Aрапска музика

Дискусија во 'Музика' започната од ludoto19, 29 мај 2012.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Jас многу ја сакам Aрапската музика,музика за стомачен танц, мислам, цела нивна култура :) :)
  Kолку вие ја слушате?
  дали знаете некои нивни пејачи? :)
  Mоите пооомилени пејачи  http://www.youtube.com/watch?v=-tJWw6Ql6fs

  http://www.youtube.com/watch?v=ouCDB99h780

  http://www.youtube.com/watch?v=tHnoewqU ... re=related
  Eве ја жаде, најдобар стомачен данцер, песнава е Xебрејска :)
  http://www.youtube.com/watch?v=sehnV3NvnrQ
   
 2. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  3.083
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
 4. shushu

  shushu Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Оваа беше апсолутен хит кога бевме во Египет пред 5 години. :)
  Подоцна открив дека е дел од реклама за кока кола.
  Добра песна.
  :)
  http://www.youtube.com/watch?v=XSVvX4rx_08
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
 7. AnimalLover

  AnimalLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  204
 8. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lessor

  Lessor Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Ај ве молам ако некој знае да ми каже каде има часови за стомачен танц?? Секаде гледам плакати за фитнес клубови и курсеви за странски јазици, а за ова никаде не сум сретнала. Фалааа однапред :)
   
 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
 11. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Пошто неможев сите во еден пост, еве ви уште

  Oва е според мене најтешката за мешање, за оние што се занимаваат со бели денсинг
  http://www.youtube.com/watch?v=qFRCqNYXoFU
  Еве уште неколку...

  http://www.youtube.com/watch?v=lRXLAeog ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=u_M-Dm9v ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=RfgvfGpa ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=vGxWrlY5 ... re=related
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
 15. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
 17. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  456
  http://www.youtube.com/watch?v=2eqzqfw4UVw

  http://www.youtube.com/watch?v=o2fyoJ54U84

  http://www.youtube.com/watch?v=leorQayg ... ure=relmfu

  Не се арабски него хебрејски ама ваљда тука можам да ги категоризирам х)
  Во вторава песна незнам за каква тиква пеат, ама мајке ми, ја отеков од слушање.
  Животна желба ми е да го научам хебрејскиов јазик!

  И засекогаш број еден песна од арабско-хебрејски-индијските говорни подрачја :
  http://www.youtube.com/watch?v=-ilXc0j1iHA

  ТАРАААМ :)
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Хух, значи имало и некој друг на форумов што го слуша Боаз!
  Фала Анабела, ме спаси од чудните мисли за мене. :lol:

  Kога ми го пушти сестра ми, не ми кажа дека е машко. И така, јас некои добри 5-6 минути мислев дека е женско. Гласон му е баш таков, воопшто не ми личи на машки. :D

  Да не се повторувам, покрај овие две песни кои ги постави и онаа со Јелена и Сирушо, дефинитивно #1 ми е Lacho Eli.
  Прекрасна е. :clap:
  http://www.youtube.com/watch?v=pchpskEh0M0
   
  На Anabelle му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  456
  Леле, и јас го мислев истото, дека само јас во земјава ни "голема" љубам да го слушам човечево!
  Добро и дечко ми го слуша, т.е. ја слуша само таа евровизиската негова :)

  Иначе има нешто посебно во гласчето негово, ми се свиѓа тој не претерано потенциран етно мелос што го поседува, башка и некако ми е многу симпатичен :$ Незнам, ама ми се допаѓаат машки со груби црти, потенцирани остри носеви, и моќни раце :D
  Да се навратам на муабетот, т.е. на песната со Јелена, Time to pray! ПЕРФЕКЦИЈААА!

  http://www.youtube.com/watch?v=KD5JSXt73bM

  Многу сакам да слушам музика од егзотични јазични подрачја бреее :$

  Thumbs up L-enna :*
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  12.489
  Пол:
  Женски