Bremena sum ?! VE MOLAM ZA POMOS!

Дискусија во 'Канта' започната од martinchee, 20 јули 2012.

 1. martinchee

  martinchee Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ve molam za odgovor : imav odnosi so decko mi toa mi bese 1 pat bez kondom ama ne svrsi vo mene svrsi nadvor e sea dali sum bremena sum citala po net moze taka da ostanes bremena ve molam ?! :sweat: ;(
   
 2. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  1. Си можела да разгледаш има тема за твојот проблем, не морало да отвараш нова :)
  2. Ако не свршил во тебе немаш шанси да си бремена, а следниот пат нека си купи дечко ти кондом, така и ти и он ќе си бидете мирни ;)
   
 3. martinchee

  martinchee Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  sum slushnala za nekoi predesemini shto se desavale za vreme na seksot i sea a vidov deka svrsi nadvor sea nema sansa ?
   
 4. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Веројатноста да си бремена е мала. Тоа прво, второ, немало потреба од нова тема. А друга работа е со што се занимавате на 16 години. Немам ич коментар. Друг пат користете кондом и не оставај здраво за готово.
   
 5. martinchee

  martinchee Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ama ne svrshi vo mene vidov so moi oci nadvor posle 10 sekundi kako moze da sum bremena ?!!
   
 6. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Не си бремена. И престани да паничиш. Направи си за сигурно тест за бременост. Друг пат малку повеќе внимавајте. Млади сте за вакви замарања.
   
 7. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  А направи тест? како знаеш дека си бремена? ако ти касни, земи си тест за бременост и провери си. или пак оди на гинеколог и консултирај се за сите можни средства за контрацепција во македонија.
   
 8. martinchee

  martinchee Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  da gi zemam apcinjata kolku se pari samo me interesira i kako treba da go ispijam ?! :)
   
 9. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Со цел памет на 16 години ќе пиеш од апчињата ??? Штом не свршил во тебе не би требало да си бремена . Види си во календар дали ти биле плодни -неплодни денови.Наместо после однос да кукаш купи си едно кутивче кондоми и носи ги со себе секогаш ,во случај дечко ти да нема.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Со свои очи виде? Јас па мислев со неговите. :lol:
  И секогаш му ги броиш секундите пред да сврши?
  Ах бре деца сексуално активни, што ќотек лежи во вас ]:)
  Си читала на нет, ама не си прочитала тоа што треба, или не си го уклучила мозокот додека си читала.
  Е сега, ако ти е, нервирај се и мисли додека да ти дојде, па може со менструацијата ќе ти дојде и памет за друг пат. (не ти даваме одговор)
   
 11. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  86
  Како да ти кажеме дали си бремена или не,еве како си го замислуваш ти тоа,како да провериме?
  И од кај сите сигурни,нема шанси па нема шанси,е има шанси,100 пати на 100 теми сум пишала и еве пак ќе пишам-јас останав бремена од предсемена течност,и познавам уште 2 девојки така што останале бремени.
  Кога имавте односи?ако ова се има случено вчера рано е за тест,една недела треба да помине за сигурен тест,така да не знам што да ти кажам,после една недела е касно за апчето,од друга страна па мала си за тоа апче,не знам размисли си убаво,и не само за тоа,размисли како ќе се заштитуваш во иднина,имаш многу опции
   
 12. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Тоа за што си слушнала е ПРЕДСЕМЕНА ТЕЧНОСТ од која може да се забремени,но ние не сме лекари,СО СЕКОЈ РИЗИЧЕН СЕКСУАЛЕН ОДНОС-РИЗИЧЕН ПОДРАЗБИРА БЕЗ КОНДОМ,си постои шанса за забременување,ЗАТОА СЕ КОРИСТИ КОНТРАЦЕПЦИЈА-ПРЕЗЕРВАТИВИ,а апчиња пиј ако сакаш да добиеш ХОРМОНАЛНИ ПОРЕМЕТУВАЊА,твое си е.
  Ама тоа е кога ДЕЦА не се ОДНЕСУВААТ како деца.Сексуалниот однос не е детска игра,туку СЕРИОЗНА РАБОТА со која 16 годишни НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЗАНИМАВААТ.Но кога веќе се плеткаш таму кај што според годините НЕ ТИ Е МЕСТО,позборувај со лекар или некоја организација да добиеш информации за да не си ја чукаш главата после.
   
 13. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
  Друг пат кога ќе имате односи викни не да ти држиме свеќа па ќе знаеме дали свршил или не .. :^) |(
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Плус ќе му ги броиме секундите до кога да сврши, за да може она да сурфа и да ја пресметува веројатноста на забременување од не свршување.
   
 15. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
  http://www.imdb.com/title/tt1566154/ Глеј ги овие па ќе се чешаш и ти кога ќе думкаш деца уште на 16 години ...MTV почна секакви глупости да дава ама може се прилагодува на новите трендови ,кој да знае .. |(