1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aлтуна Cејдиу-Tуна

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ludoto19, 10 јуни 2012.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  На LilBaby, rossonerka и A-j-a им се допаѓа ова.
 2. elinela

  elinela Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  20
  До сега ја манијачев на двете фан страни на фб :D и останав без зборови :o прекрасно изгледа на сите слики а да не правиме муабет за облеката :inlove:.Значи стварно браво за Туна :clap: ме воодушеви со изгледот а и песните и се одлични и среќа што знам малку албански и нешто разбирам :lol:
   
 3. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Само два збора ПРЕКРАСНА Е!
   

  Прикачени фајлови:

 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  Cупер е, ама не е подобра од Eлвана :) :) :)
  Mене таа ми е NO1!!!
   
 5. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Аууууууууу извини не ни ги ставам во ист кош.. :)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  па не ни може :D

  http://www.youtube.com/watch?v=r0Eu3FM26gM
  Oваа не се става со никој во ќош, мислам дека е една од најдобрите во светов :) најсериозно :)
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  Прекрасно изгледа, одличен вокал, и ја почитувам зашто е храбра и сака да ризикува и експериментира во врска со надворешниот изглед.
  Ми се допаѓа музиката што ја прави, има модерен хип хоп и рнб призвук, и се гледа дека вложува во спотовите.
  Оваа песна ми е супер.
  http://www.youtube.com/watch?v=oAdD28fvWpw

  [​IMG]
  И многу е секси бре, внимава на изгледот, скоцкана до максимум, инвестира во себе, што од облека, што во играње на сцена и кореографии, сериозно си ја сфатила работата (за разлика од самопрокламирани пејачки).

  И настапов.... боооо
  http://www.youtube.com/watch?v=uqzJ8zAfnqQ
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.492
  Допаѓања:
  123.230
  Оваа Елвана баш од Албанија е?! Се осеќа по албанскиот...

  Иначе,имате право,повеќе ме аресва од Туна. Мој тип на женски симпатии е! :D


  А Туна пука од сексапил,Елена на ножно прсте не може да и се фати. Од секогаш била стегната,ама сега и подослабела одлична е. Пропорционална е,гзе тамам,не е гзла,струк,гради,нога добра,петка.
   
  На Trendafilka и ludoto19 им се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  http://www.youtube.com/watch?v=o_p0FuJB ... re=related


  Cо оваа песна на M2 учествуваше :D убава песничка

  да да. Eлвана е од Aлбанија, и има многу убави песни, и многу е убава, нежна, и мој тип е :D
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Малце сме офф-топик со Елвана ама веќе кога почнавме морам да ја ставам мојата омилена од нејзе..


  http://www.youtube.com/watch?v=CJAEqkSf47s


  И all over again ја слушам и не можам да и се изначудам!!
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.384
  Пол:
  Женски
  Ова песна ми е најуба од неа :inlove:

  Инаку девојката е преуба. :) , па каква беше сега за свадбата на Елена , мх, мх, мх :P

  http://www.youtube.com/watch?v=Ye0VlPlG5eE
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Албанкиве може да не учат како треба да се изгледа и настапува.
  Јас сеуште неможам да го сватам тој македонски синдром ли што ли е, подотерани се сите певаљки кога одат приватно на свадби, матури и други свечености него кога настапуваат на фестивали и други слични настапи.
  Ми се појавува на доделување на награди у фармерки, море мрш!

  Туна е прекрасна.
  Зрачи со сексипил.
  Може да држи лекции на нашиве како се изгледа на сцена, дека возможно е играње и пеење (дека на нашиве тоа им е научна фантастика).
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На A-j-a, eli25, wolf4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.071
  Допаѓања:
  90.944
  Ми се допаѓа Туна и како вокал и како изгледа.Ај што е преубава па и секогаш средена :o ,можат нашиве вод да и носат.
  Само многу ослабела бе :^) ,ептен се изгубила во лицето.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Мене лично што се однесува до физичкиот изглед ми е бомба. Особено сега откако поослабнала малце.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  883
  Е многу е добра! Поубава ми беше позаоблена, ама ако и да е сјае девојката без оглед на се, негувана си е, одржувана, ептен, ептен е убава и згодна. А оваа другата пејачка не дека ја знам првпат ја гледам, ама Туна ми е way појака.
   
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  Музички не ја следам, ама за изгледот само пофални зборови, преубава е и има топ стил на облекување.
   
 17. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.658
  Откако знам за нејзе е средена девојка и секогаш топ скоцкана. Пресудно кај нејзе дефинитивно не е талентот, туку убавиот изглед, парите и добриот вкус.

  И секако малце пластика кај носето не е на одмет :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Знаев дека нешто има правено, не може само од слабеење да се промени толку да не можеш да ја познаеш.
  Мене не ми се допаѓа толку слаба, на сите слики од свадбата ми делуваше некако без свежина, како издрогирана, не знам, можеби дека ми се допаѓаат малку подебелки девојки па затоа.
  Порано ми беше поубава, сега ми е чудна.
  За стајлингот немам зборови.
   
 19. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  Каде гледавте слики од свадбата?
   
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Мене девојкава отсекогаш ми била број 1, добро не е наша, мешавина е, али не можам ради тоа да кажам дека нема талент и дека не е бомба. Уште од кога се појави, ми е многу подобра од Елена, што ради стилот на пеење, што ради изгледот, парчиња облека, абре лепотица е!
  Некако за соседиве важи правило чка бон фаци, изместени, али жениве се многу напредни, има кичерајки фала богу, али Туна мислам дека наметна стандарди доста високи, подобрени се каде-каде, веќе не секоја албанска песна има мотиви на носии и кечиња, и легендарна шота! :D

  Од мак. песниве `Прашувам без глас` ми е фејворит, а од албанскиве оваа. Едно време бев опседната со спотот и песнава, дечко ми качуваше притисок кога му ја потпевнував! :D
  http://www.youtube.com/watch?v=d5xZK6lGy1M

   

  Прикачени фајлови:

  На A-j-a и Trendafilka им се допаѓа ова.