1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cel zivot mi propadna

Дискусија во 'Канта' започната од Kkrriissttiinnaa, 8 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Kkrriissttiinnaa

  Kkrriissttiinnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Imav odnos so eden de4ko koj e edna godina postar od mene ne znae nikoj deka se gledam so nego osven mojata sestra od posledniot odnos so nego toj svrsi vo mene ...Cel zivot kako da mi propadna vo dupka se tamu mi e pametot dali ima nesto so ke bide ako ima opsedna ta sum psihicki :worried:
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Многу глупо ќе биде да ти пишувам сега зашто не мислеше предходно или зашто не користиш заштита,како и да е ''штетата ''е веќе направена.Кога ти беше последниот сексуален однос?Знаеш ли дека во рок од 48 часа доколку се сомневаш дека си бремена имаш апче за ден потоа?Го имаш во аптека можеш да прашаш или консултирај си се со гинекологот.Се надевам ќе најдеш некое решение кое ќе биде добро за тебе...позз
   
 3. Kkrriissttiinnaa

  Kkrriissttiinnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Ne ni pomisliv na toa psihicki potonav :worried: nemam nadez za nisto a naj mn so toa sto toj pocna da me odbegnuva i se a ja visam na konec :worried:
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.714
  Ново тролче на видикот или уште една
  глупа
  девојка?
  Како и да е, имаш решенија ако си бремена, абортус, да го дадеш на посвојување, да си се жените со тој што се гледате тајно (можеби и некоја тајна венчавка да направите).
   
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.893
  seks/pomosh-t5778/
  Овде си пишувала за истата мажетина? :^)

  Како и да е, не спроведувај активности кои не ти се по мерак.
  Ако сакаш да имаш секс со него, имај, а ако те тера некој, не се давај лесно.
  Очигледно си сакала. И не ти е тој крив без заштита што сте имале односи. Си можела сама да пресечеш.
  Почекај до терминот кога треба да добиеш и после тоа мисли се. И ум за друг пат.

  Мхм. :!: И не си била мала за да се криеш, а да вршиш недозволени активности.
  Доволно си стара за да можеш да процениш вистинска состојба и што понатаму.
   
 6. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  557
  кутрата ти,навистина цел живот ти пропадналллллл.....
  гледам по твоите пишувања и во други теми :puke:
  мене воопшто не мие жал за вакви девојки кои не размилсуваат со главата :envy: а и зошто постојано отвараме теми кога мислам дека за секое прашање има соодветна тема???дај прочитајте малку ве молам, само нови теми со по едно, две мислења и крај ]:)
   
 7. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  а што можеме да ти кажеме тука? ти не бараш помош, само си се испразнуваш. Епа разговарај со дечкото и најдете решение. Како што ти кажаа девојките погоре имаш повеќе алтернативи. И обавезно појди си на гинеколог, од кукањето не добиваш ништо. што си дробила тоа си сркаш. имаш многу теми каде што можеш да пишуваш за твојов ’’проблем’’ ;)
  :tmi: Имаш 20 ГОДИНИ ??? :fubar: Јас мислев некоја 13годишна го пишувала ова. Точно е дека не сум доволно возрасна за да делам памет ама ова твоево е невидено. Аман девојко без навреда ама ова твоево е ептен затупано. ц ц ц Свашта !
  А оваа изгледа клуч ке добие.
   
 8. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  2.665
  Зарем темава спаѓа тука? т.е. спаѓа пошто си психопатка!
  а иначе си можела да го спречиш тоа. а и си можела да се напиеш апче за да не се случи нешто. Ама сега нема што да ти кажеме. Честито, и викај на мекици ;)

  ТЕМАВА ПОД КЛУЧ!
   
 9. florena

  florena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  dobro de , napravila greska. ne razmisluvala mnogu mnogu . ne ja osuduvajte taka... znaci DA postoi apce za den potoa-tie ne se voopsto stetni ja iam pieno (iako nemase nesto mnogu potreba , cisto da neam grizi ).Ako si bremena izberi so koj toa ke go spodelis ! zaviisi kolku godini imas.....
   
 10. florena

  florena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  не прочитав дека имас 20 години значи доволно си возрасна да се справиш со ситуацијава.Абортусот секогаш постои како опција - и трае само 15 мин
   
 11. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  2.665

  Девојката има 20... чим го прави тоа треба да е свесна за ризици и болести. Ама очигледно не знае!
  Следниот пат користи кондом ;)

  само 15 мин? што е криво малото семче за неодговорноста и невниманието на двајца имбецили?
  иначе ова од искуство го зборуваш?
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.662
  Пол:
  Женски
  ПА ДОБРО ЛУЃЕ СИТЕ ПРАВИМЕ ГРЕШКИ.. нема потреба да ја осудувате таа веќе сама знае дека е виновна,само бара решение !
  посети гинеколог обавезно , и следниот пат внимавај што правиш!
   
 13. florena

  florena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Не зборувам од искуство, туку бев со некој многу близок за време на абортус и знам низ што се помина ЧС
   
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.662
  Пол:
  Женски
  па образложи низ што ? =/
   
 15. florena

  florena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Девојката беше 19 години и одеше со помал дечко .... некако останала бремена и се реши нормално за абортус.Знаевме само ние најблиските другарки, а дома нејзните немаа појма дека нивната керка лежи у болница, мислеа дека е на сладолед ( се дешаваше минатото лето ). Некои од другарките се обидоа да ја разубедат да го роди ( незнам кај со тој памет- пошто девојкава беше уставри најголемото дете од нас , најголемата плачка и во никој случај не би ја замислиле како мајка на 19 год).денот кога абортираше во болница бевме ние и дечкои. некако срце ме болеше кога ја гледав како ја носат накај салата.За помалце од пола саат ја вратија во соба а сите ние бевме покрај неа. затоа многу е битно да имас голема подршка и да не се осетиш сам во тие моменти .Мислам дека тоа што ние бевме таму за неа барем малце и ја смаливме болката .Девојко одбери кој ке биде со тебе во тие моменти доколку и ти се најдеш во ваква состојба.Но доколку си блиска со мајкати мислам дека најубаво е на неа прво да и кажеш.Искрено јас да сум мајка и да не знам дека керками абортира.... кога тогаш мајка е ќе дознае
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  На angel92 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.