1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bourjois пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од mackica1, 6 февруари 2015.

 1. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  уште од кога почнав пудра да користам, останав верна на BOURJOIS и не зажалив (уопште не се приметува дека имате пудра, а лицето делува кристално чисто) :nod:

  [​IMG]
   
  Последна измена: 6 февруари 2015
  На Antebellum, koritsaki, girl1985 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  13.388
  За комбинирана кожа е?
   
 3. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Мислам најдобра е за нормален тип на кожа. Според мене зборам, дека јас имам нормална кожа и супер ми е оваа.
   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.927
  Допаѓања:
  79.546
  Пол:
  Женски
  Healthy Mix е наменета за сува до нормална кожа.
  За комбинирана и мрсна кожа се 123 Perfect и Flower Perfection од Bourjois.
   
  На x.Daisy.x, mackica1 и rainbowec им се допаѓа ова.
 5. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  @mackica1 Src ja ima uste Bourjois Healthy Mix Serum kaj nas??/
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Bourjois Healthy Mix само :) од неодамна Bourjois Healthy Mix Serum ja нема веќе кај нас.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Artemida81

  Artemida81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Devojki mi treba sovet, koja bourjois bese za kombinirana do mrsna koza-healthy mix ili flower perfection? Fala vi puno...
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.064
  Flower perfection и 123 се за мрсна/комбинирана.
  Helthy mix е за сува кожа.
   
  На Artemida81 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.950
  Допаѓања:
  175.659
  Пол:
  Женски
  Cc cream на Borjous кажете добра ли е за во лето?
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.927
  Допаѓања:
  79.546
  Пол:
  Женски
  Мене ми е супер @buba4e89, јас баш во тој период ја користев лани. Само одозгора задолжително нанесував камена пудра и се` беше супер.
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.950
  Допаѓања:
  175.659
  Пол:
  Женски
  Уште цена да ми кажеш ако знаеш отприлика, но во ДМ маркетиве нешто ја нема,каде ја има?
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.927
  Допаѓања:
  79.546
  Пол:
  Женски
  Околу 700 денари е кога не е на попуст, а ја има во Космо. Поточно, ја има низ сите парфимерии кои имаат козметика на Bourjois, но јас секогаш си ја купувам од Космо.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.275
  Мачка, дали случајно знаеш до кога трае попустот?
   
 14. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  61.353
  Пол:
  Женски
  До крајот на јули сесилија
   
  На Mishela и sesilija им се допаѓа ова.
 15. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  6.138
  Пол:
  Женски
  Healthy Mix e 600, додека Flower Perfection e 650 денари, но не на сите продажни места. Побарајте на нивната официјална страница на фб :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.950
  Допаѓања:
  175.659
  Пол:
  Женски
  Денес ја пробав на тестер CC од Боржуа и мене ми е лично воденеста и не ми се допаѓа.
  Некоја друга пудра да препорачате за комбинирана кожа.
   
 17. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  А да се вмешам јас во разговоров :) Боржуа ЦЦ кремот не одговара за мрсна кожа? Брзо се светнува?
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.927
  Допаѓања:
  79.546
  Пол:
  Женски
  Доста е течна, да, но мене ми одговара многу за летниов период. И покрај тоа што лизга низ прсти, на лицето се фиксира, доста е покривна и дава некој полумат финиш, со камена одозгора постигам одличен мат изглед.
  Ако не ти се допаѓа тогаш ништо, барај некоја друга.
  Ми ја фалеа онаа од Maybelline во стаклена амбалажа со плава пумпица, наводно била супер за овој тип на кожа и кога ја пробав на рака ми се виде доста сува, па ете пробај ја неа ако не си ја приметила до сега.
   
  На Rose96, buba4e89 и crazylady им се допаѓа ова.
 19. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  16.374
  Течната.
   
 20. AGIrlNamedMarija

  AGIrlNamedMarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  искрено по мое мислење сметам дека не одговара на мрсна кожа, посебно не е за во летен период. многу брзо ќе светнуваш, дури и да ставиш камена пудра повторно нема да го постигнеш саканиот ефект.
   
  На koritsaki и M.laDy им се допаѓа ова.