Brak

Дискусија во 'Канта' започната од lovee, 30 ноември 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lovee

  lovee Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Idei
   
  Последна измена: 30 ноември 2019
 2. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  Тебе ти било тешко асално да составиш увод у тема и очекуваш некој да седне да ти кажува 'решенија' за твојот брак!?

  Па ако си олку трудољубива у бракот колку у темава нишо чудно шо не ти чини.
   
  На Purplelilac, Gosh, Sejfullai и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  671
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  Има тема за брак, само нема кој да погледне.
   
 4. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  962
  Допаѓања:
  16.845
  :D

  Какви идеи за брак се бара ?
   
 5. lovee

  lovee Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Okej se izvinuvam
   
 6. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  Изглеа го замислува ко уредување стан.
  Прво насловот беше криза и брак. Постот гласеше - идеи и решенија.
  Е сеа го препрај у бетер пократко
   
  На Belabelinakinder и Purplelilac им се допаѓа ова.
 7. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  962
  Допаѓања:
  16.845
  Идеи за криза во брак :D

  Ај и така ќе оде во канта темата.

  @lovee извини , може стварно имаш проблем ама мораш да бидеш појасна и во насловот и во првиот пост.
  Имаш криза во бракот? Идеи за решавање на криза бараш ?
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.115
  За шо кур се работи у темава?
   
  На buba4e89, LiliBoz, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. lovee

  lovee Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Zdravo
  Vo pravo si no ne sakav da kucam bas pa za toa.
  Sakav da slusnam nekoj sto bil vo brak i se custvuval osameno, bez podrska. I dokolku ima razgovor nema promena. Vo brak 3 godini sme ama nesto e ladno sekoj si tera svoj zivot no pod eden pokriv.
  Ti blagodaram inaku na kulturnoto prasanje za razlika od drugite.
  A tia sto komentiraat gluposti najubavo neka izbegnat post ili morat da komentirat na site
  Pozz
   
 10. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.102
  Пол:
  Машки
  За кур се работи.
  Не за што кур:rofl::rofl::rofl:
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.121
  Допаѓања:
  16.258
  Jas bi rekla za idea vo brakot. Da si gi smenite mestata vo spienje vo spalnata.Ako toj spie na desnata strana sega ti otidi na desnata, a toj na levata.
  Istotaka ako te zaprosil vo prestapna godina brakot vi e na konec.Taka velat starite i nekoi predanija.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.