Alter Bridge

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од eminil, 28 јуни 2012.

 1. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  Мислам дека немаше ваква тема :!: ама во случај да сум грешка се знае што треба да се направи! :D
  Alter Bridge е Амерички рок бенд. Формиран е во Орландо, Флорида во 2004 година од страна на Mark Tremonti. Mark го именувал бендот "Alter Bridge" по мостот кој требало да се наоѓа во Grosse Pointe, Мичиген, во близина на неговиот поранешен дом на Alter Road.
  Бендот е составен од
  1.Myles Kennedy (Вокал,Ритам гитара)
  2.Mark Tremonti (Пратечка гитара)
  3.Brian Marshall (Бас)
  4.Scott Fhillips (Тапани)
  Имаат издадено 3 Албуми: One Day Remains (AB) во 2004, Blackbird (AB II) во 2007 и (AB III) 2010 година.
  Ново во Alter Bridge е тоа што најверојатно во новиот албум ќе го има и Slash од G'n'R ...
  Ако ме прашувате мене ... и не ми се допаѓа ова идеа затоа што тие се одличен бенд, Myles е прекрасен вокал , а Mark и Brian се неверојатни гитаристи така да и немаат потреба од некој друг.. :^)
  Песниве им ги знам сите и ако ме прашаш и у сон можам да ти ги изрецитирам :lol: :rofl:
  Омилен бенд ми се, а омилени песни :?: .......... сите :rofl: :D
  Еве неколку:
  http://www.youtube.com/watch?v=9lIdymq0 ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=3CBoHFC4 ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=tiAZcGJwvGQ
  http://www.youtube.com/watch?v=zCp-dHjU ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=qNXSXZnenEo (10545132444987945949 пат го гледам) :) :hai: