1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Balea

Дискусија во 'Тело' започната од iva85, 28 јуни 2012.

 1. iva85

  iva85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  27
  Не најдов ваква тема..
  Ги има ли некој користено?
  Јас си купив Balea и ја ставам насабајле..не видов некој ефект,незнам.. -.- само ми ја прави мат кожата,а мозолчињата ми се уште на место.
  Иначе ги има во dm.
   
 2. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  летово отворија нели дм во гтц, се и сешто има, комплетни палети производи, ако некој има искуство нека пише, сеуште ништо немам купено
   
 3. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Убави се лабелата на Балеа, а за друго нема пробано. :)
   
 4. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  Јас сум обожавател на Балеа.
  Користам голем дел од нивните производи и задоволна сум. :)
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Голем :up: за кремава за миење лице .. [​IMG] За сува и проблематична кожа е.
  Во моиве 18 години непамтам дека лицево ми било волку меко и смирено без црвенило :)
   
 6. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Го имам гелов за миење лице: и сум многу задоволна :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Jaс сум презадоволна од производите на Балеа.Лабелото never ending story,кремата за раце и нокти.Се за 10ка. :)
   
 8. duplo.a

  duplo.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  7
  Козметикава ја открив лани додека престојував во Германија и од тогаш наваму сум зависна!!! Мислам дека добри 70 проценти од козметиката што ја имам дома е Балеа и можам да кажам дека се што сум пробала се покажало одлично! Последно го купив лабелото Never Ending Story, прекрасно е :D
   
 9. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Јас имам алергија на Балеа 8)
   
 10. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Сум користела шампон, регенератор, серум за коса и маска за лице што денес баш си ја купув и одма си ја употребив тоа нормално :D
  Презадоволна сум од сите производи, т.е за серумот уште незнам, само видов дека има убав мирис, за ефекти тек ќе видиме, но од другиве три, навистина се екстра а за цените да не зборам.. Баш се приступачни :)
   
 11. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Вчера си го купив коректорот за акни,пишува да се нанесе 2,3 пати дневно и да се размачка.  Презадоволна сум од вчера до денес и тоа,кај ги покрива,па и видливо ги смалува акните.
   

  Прикачени фајлови:

  На Ketrin.Moon и KittyT им се допаѓа ова.
 12. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  200
  Колку е коректоров? Јас немам никакво искуство со Balea, денес се запознавам лично :) :)
  Пошто онака ми е познат како бренд од слушање, ама лично немам ништо користено. Денес си купив лосион за тело па ќе видиме како ќе се покаже :)
   
 13. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112
  И јас го користам истиот коректор, стварно сум задоволна.
   
 14. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски

  95 денари е.Го има во 3 нијанси-Natural(мојата),Beige и Sand :)
   
 15. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  мхм користам многу нивни производи и супер се , само некои од лосионите не хидратираат доволно
   
 16. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Имам пробано од Balea шампон,лабело,стикче и крема за раце.Од шампонот ми се појавуваше првут,така да престанав да го користам(но не ме фаќајте за збор,сигурно кај вас ќе биде поразлично),стикот,кремата и лабелото се супер.Од dm мајка ми во последно време се купува и она е задоволна од нивните производи,а и од изборот не може човек да се пожали. :)
  поздрав.
   
 17. Daddy.girl

  Daddy.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  81
  Балеа антиперспирантот - оној нежно плав со пердувче на него-сензитив - ПРЕКРАСЕН!
  Убаво,чисто и нежно мириса, не остава траги бели и ако се испотам мирисам на чисто,а не на пот. Башка ефтин е, 115 ден а има 200мл, не 150 како другите.
  задоволна сум!
   
 18. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Јас го купив овој лосионов за тело со мирис на ананас и морам да кажам дека прекрасно мириса.

  [​IMG]

  Еднаш се намачкав и се изненадив дека наредниот ден кожата не ми беше бела како немиена, туку нормална и мека на допир. Исто и мирисот трае, се чувствува и наредниот ден.
  Го зедов за 99 ден. и тоа најмногу заради мирисот, но излезе дека бил добар :) .  Сакам да прашам дали некој ги има користено Балеа кремите за лице со уреа - дневна и ноќна, за сува кожа? Цената им е 189 денари.

  [​IMG]

  Дали сте задоволни, ја хидрираат ли кожата и ја намалуваат ли затегнатоста?
  Дали се упиваат или пак кремот останува како слој на лицето?
  Дали предизвикуваат мозолчиња, црвенило или други несакани појави?

  Благодарам :) .
   
  На Akana и Doozy им се допаѓа ова.
 19. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  589
  Пол:
  Женски
  Јас го имам на балеа лосионот за тело од чоколадо и смоква.И во друга тема го изнафалив,прекрасен е..Ја хидрира кожата,лесно се размачкува,преубаво мириса :inlove:
   
 20. LadyDPC

  LadyDPC Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Jas isto sum zadovolna od tie proizvodi sto gi imam koristeno do sega... veke potrosiv 2 regeneratori za kosa i dvata bea odlicni (99 den.), a ja koristam i maskata za lice t.e. 3 vo 1 sto e za mrsna koza so ovosni kiselini i sum zadovolna - ne deka mi pominuvaat mozolcinjata skroz ama mi go izednacuva tenot i mi go namaluva vospalenieto znacitelno... inaku site proizvodi im se eftini i samponite i mlekata za telo,i baska nudat ogromen izbor jas ne sum kupila do sega posto imam zalihi ama koga ke dojde vreme i za toa BALEA ke bide mojot izbor!!!