1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bioxet

Дискусија во 'Тело' започната од shy, 19 јули 2010.

  1. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Драги форумики јас имам еден сериозен проблем (иако другите не се согласуваат со мене, мислам дека тоа го викаат само за да ме утешат).
    Имам несакани влакна!!!!
    Пред неколку дена, во една аптека забележав реклама за BIOXET (препарат за трајно отстранување на несаканите влакна)
    Моето прашање е:,,ДАЛИ НЕКОЈА ОД ВАС ГО ИМА КОРИСТЕНО BIOXET И КАКВИ РЕЗУЛТАТИ ДАВА?,,
    П.С. Се обидов со депилација но кожата ми е многу чувствителна.
    ОДНАПРЕД ВИ БЛАГОДАРАМ.
     
  2. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Немам Користено,
    Но за несакани влакна, секој има, ретко се тиа луѓе што ги немаат. Прво распрашај се добро пред да правиш грешка
     
  3. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Проблемот е во тоа што влакната многу ми се познаваат, а за депилација кожата ми е многу осетлива.
     
  4. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Консултирај се со дерматолог! не земај ништо на своја рака!
     
  5. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Јас го имам истиот проблем. Купив Bioxet и го користам месец и пол. Имам приметено дека додека се депилирам помалку боли и тоа мн помалку, а и корените на влакната се послаби. Проблемот е во тоа што треба да го користиш многу долго време за да има резултати. Се надевам ќе ти помогне ;)
     
  6. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Многу ви благодарам на советите. :) :) Секако дека ќе се консултирам со лекар, ама прво сакав да прашам паталец!!!
    Amore, колку време и да треба ќе го користам!!!! Оваа крема, дали е за трајно остранување на влакната, или како со лесер, само за неколку години?!?! И те молам, и понатаму известувај ме!!! :) :) :)
     
  7. Tikve

    Tikve Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Истиот проблем и кај мене, но најдобро и од 5 6 третмани и најсигурно воедно е со ласер. Јас ја посетував Др,Анчевски и сум задоволна зашто после 2 3 третмани се намалени влакната за 50%. Малку е скапо но... мислма дека вреди. Позз :*
     
  8. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Знам, сум размислувала и за тоа. Да, скапо е, а имам и слушнато дека после неколку години влакната пак почнувале да растат. :( :^) :(
     
  9. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71

    Кремата го намалува растот на влакната, 45 % ги намалува и околу 40% ги уништува. Барем така пишува во упатството за употреба. Сега за сега ми е убава, доколку има нешто ќе те известам. ;)
     
  10. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    аморе што направи? дејствува? не велеа дека за 3 месеци 93% ги уништува трајно :?:
    мајка ми сака да си земи за лицето, порано супер и беше, ама еднаш го издепилира цело со ленти и мовта цела во влакна и се направи и сега сака да купи, ама и викам да не и е џабе :?:
     
  11. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71

    Не го користам редовно во последно време. Инаку покажа мали резултати, сепак во позитивна насока :)
     
    На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bella93

    Bella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Кај можам да го купам овој производ?
    Како треба да се користи ? Секој ден ли да се става или после депилација ?!?
     
  13. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    и јас го имам истиот проблем и ако може да ми кажете од кај го купивте и колку пари е?
     
  14. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    го има по аптеките, а за цена не се сеќавам баш, ама околу 1000денари е :)
     
    На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
  15. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    Кај вакви чудотворни кремови многу ме плашат страничните ефекти, ама др. Google вика дека ги нема зашто е 100 % придроден продукт. :?: Единствено што успеав да најдам негативно се неколку коментари на форум сличен на овој ама повеќето напишани од скептици што не се ни осмелиле да го пробаат. Сепак овој се двои од сличните


    "DONT EVER USE IT. i live in turkey and there is a product called Bioder, which has the same symbol, same claims, same everything. the only thing it does is to delay the growth of hair by lets say, 5-10 more days and THATS IT. the side effects... it screws up your skin that you might actually need a facelift after some months of its use. it clogs up the pores and creates acnes, whiteheads, that kind of nasty things. I never had a single acne on my face and thaks to this product, it got messed up. I am not even mentioning about the ingrown hair problems it causes too. If anyone says that it is effective, then he is lying dont believe him. ( i used it for about a year so I know)"

    ...кој не разбира..вика дека предизвикува акни , ама според мене не е ништо страшно, и внатрешни влакна.


    Незнам за вас ама дефинитивно го пробувам :)
     
  16. ljulju

    ljulju Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    i jas sakam da pocnam da go koristam, za lice...mislam deka kremata za lice e okolu 1350 den., a za telo okolu 1650 den. sakam samo da prasam kolku cinat tretmanite kaj Dr.Ancevski ??
    [mod-kirilica:37le8lqs][/mod-kirilica:37le8lqs]
     
  17. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    За лице е многу намалена, ја купив претходниов месец негде околу 500 ден..
     
  18. jana8310

    jana8310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    јас ја имам користено оваа крема, и воопшто не сум задоволна,напротив си навлеков други проблеми.ја користев можеби 5-6 месеци ама почнав да приметувам дека местото каде што ја користам (надусниците) почнаа да се појавуваат флеки.Тој период баш беше лето и продолжив да ја користам, но кога отидов на одмор од сонцето тие флеки уште повеќе се истакнаа,исто како мустаќи да имав на лицето,без разлика што ми беа депилирани влакната.И од тогаш престанав да ја користам. Флеките за жал сеусте ги има иако се намалија откако престанав да ја користам.сега се надевам на ласерската депилација.Почнав,сеусте сум на на почеток,ама се надевам дека ќе истерам до крај.Моја препорака е да не ја користете.Можеби само кај мене појавило такви ефекти,како и да е подобро депилација отколку трајни флеки:(
     
  19. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.888
    Ја користам кремава веќе 7 месеци,секоја вечер пред легнување се мачкам и ми е смачено ! јас конкретно ја користам за влакната на препоните и горниот дел од интимата ( не навлегувам воопшто навнатре), ама резултати...Јок! Ајде еве да речеме малку се помекички,и маааалце како изретчени.Во меѓувреме не сум пипнала брич,крема,депилатор туку само депилација со восок и тоа на секои 3 недели одам па можно е споменативе едвај позитивни резутати да се и од тоа :^) Влакната и понатаму ми се толку јаки што едвај искачаат од корен и страшно ме боли па знам и аспиринче да се напијам пола саат пред депилација....
    Женски муки тоа е :|
     
  20. mona.liza

    mona.liza Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    47
    Девојки како оди со Bioxet ........ имам проблем со несакани влакненца на лицето па да ве прашам колу е паметно и корисно да го употребувам????????