brakorazvodna postapka

Дискусија во 'Канта' започната од anamk964, 30 мај 2012.

 1. anamk964

  anamk964 Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите, нова сум на форумот и би сакала да поставам едно прашање ако може некој да ми одговори :| Колку време трае една бракоразводна постапка, поточно како се одвива чекор по чекор самата постапка од денот на поднесување на адвокат барање за спогодбен развод? После колку време ќе е прво рочиште итн.. имаме едно дете од 15 години.. Благодарам....
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
 3. anamk964

  anamk964 Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0

  ти благодарам, се надевам некој ќе ми одговори... :)