1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bellaoggi Козметика

Дискусија во 'Лице' започната од SuchaLady, 13 јануари 2015.

 1. SuchaLady

  SuchaLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  16
  Ваква тема мислам дека нема, а во последно време, козметиката на bellaoggi е доста актуелна, многу девојки во мојата околина користат производи од линијата на bellaoggi и можам да кажам дека се доста задоволни. Јас лично го имам само сетот Smoky со земјени тонови, и два кармини, и можам да ги пофалам, посебно кармините, кои дури можам да ги споредам со оние на MAC по траење и по квалитет. Сега гледам големите палети во Shatze се на попуст, па би сакала да споделите свои мислења и искуства. :*
   
 2. minnie.m

  minnie.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  372
  Јас сум пробала од кармините и лакчињата, ни едното ни другото не се пиментирани доволно.Од лакот треба неколку слоја за да се познава бојата, а карминот воопшто не е траен. Ако има различни колекција па Suchalady можеби пробала од другите :^) Еве ваков е мојот.
  [​IMG]
   
 3. SuchaLady

  SuchaLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  16
  За лакчињата не знам, не сум ги пробала, а кармините ми се исти како твојот, имам мат црвен и виолетов, и стварно сум задоволна.. Ете тебе пак не ти се погодил.
   
 4. minnie.m

  minnie.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  372
  ^ Потемните нијанси може да се потрајни и попигментирани, сум приметила кај други брендови.
   
 5. SuchaLady

  SuchaLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  16
  Па да, и кај сенките на bellaoggi што ги имам потемните тонови се попигментирани..
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.813
  Допаѓања:
  79.337
  Пол:
  Женски
  Имам неколку палети со сенки од кои сум задоволна. Не толку колку што очекував, ама солидни се со оглед на цената по која ги купив. Со база за сенка се добива одличен изглед.
  Светлите тонови се преслабо пигментирани и тоа ми е и замерката - никогаш не сум успеала да ги нанесам и да изгледаат пристојно без база, потемните понекогаш ги нанесувам и без база, ама тогаш не ми траат толку долго и почнуваат да се собираат.

  Не знам дали би купила нешто друго од фимрава, единствено би сакала да ја земам уште палетата со плави тонови и да си ја завршам колекцијата. :lol:
   
 7. SuchaLady

  SuchaLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  16
  Каква база користиш?
   
 8. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  14.456
  Пол:
  Женски
  @SuchaLady каков виолетов кармин, може слика од нијансата? :)
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.813
  Допаѓања:
  79.337
  Пол:
  Женски
  Базата на Artdeco.
   
 10. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.426
  Допаѓања:
  19.849
  @minnie.m @SuchaLady, од каде ги купувате кармините? Баш сега ги гледав на нет и имаат многу убави бои, особено темните нијанси им се прекрасни :inlove:
   
 11. minnie.m

  minnie.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  372
  Јас во локален маркет, по парфимерии не сум ги сретнала.
   
 12. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.678
  Допаѓања:
  46.980
  И јас имав кармин од оваа фирма и добар ми беше онака беше нешто нијансата како на @minnie.m незнам од кај беше купен поклон ми беше, не дека ми остави некој впечаток али ете го искористив.
   
 13. SuchaLady

  SuchaLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  16
  На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.