1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Asap Rocky

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од kim.k, 21 јули 2016.

 1. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  14.433
  Пол:
  Женски
  Гледам дека за мојот омилен рапер нема тема, па срамота е јас да не направам :D

  Роден е на 3 октомври 1988.
  Досега има издадено еден микстејп во 2011 Live. Love. A$AP, и два албума, еден во 2013 Long. Live. A$ap и At. Long. Last. A$ap во 2015. Исто така е дел од групата Аsap Mob.

  http://fashionista.com/2016/06/asap-rocky-dior-homme-campaign

  И во 2016 стана и едно од новите лица на диор :)

  Мене лично едни од најомилените песни од него ми се
  • Everyday
  • M's
  • Phoenix
  • Long Live Asap
  • Bass
  • Angels
  И многу други ама нема да има крај на пишувањето :lol:
   
 2. Fauhxy

  Fauhxy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Не сум некој голем фан ама му ги слушам повеќето песни, баш ми се дрим тим со A$AP Ferg. :D
  Едни од поомилените песни ми се: