Before the flood

Дискусија во 'Политика и настани' започната од pupi.girl, 31 октомври 2016.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  Колку од вас го гледавте овој филм, или да го наречам документарец и што мислите дали луѓето еден ден ќе превземат соодветни мерки за да се спречи глобалното затоплување ?
  Ако истото се спречи дали би значело банкрот за сите бизнисмени и купувачи на нафта ?
  Колку човекот е алчен за пари што си го уништува сопственото здравје ?
  Прекрасен документарен филм од кој може да се започнат премногу теми на разговор.
  Ако има ваква тема заклучете ја :)
   
  На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.