Black Lightning

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 17 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  CW и Greg Berlanti го прошируваат шоуто на нивниот DC Comics универзум со ова истражување на пресекот помеѓу семејниот живот и да се биде суперхерој. Како помлад човек, Џеферсон Пирс го облече тужбата на одмаздници и ги штитеше улиците на својот град, но тој веруваше дека минатото време го оставил во минатото. Тој дознава дека животот не секогаш функционира како што е планирано кога неговата ќерка, Џенифер - ѕвезда студент, која е решена да ја оствари правдата по секоја цена - добива регрутација од улична банда. За да го заштити своето семејство, Џеферсон не гледа друг избор, туку уште еднаш да стане Црна Молња.
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.617
  Допаѓања:
  107.997
  Првите две епизоди ми изгледаа надежно ама не ни сетив дека заврши прва сезона, ни памтам што се случваше. Толку лоша шо нема шанси да продолжам со следна сезона дури и да ја има.