1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

cesanje na vaginata???

Дискусија во 'Канта' започната од ane-20, 13 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ane-20

  ane-20 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  imav za prv pat odnosi so decko mi redovno....i potoa posle dve tri nedeli mi se pojavi cesanjeto duri neizdrzlivo mi traese nekolu dena 3-4 bev kaj ginekolog i mi prepisa GINEKS KREMA ??? mi zema i bris i sega mi e strav i od rezultatite...dali e mozno da imam nekoja hronicna bolest ??? ili e samo obicna infekcija koja se lekuva ? :sweat:
   
 2. ane-20

  ane-20 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  daj ve molam odgovoreta dali ima nekoj so slicen problem/????i dali e nesto sto e mn strasno
   
 3. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  Може да е кандида (ако имаш бела лигава течност )
  Може да е и некоја инфекција , но не употребувај сега ништо, вагинални гелови, сапуни , депилација со крема , апсолутно ништо , дури можиш да правиш промивка со чај од камилица или друг вид
   
 4. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  3.549
  Пол:
  Женски
  Ако си ја бричела интимната зона, гарант е од тоа.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.