A Discovery of Witches

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Emma2, 14 ноември 2018.

 1. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  Прва сезона е моментално, мене ме бендисува. Со оглед на тоа дека Тhe Originals преминаа во нешто многу безвезно, ова ми доаѓа како убава компензација. Има ли некој кој ја гледа???
  MV5BOTRmZDY2YmUtODBhNS00Zjg2LWFjY2QtMmFlYTNkMjc1YjEwXkEyXkFqcGdeQXVyODA0MTY5MjU@._V1_.jpg
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.848
  Допаѓања:
  125.190
  Пол:
  Женски
  Јас. Визуелно серијава е stunning. Приказната на друга рака ми е мех.
   
  На zhap4e, Nausicaa, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  се согласувам, повеќе е визуелно филингот, а приказната е тоа па тоа,ништо ново
   
  На 1209 и theowndemon им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.848
  Допаѓања:
  125.190
  Пол:
  Женски
  Визуелно не можам да опишам колку е добра. Има добар филтер, па кадарите се боженствени. Онака гледам и се лигавам.
  Приказната не ме импресионира ама ќе ја гледам дур и да има следна сезона зошто визуелно е едно од подобрите работи кои ги имам гледано.
   
  На candy.cane и Emma2 им се допаѓа ова.
 5. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  некогаш е убаво и само да уживаш, без да се замараш што како се случува...
  чекаме втора сезона тогаш, враќање во минатото ;)
   
 6. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.069
  Допаѓања:
  30.024
  Пол:
  Женски
  И јас се согласувам, визуелно е одлична, фантастична сценографија, ама од друга страна пак визуелно не ми се свиѓаат моментите со магии и натприродни ствари како ги доловуваат, баш се фејк(оно јед фејк се, ама барем пореално да изгледаат.) Актерите ми се океј освен главната актерка која ми е така бавна и безлична, иста Кристина у твајлајт. Приказната ми е занимлива ама го губи шармот поради овие ствари. Сепак ќе ја гледам и втора сезона.
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.