1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Chatroulette (Чет-рулет)

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mishela, 13 април 2011.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.905
  Пол:
  Женски
  Па девојки, ова ќе му дојде некако - инспирејтед бај неодамнешното видео со предлогот за брак :D
  Значи, ова е уште еден чет-сајт, каде може да се 'четува' со рандом соговорник и притоа се гледате со веб-камера (јасно е тоа :) )
  Јас искрено, од неодамна дознав за сајтот бидејќи и немам којзнае каква навика да киснам по вакви тако звани chatrooms, па сакам да ги слушнам (упс, прочитам :$ ) вашите мислења во однос на овој и слични сајтови.
  Колку го посетувате сајтот и зошто и дали забавата ви е приоритетна или пак запознавањето нови лица..
  Го оправдувате ли постоењето, воедно и користењето на ваквите сајтови и дали тие имаат некаква смисла според вас?
  и се извинувам што ве 'удавив' со прашањава :D
   
 2. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Сајтов ми го кажа колега пред една година, и не ви го препорачувам ич, манијаци киснат на него, не ретко ќе видите и вулгарности, и не сакам да се изразам друго што ќе видите :)) 1 минута што бев на сајтов и тоа е тоа, невр мор :)
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Многу нормално дека ќе има манијаци и вулгарности. Како можам на некој што не го знам да му пуштам камера..... А и која е целта на некои си чатови....мислиш љубовта на животот ќе ја најдеш. Не знам мене ми е премногу глупо.
   
  На M.a.r.i.l.y.n и stewart им се допаѓа ова.
 4. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Јас ова чет-рулет го дознав од South Park :D и таму е опишан како место каде секој втор, ако не и секој, си го вади ..... на камера.зошто,незнам..не сум била, не ни планирам, но секако познато е како перверзно место :)
   
  На M.a.r.i.l.y.n и girlinlove им се допаѓа ова.
 5. faye

  faye Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  628
 6. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  970
  И јас го дознав сајтов пред некои 2-3 недели и некако ептен мислев дека ќе се заразам ама тоа изгледа затоа што бевме цело друштво на камера, а после сама да се појавам некако глупо ми беше, пошто сите некако на зезање се таму. И покрај фактот што пола се д*ркаџии и напалени манијачишта, има и по некој нормален со кој можеш да си напраиш асален муабет :)
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Го пуштив од радозналост, но немам web камера. Вртев што вртев, не знам како да го застанам. Оп ќе се погоди некој убав дечко, па ќе му пишам "Hi" и го снемува од еднаш.
  Живци истурив и го изгаснав. :rofl:


  Каков дечко сум сретнала, штета што нема копче за назад. Дечко ипол. :D
   
  На M.a.r.i.l.y.n и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 8. LadyGodiva

  LadyGodiva Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Порано на неколку пати сме биле со другарка ми, има и некој стари манијаци да речам :D ама има и луѓе со кои може да биде и интересно на пр. игравме вистина или предизвик со уште двајца и ги теравме да играат макарена и сл. се разбира има лимит на се то :) Интересно е кога си во друштво, да си сам малце ми е weird не? :)
   
 9. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.622
  Сајтот го дознав од видеото што беше и од чиста радозналост го отворив. Се на се на него бев 2 минути и од тогаш не сум го посетила пак, ниту имам во план. За време на мојта кратка посета ниту се допишував со некој , а збор да не стане пак за гледање преку веб камера. :rofl:

  Некако ич не ми влева доверба сајтот, и ретко некој нормален да сретнеш таму. Другарки, другари ми имаат раскажувано искуства и се некој перверзии. Јас на оние што ги познавам не девам камера, не пак на некој што не го ни знам. :fubar: Што е сигурно, сигурно си е.
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Чет рулет е сајт кој изобилува со машки гениталии :rofl:
  Кој нема видено ,да се логира и да види ,секакви ги има :lol:
  Невидено и нечуено ,секој нареден корисник се самозадоволува пред камера.

  Еднаш в срудентски со цимерките се за*бававме со еден порториканец ,демек ќе сме го правеле зет македонски ,па му зборувавме де на нашки ,де на шпански ,де англиски ,човекот се избуни до немајкаде !
  Ние се смеевме ко печени ,тој кутриот мака мачи да не разбери :rofl:
   
 11. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Јак сајт за групен ремет. Се имам уклучувано неколку пати, последниот пат натерав металец од Канада да ми ја испее We belong togerher од Мараја Кери за да му ги покажам „лепотиците“.

  И ја испеа со цел памет, а јас се исклучив. :D
   
  На Tam4yy, Valerin, senza.parole и 3 други им се допаѓа ова.
 12. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  хахах најголемите специјалки се на чат рулет. последно седемв со еден роднина и натеравме да ни се соблечи една девојка :D
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 13. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.339
  Допаѓања:
  1.393
  Се имам уклучувано повеќе пати и на чат рулет и на омегле. Само што повеќе менував (''дечки'' без долна облека :o ) него што праев муабет или слично. Ми се имаат погодено интересни личности. Имам доста правено муабает, се имам поврзано со еден тип, долго зборевме тогаш и морав да одам и ми даде мсн за да не прекине разговорот. Го аднав, повеќе од 3 недели правевме муабет. Интересен и доста згоден али и паметен :!: . Добри муабети имаше се дур го избришав мснто за жал :(. Наоѓав и на личности од Македонија, Србија (не беа баш пристојни -.-) и Бугарија. Долго време се немам уклучено ама не ни планирам :) Добра страна за губење време :!: (ама и гледање полови органи :puke: :puke: :puke: ).
   
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Чет-рулете страна која ја отварам само кога сакаме да се зезаме со друштвото. На почетокот само ја имав отворено Омегле бидејќи можеш нели и без камера да разговараш и имав начекано многу фини луѓе со кои си направив асален муабет, но сепак повеќето се напалени мањаци. Е сега, чет-рулет си е приказна за себе. Покрај тоа што мораш да се намачиш да начекаш облечени луѓе, мораш уште повеќе да се намачиш за да најдеш луѓе со кои можеш да си направиш муабет. Со две другарки таму се запознавме со едно француско друштво со кое си разменивме и фејсбук и луѓето беа премногу фини. Искрено на таквите страни може да се најдат фини луѓе, но треба трпение и упорност.
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  подобро на OMEGLE барем си бираш дали сакаш со камера или не ;)
  Jас не би пуштала камери на непознати, така да за ремет OMEGLE TEXT :)
  си се допишувате без да се гледате
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  688
  Стандардна четрулет сесија
  Се пушташ,добиваш 40 годишен сурат со цвикери,по можност од Таџикистан или Индија... Некст... Добиваш некое рандом 12 годишно детенце со капче свртено наопачки,чека да види некоја гола тетка... Уште неколку таџикистанци и оп,начекуеш некој шутрак као си го пипа мочалото. НЕКСТ,ГОВЕДО! Чат пат ќе ти се наредат у серија,и нексташ и ќоро и сакато. После ќе начекаш некоја багра момци шо свират на гитара,ќе им порачаш некоја песна,па уше една,па уше една доека не ти падне конекцијата. Се уклучуеш пак и уше од старт имаш пивски мев и рука под чаршав. И таман помислуеш дека тоа е крај на твојата четрулет кариера,нексташ уше малце,и начекуеш страшно ружна типка со емо шишка и деколте. Дај шта даш,уште Hi не си пишал,добиваш некст... назад кај некое мочало. И си викаш остај ти ова,дај да си пуштам музика :rock:
   
  На Valerin, Butterfly-Girl, sever123 и 7 други им се допаѓа ова.
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  Ауу!
  Каков
  к*ромагнет
  сум за клатачите од сајтчињава. :x
  Па да си е**т векот, клатат што клатат, штом видат немаш камера - одма некст.
  Бре, јас пак пукнав да ви гледам во форевр алоун мандалото. |(
  Затоа си имам МениКем и си ставам видео од Џастин Бибер и гледам тинејџерски реакции на него.
  А за оние клатик*ровичи, имам специјалка дечко.
  Лејдис енд џентлмен...мејби хи закс јур дик. :lol:
  п.с. Пазете се од инстантен оргазам при отварање спојлер.
  [​IMG]

  Ако некој го сретнал типов, јас се кријам позади него. :emo:
   
 18. BlovesI

  BlovesI Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Најсмешно од се ми било кога со другарка ми седи ме на чет рулет и се појави едно убавоооооо момчееее....и ни кажа како се вика....и ние бидејќи се криевме и не сакавме да не глеадаат...тој не смеени и ние се испонервирафме! И исто така седиме и едни црнци се појавуваат и ни викаат “ Вие сестри сте? А ние си немаме никаква сличнос...Јас со плави очи она со кафени ама можеби во косата сме личеле дека на двете ни е виткана! И комедии беше ахахахах , никогаш нема да го заборавам ова !
   
 19. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  2.337
  Го дознав чет рулетов пред неколку месеци.Неколку пати со другарками кога ни беше досадно се уклучувавме али маскирани со шамии,наочари и 300 чуда :lol: ...абе што не ќе видиш,д*каџии невидени :puke: ..еднаш налетавме на преееееубавввввввв дечко од Шпанија,разговаравме околу еден саат и после мораше он да се исклучи...еее после трескав глава од ѕид дека не ми текна да му побарам мсн ;(
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Јас сега прв пат се вклучив и ми се погоди една рокерка со 300 пирсови и еден црнец.. не ми е интересен, а и како што велите дека има многу полови органи, ми се наметнува прашањето зошто сеуште постои оваа страна кога и деца можам да ја отворат и да наидат на... :puke: