1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aло, ало ('Allo 'Allo!)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Someonespecial, 19 септември 2013.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.964
  Допаѓања:
  162.471
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден ја фатив серијава на сител 3, мислам дека нема тема за неа па ми текна да отворам. :D
  Сум ја гледала неколку пати, и на телевизија кога ја давале и на интернет, и пак ми се смешни. Стара серија, но евергрин, дефинитивно. :D
  Ликовите ми се легендарни, особено Рене и полицаецот Кребтри :rofl: .
  Што мислите за серијата, кои ви се oмилени ликови, најсмешни моменти...? :)

  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=rnly_rZgFjE
  http://www.youtube.com/watch?v=cOhsHRLX7fw
  http://www.youtube.com/watch?v=zGNVU5ZjlgA
  http://www.youtube.com/watch?v=GYGBbeile-c
   
  На QueenN и kravce им се допаѓа ова.
 2. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.722
  Допаѓања:
  17.224
  Пол:
  Женски
  Оваа серија порано ја имав гледано и многу е интересна.
  Посебно женскана кога вика I'll say this only once!- и го повторува 100 пати зошто сите еден по еден влегуваа :D
  Или полицаецот што само ги утнува зборовите :D :D
   
 3. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  една од омилените само тоа :inlove:
   
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.365
  Допаѓања:
  28.850
  Пол:
  Женски
  лелел ова серија? :lol:
  хахахахах колку ми е интересна...ја даваа и претходно и сега пак! :clap:
  Јас пак си ја гледам....колку ме засмејува,преинтересна ми е серијата...
  Вчерашната епизода беше многу смешна кога на Рене носот му го направија од пластичен експлозив!И кога го дуваше носот па фитилот му излезе..леле после со цигарата ко го запали фитилот,за малце ќе си го расипеше суратот!
  Смешки,смешки....прејака ми е серијата :rofl: :rofl:
  Браво бе спешалке шо отвори тема за оваа серија! :*
   
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Listen to me very carefully, i should say this only once :D
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.336
  Пол:
  Женски
  Имам гледано неколку епизоди, ама не ми се допаднаа. Досадна серија.
   
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.365
  Допаѓања:
  28.850
  Пол:
  Женски
  денес ме пресмеа оној полицаецот Кребрти...гуд мооонинг...таму ќе има сонари кои ќе го сонат ѕвоното...Рене:Ват?(си вели овој не ќе да е од оваа планета :D )
   
 8. corto.maltese

  corto.maltese Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.027
  Пол:
  Машки
  Предобра комедија. Никогаш не е досадна за гледање. Сите ликови се посебни, нема некој кој не е смешен.
   
 9. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  мене најинтересен ми е офицерот :D :D,закон е :rock:
  ај хев а гуд ноус :D
  ај хев а месаж :D
   

  Прикачени фајлови:

 10. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  Ауу ја обожавам серијата :D :D
  Пред неколку месеца ја гледав пак целата по не знам кој пат... Солзи ми течат... :D

  Уууу Рррренеееееее ]:)

  http://www.youtube.com/watch?v=sfi8WsEE9G8

  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Имам гледано неколку епизоди.. Цепки се! :D