1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Burger King

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Snow-Queen, 12 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Првиот Burger King во Македонија се отвори на Скопскиот Аеродром, но еве сега на 4 Октомври, Скопје ќе го добие првиот Burger King во City Mall Skopje.
  [​IMG]
  За тие што пробале досега, како ви се допаѓа?

  Искрено јас се надевам дека цените нема да им бидат соленки, па и Мс може конечно малку ќе ги намали цените. :?:
   
  На Hemera му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Горе доле што Mc и бургер кинг се слични по она што го нудат како храна. Нели стандард оброк сендвич, помфитче и чаша пијалок. Еднаш имам пробано оброк од таму во странство и во вкусот има некоја разлика ама отприлика тоа е тоа.
  Цените во МС може и да не ги спуштат, посебно не ако во Бургер кинг се повисоки или горе доле слични на нивните.
   
 3. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.707
  Допаѓања:
  88.491
  Пол:
  Женски
  Имам јадено од Бургер Кинг на аеродром во странство, пред 2 години. Јадев оброк, хамбургер со помфрит и кока-кола, и истиот чинеше 10 евра :tmi: Меѓутоа, претпоставувам дека тука нема да бидат такви цените (освен на нашиот Александар Велики), зошто ова сепак беше на аеродром, а таму секогаш се' е поскапо.
  Инаку, вкусот е поразличен од McDonalds, некако повеќе вкус има месото во сендвичите во Бургер Кинг, ако ова има некаква смисла :wasntme: Во McDonalds мене некако се' ми е без вкус (за месото зборувам). И плус, во Бургер Кинг хамбургерот е нешто поголем од оној во McDonalds.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ^и јас се сложувам за тоа дека вкусот е повеќе наликува на месо, отколку во Мс.
  Прв пат го јадев во Америка,...потоа и додека престојував таму некако се навадив на него.И можам да речам дека и кечапот им е повкусен. Но пак компирчињата и лепчето од Мс никој не може да ги замени.

  Е потоа во Истамбул имав јадено,е таму беа доста поскапи.
  И во Србија секогаш кога одам кај братучетка ми барем 1 си купувам.
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.031
  А исти им се сендвичите на големина како во Мс???
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Каде точно се наоѓа? На кој спрат во city mall?
   
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.404
  Имам јадено само еднаш, во Будимпешта на екскурзија. Мене ми беше превкусен оброкот, дали ние начекавме некоја промоција или појам немам што беше ама се сеќавам дека плативме околу 5 евра за цел оброк, со огромен сендвич и голем пијалок. Баш после коментиравме со тие што јадеа во Мек дека ова повеќе се исплати.

  Мене лично ми беше повкусен сендвичот од Мек, како што рековте повеќе има вкус на месо. И компирите не беа лоши, а имаше и некакви сосови кои беа сон. Јас не сфаќам како ќе им се исплати да имаме Бургер Кинг со високи цени, кој ќе може да си дозволи да јаде таму?? Со 300 денари во Мagic, на две минути од трговскиот Бог си, а тука ќе си собираш трошки од послужавник...
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Сестра ми ми кажа дека цените биле поскапи од Мц, ама па и еден оброк бил доволен. Еее сега за кого како....ама ќе видам кога ќе отидам јас да пробам :)
   
 9. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  поскапи се цените ама далеку се повкусни и поголемки оброците од мс . :inlove:

  на 3 спрат кај делот за јадење
   
 10. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Цените биле скапи! Имам пробано јас во други држави и искрено прекрасно е :$ Фала богу што има и тука.
   
 11. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Сум била во Burger King,потполно ми е исто како во Mc'donalds, а и цените се скапи...
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Летово, авионот ни каснеше неколку часа, а треба да полетаме околу 13:00 часот мислам дека и сите отидовме ненајадени, спремни да јадеме во авион, па потоа да се фрламе на храната во хотелот. :lol: Арно ама како што бевме гладни од немај каде татко ми седна да јаде и кога му го донесоа чизбургерот беше како некој да го седел 10 часа. Гадотија.
  Во City mall сум јадела само take out, ама исто му доаѓа. Ми се допадна од тука, не беа згмечени, баш фино изгледаа. Уствари фино како што можат да изгледаат правени во таа гужва, но сепак вкусни беа.

  Најубавиот оброк од Бургер кинг ми е дефинитивно на аеродромот во Анталија. Бев толку гладна, што наместо да си купам нешто од фри шоп нарачав едно оброчиште од 10 евра и не мрднав од таму.
   
 13. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.798
 14. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Јадев во Прага WHOPPER и беше прееееееееееубав ама ептен, а тука во City Mаll не сум пробала уште.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  После скоро 1 година како е отворен, прв пат јадев сега пред 10тина дена.
  Не се повкусни од Mc, цените им се поскапички, ама па искрено 1 оброк во ВК би ме заситил, а во Мс не. Како појак да е сендвичот во ВК.
   
 16. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Досага не сум била таму но сите велат дека е исто како во мц само ви бг цените биле многу поскапи?? инаку сакам да го посета :D :lol:
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Епа во Мс чизбургер оброче беше 90ден. Ваму е 114.
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Не сум јадела во Бургер Кинг, ниту планирам да јадам. Цените им се многу скапи.
   
 19. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  3.306
  Од понеделникот проработе Burger King во Рамостор во Центар. Мислам дека би им било паметно да стават на менито и нешто за вегетаријанци (некаков Гринбургер).
   
 20. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  146
  Ме заситува, и подобри се од Мцд...во Софија идам понекогаш, и цената му е добра.