1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Balea (DM) производи зa кoсa

Дискусија во 'Коса' започната од koritsaki, 13 јануари 2016.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.200
  Допаѓања:
  86.336
  Пол:
  Женски
  Незнaм дaли имa вaквa темa низ фoрумoт, aкo имa префрлете гo пoстoт тaму :)

  Дaли ги кoристите шaмпoните и регенерaтoрите нa Бaлеa? И кoлку сте зaдoвoлни?

  Јaс гo кoристев шaмпoнoт зa плaвa кoсa кoгa бев плaвa
  [​IMG]
  Нo мнoгу ми јa слепувaше кoсaтa некaкo.. Сегa сaкaм дa прoбaм некoј друг, плaнирaм дa гo земaм oвoј зa вoлумен декa кoсaтa ми е слaбa сo тенкo влaкнo.
  [​IMG]
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. redmama

  redmama Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Јас го користам овој презадоволна
  [​IMG]
   
 3. Hapburn Audrey

  Hapburn Audrey Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Јас го имам користено Balea шампонот и регенераторт за плава коса и спрејот. Од шампонот и регенераторт сум задоволна ја одржуваат бојата. Спрејот е со хидроген и ја гори косата при честа употреба.
   
 4. Thebadgirl

  Thebadgirl Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Девојки знае ли некоја од вас колку пари е млекото за коса на балеа? И дали сте задоволно?
   
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.788
  Другарка една си купи сив шампон тој што е за да не ти избледува бојата.. Не и помогна воопшто. Од ДМ го земавме на Балеа беше, но искрено и не очекував дека ќе даде ефект, евтин беше и барем не ги жали парите.
   
 6. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  267
  Освен од сувиот шампон од ништо друго не сум задоволна.
   
 7. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2018-08-12-09-56-30-1.png Дали некој го користел маслово за коса од кокосова вода и колку е задоволен?
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Дали некоја го пробала и каков ефект се добива? Не ми е баш јасен концептот.
   
  На JoanaS му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Го користам овој балзам и можам да речам дека одлично ја омекнува косата, ама мирисот на манго се претвара потоа во мирис на нешто скиснато!:doh:

  [​IMG]
  А овој пак, има многу пријатен убав мирис, ама нема добар ефект - не ја омекнува косата и предизвикува статички електрицитет. Добро е што од овој имав земено travel-size пакување за проба.
   
 10. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  279
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Дали некоја го има користено ова млеко/маска за коса? Мислење?
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.110
  Допаѓања:
  77.574
  Пол:
  Женски
  Да јас. Повеќе е како крема за коса, се нанесува по миење за стилизирање.
  Супер е, многу убаво мириса, не ја масти косата и лесно е, плус спречува електрицитет.
  Пробај го. :)
   
  На maaraa96 и Nausicaa им се допаѓа ова.
 12. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  279
  Пол:
  Женски
  Фала ти ќе го пробам
  Го нанесуваш на измиена коса и не го плакнеш?
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.110
  Допаѓања:
  77.574
  Пол:
  Женски
  Да, баш како крема. Кога ставам од него, не нанесувам ни спреј за расчешлување, а ниту пак некои серуми или силиконски капки зашто приметив дека ми ја масти и отежнува косата.
  Тоа заборавив да напоменам во претходниот пост.
  Пробај различни варијанти ти, да видиш како би ти одговарало највеќе.

  Јас го нанесував некогаш на мокра коса па расчешлував или пак после фенирање/пеглање, за да го смирам електрицитетот, за стилизирање и за завршница некоја, за да не ставам восок (ми смета восокот и не ми прија баш).
  Во секој случај, многу фин а евтин препарат, ќе ти трае мноогу долго.
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Последната нијанса, црвената, е изненадувачки трајна и квалитетна. Мене ми трае веќе 5-6 миења на коса, не паѓа брзо, а лесно се нанесува и се држи 15-20 минути на влажна измиена коса (без балсам), и се плакне. Природно имам темно кафена коса, претходно фарбана црна, со израснати седи влакна. Пигментот од ова се задржува и на седите влакна.

  Друго, шампонот и балсамот од манго се одлични, во претходен пост погоре сум рекла дека малку мириса на скиснато косата, ама изгледа било само тогаш, сега го повлекувам коментарот. Мирисаат одлично и си ја вршат работата супер. Косата ми се замрсува на околу 4-5 дена со овој шампон, претходно на 3 дена со други шампони.
   
 15. DakaBaby

  DakaBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Dali.od balea Ima sampon.so mnogu mirizba sakam.samponot da mirisa I do dva dena otkako e izmiena kosata
   
 16. WarriorPrincess

  WarriorPrincess Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Што препорачувате од ДМ за бујна, кадрава и сува коса ^_^

  Бујна ми е многу, локните веќе ги немам бидејки предолго време ја пеглав па сега пробувам секакви маски и регенератори за обликување на локните. Сува ми е, наелектризирана ;)
  Ви благодарам однапред :inlove:
   
 17. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  1.865
  [​IMG]
  Кремава ја користам со години и немам намера да ја сменам,прекрасна е,убаво ми ги обликува локните,дава сјај,не ја слепува косата и трае мнооогу долго. Цената е околу 180 денари

  [​IMG]
  Исто сум многу задоволна од овој путер/маска. Можеш да го користиш како маска или после миење.
  Јас го користам како маска дека откако ќе ја измијам косата ставам од кремата.Супер комбинација ми се.

  И мене после долго пеглање ми се изгубија локните па сега колку толку се враќаат во нормала. Само да напоменам дека никако не ја сушам со фен, оставам природно да ми се исуши дека ако ја сушам со фен немам ни трага од локни.
   
  На WarriorPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 18. wannabe777

  wannabe777 Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Дали некој го има пробано тој спрејот за осветлување на коса од Балеа,многу го фалат па се мислам да го пробам. Ако има некој искуство или ако знае како функционира, т.е како ја осветлува косата да ми каже.
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Спрејот е всушност слаб хидроген кој ја гори косата и со тоа се осветлува. Јас ја имав направено многу убава косата омбре со 4-5 прскања, ама после нема оправање. Дури и да се фарбаш тој дел секогаш ќе двои. Да не зборам за оштетување...
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  1.865
  Се согласувам. И јас ја имав осветлено со спрејот и тоа од корен. Гоодинии ми требаа да си ја вратам во нормала со постепено шишање. Косата пепел ми се направи, ми се заплеткуваше и кинеше.
  @wannabe777 Во никој случај не ти го препорачувам.