1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bioxet

Дискусија во 'Тело' започната од shy, 19 јули 2010.

 1. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Драги форумики јас имам еден сериозен проблем (иако другите не се согласуваат со мене, мислам дека тоа го викаат само за да ме утешат).
  Имам несакани влакна!!!!
  Пред неколку дена, во една аптека забележав реклама за BIOXET (препарат за трајно отстранување на несаканите влакна)
  Моето прашање е:,,ДАЛИ НЕКОЈА ОД ВАС ГО ИМА КОРИСТЕНО BIOXET И КАКВИ РЕЗУЛТАТИ ДАВА?,,
  П.С. Се обидов со депилација но кожата ми е многу чувствителна.
  ОДНАПРЕД ВИ БЛАГОДАРАМ.
   
 2. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Немам Користено,
  Но за несакани влакна, секој има, ретко се тиа луѓе што ги немаат. Прво распрашај се добро пред да правиш грешка
   
 3. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Проблемот е во тоа што влакната многу ми се познаваат, а за депилација кожата ми е многу осетлива.
   
 4. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Консултирај се со дерматолог! не земај ништо на своја рака!
   
 5. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Јас го имам истиот проблем. Купив Bioxet и го користам месец и пол. Имам приметено дека додека се депилирам помалку боли и тоа мн помалку, а и корените на влакната се послаби. Проблемот е во тоа што треба да го користиш многу долго време за да има резултати. Се надевам ќе ти помогне ;)
   
 6. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Многу ви благодарам на советите. :) :) Секако дека ќе се консултирам со лекар, ама прво сакав да прашам паталец!!!
  Amore, колку време и да треба ќе го користам!!!! Оваа крема, дали е за трајно остранување на влакната, или како со лесер, само за неколку години?!?! И те молам, и понатаму известувај ме!!! :) :) :)
   
 7. Tikve

  Tikve Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Истиот проблем и кај мене, но најдобро и од 5 6 третмани и најсигурно воедно е со ласер. Јас ја посетував Др,Анчевски и сум задоволна зашто после 2 3 третмани се намалени влакната за 50%. Малку е скапо но... мислма дека вреди. Позз :*
   
 8. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Знам, сум размислувала и за тоа. Да, скапо е, а имам и слушнато дека после неколку години влакната пак почнувале да растат. :( :^) :(
   
 9. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71

  Кремата го намалува растот на влакната, 45 % ги намалува и околу 40% ги уништува. Барем така пишува во упатството за употреба. Сега за сега ми е убава, доколку има нешто ќе те известам. ;)
   
 10. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  аморе што направи? дејствува? не велеа дека за 3 месеци 93% ги уништува трајно :?:
  мајка ми сака да си земи за лицето, порано супер и беше, ама еднаш го издепилира цело со ленти и мовта цела во влакна и се направи и сега сака да купи, ама и викам да не и е џабе :?:
   
 11. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71

  Не го користам редовно во последно време. Инаку покажа мали резултати, сепак во позитивна насока :)
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bella93

  Bella93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Кај можам да го купам овој производ?
  Како треба да се користи ? Секој ден ли да се става или после депилација ?!?
   
 13. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  и јас го имам истиот проблем и ако може да ми кажете од кај го купивте и колку пари е?
   
 14. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  го има по аптеките, а за цена не се сеќавам баш, ама околу 1000денари е :)
   
  На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  122
  Кај вакви чудотворни кремови многу ме плашат страничните ефекти, ама др. Google вика дека ги нема зашто е 100 % придроден продукт. :?: Единствено што успеав да најдам негативно се неколку коментари на форум сличен на овој ама повеќето напишани од скептици што не се ни осмелиле да го пробаат. Сепак овој се двои од сличните


  "DONT EVER USE IT. i live in turkey and there is a product called Bioder, which has the same symbol, same claims, same everything. the only thing it does is to delay the growth of hair by lets say, 5-10 more days and THATS IT. the side effects... it screws up your skin that you might actually need a facelift after some months of its use. it clogs up the pores and creates acnes, whiteheads, that kind of nasty things. I never had a single acne on my face and thaks to this product, it got messed up. I am not even mentioning about the ingrown hair problems it causes too. If anyone says that it is effective, then he is lying dont believe him. ( i used it for about a year so I know)"

  ...кој не разбира..вика дека предизвикува акни , ама според мене не е ништо страшно, и внатрешни влакна.


  Незнам за вас ама дефинитивно го пробувам :)
   
 16. ljulju

  ljulju Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  i jas sakam da pocnam da go koristam, za lice...mislam deka kremata za lice e okolu 1350 den., a za telo okolu 1650 den. sakam samo da prasam kolku cinat tretmanite kaj Dr.Ancevski ??
  [mod-kirilica:37le8lqs][/mod-kirilica:37le8lqs]
   
 17. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  122
  За лице е многу намалена, ја купив претходниов месец негде околу 500 ден..
   
 18. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  јас ја имам користено оваа крема, и воопшто не сум задоволна,напротив си навлеков други проблеми.ја користев можеби 5-6 месеци ама почнав да приметувам дека местото каде што ја користам (надусниците) почнаа да се појавуваат флеки.Тој период баш беше лето и продолжив да ја користам, но кога отидов на одмор од сонцето тие флеки уште повеќе се истакнаа,исто како мустаќи да имав на лицето,без разлика што ми беа депилирани влакната.И од тогаш престанав да ја користам. Флеките за жал сеусте ги има иако се намалија откако престанав да ја користам.сега се надевам на ласерската депилација.Почнав,сеусте сум на на почеток,ама се надевам дека ќе истерам до крај.Моја препорака е да не ја користете.Можеби само кај мене појавило такви ефекти,како и да е подобро депилација отколку трајни флеки:(
   
 19. wings

  wings Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  2.886
  Ја користам кремава веќе 7 месеци,секоја вечер пред легнување се мачкам и ми е смачено ! јас конкретно ја користам за влакната на препоните и горниот дел од интимата ( не навлегувам воопшто навнатре), ама резултати...Јок! Ајде еве да речеме малку се помекички,и маааалце како изретчени.Во меѓувреме не сум пипнала брич,крема,депилатор туку само депилација со восок и тоа на секои 3 недели одам па можно е споменативе едвај позитивни резутати да се и од тоа :^) Влакната и понатаму ми се толку јаки што едвај искачаат од корен и страшно ме боли па знам и аспиринче да се напијам пола саат пред депилација....
  Женски муки тоа е :|
   
 20. mona.liza

  mona.liza Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  47
  Девојки како оди со Bioxet ........ имам проблем со несакани влакненца на лицето па да ве прашам колу е паметно и корисно да го употребувам????????