love дис...онака поточно здравје..многу убаво и точно...и крајно реално браво :!: :clap:
   
 10. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  145
  хахахахахахаа :) све е вистина :)
   
 11. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  колку само оваа ДОБРОООО му смета на мојот затоа што знае дека не е добро а јас го изговарам само да замолчи оти не сакам веке да ме нервира со муабетот или што и да е....а тек нема веза или ок е....пих
   
 12. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Пет минути , Добро , Како и да е , Немај гајле, јас ќе го средам :rofl: жива вистина !
   
 13. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  834
  Пол:
  Женски
  Сите ги користам :D Среќа што дечко ми сфатил што значат, па секогаш го прави тоа што треба :)
   
 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Охооо ги користам сите 9 и те како :rofl:
   
 15. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Сите 9 ги користам :x :D ;)
   
 16. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  хахахаха како само се изнасмеав :rofl:
  се е точно од почеток до крај,али овој мојов ги знае сите 9 и сите 9 го нервираат,и коа ке ги применам кое било од овие 9 он само одговара шо ма сега,пак ке ме дриблаш нешто :lol:
  али омг колку се само овие вистина ахахахах
   
 17. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.746
  Пол:
  Женски
  3. Ништо
  Ова е примирје пред бура. Ова секогаш значи нешто, и треба постојано да бидеш на штрек. Расправиите кои почнуваат со "ништо" обично завршуваат со "добро".

  4. Како сакаш
  Ова е предизвик, не е дозвола. НЕМОЈ ДА ГО НАПРАВИШ!

  5. Гласно издишување
  Иако не е збор, сепак тоа е не вербална порака која мажите често погрешно ја разбираат. Гласно издишување значи дека таа мисли дека си идиот и се прашува зошто си го троши времето со тебе расправајќи се за ништо.

  6. Ок е
  Ова е една од најопасните изјави што еден маж може да ја чуе од жена. Ок е, значи дека таа сака да размисли подолго и посериозно пред да одлучи како и кога ќе платиш за твојата грешка.


  често ова го кориатM :^) :lol:
   
 18. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Хахаха, true :lol:
   
 19. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  675
  me likey ..true story :D
  Сите 9 ги користам секојдневно !
   
 20. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Вистинаа :) Често ги користам ништо, како и да е, како сакаш и гласно издишувам.