1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bellaoggi Козметика

Дискусија во 'Лице' започната од SuchaLady, 13 јануари 2015.

  1. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Ваква тема мислам дека нема, а во последно време, козметиката на bellaoggi е доста актуелна, многу девојки во мојата околина користат производи од линијата на bellaoggi и можам да кажам дека се доста задоволни. Јас лично го имам само сетот Smoky со земјени тонови, и два кармини, и можам да ги пофалам, посебно кармините, кои дури можам да ги споредам со оние на MAC по траење и по квалитет. Сега гледам големите палети во Shatze се на попуст, па би сакала да споделите свои мислења и искуства. :*
     
  2. minnie.m

    minnie.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    372
    Јас сум пробала од кармините и лакчињата, ни едното ни другото не се пиментирани доволно.Од лакот треба неколку слоја за да се познава бојата, а карминот воопшто не е траен. Ако има различни колекција па Suchalady можеби пробала од другите :^) Еве ваков е мојот.
    [​IMG]
     
  3. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    За лакчињата не знам, не сум ги пробала, а кармините ми се исти како твојот, имам мат црвен и виолетов, и стварно сум задоволна.. Ете тебе пак не ти се погодил.
     
  4. minnie.m

    minnie.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    372
    ^ Потемните нијанси може да се потрајни и попигментирани, сум приметила кај други брендови.
     
  5. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Па да, и кај сенките на bellaoggi што ги имам потемните тонови се попигментирани..
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Имам неколку палети со сенки од кои сум задоволна. Не толку колку што очекував, ама солидни се со оглед на цената по која ги купив. Со база за сенка се добива одличен изглед.
    Светлите тонови се преслабо пигментирани и тоа ми е и замерката - никогаш не сум успеала да ги нанесам и да изгледаат пристојно без база, потемните понекогаш ги нанесувам и без база, ама тогаш не ми траат толку долго и почнуваат да се собираат.

    Не знам дали би купила нешто друго од фимрава, единствено би сакала да ја земам уште палетата со плави тонови и да си ја завршам колекцијата. :lol:
     
  7. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Каква база користиш?
     
  8. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    @SuchaLady каков виолетов кармин, може слика од нијансата? :)
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Базата на Artdeco.
     
  10. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @minnie.m @SuchaLady, од каде ги купувате кармините? Баш сега ги гледав на нет и имаат многу убави бои, особено темните нијанси им се прекрасни :inlove:
     
  11. minnie.m

    minnie.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    372
    Јас во локален маркет, по парфимерии не сум ги сретнала.
     
  12. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    И јас имав кармин од оваа фирма и добар ми беше онака беше нешто нијансата како на @minnie.m незнам од кај беше купен поклон ми беше, не дека ми остави некој впечаток али ете го искористив.
     
  13. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.