Chiαrα Ferrαgni

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Rose96, 20 март 2011.

 1. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  37.082
  Оваа е познат италјански модел ... која високата мода ја претвора во улична и на многу луѓе им е инспирација за облекување. :) Далу вие имате слушнато за неа .. и што мислите за неа ? :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Прв пат ја гледам девојкава :)
  Иначе кога го видов насловот помислив на пејачката Ciara, како и да е, ми се допаѓа како се облака девојкава, добро ги комбинира работите.
   
 3. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  37.082
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Па добро ние више сме по оние Холивутските модели ... еве уште некои слики кои ги обожавам :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Не е модел ни најмалку. Блогерка е. Една од најпознатите.
  Не ја прави високата мода улична, јас не гледам ништо во нејзините парчиња што е дел од високата мода.
  Носи да не речам исклучиво дизајнерски парчиња од нивните редовни сезонски ревии, значи не од оние од висока мода и си ги комбинира и си се слика.
  Со Енди се едни од најпознатите.
  Ама Енди има парчиња и кои сама си ги дизајнирала и многу работи кои не и се дизајнерски.
  На Кјара колку што сум приметила се и е дизајнеско. Богато девојче со свој блог, и со интересен стајлинг.
  Додуше може и она нешто креира не сум запознаена со неа многу, не ми е омилена, не ми е посебно креативна :)
   
 5. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  37.082
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Ја имам виедено на неколку ревии и затоа мислев дека е модел ... т.е. манекенка. Али тоа не е важно мене лично ми се допаѓа како си ги комбинира парчињата облека ... сепак се е до вкус ... позз ;)
   
 6. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Баш тоа сакав да прокоментирам сега. За да можеш вака да се облекуваш,сите парчиња да ти се од дизајнери, ти треба доста кеш.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.797
  Допаѓања:
  67.016
  Пол:
  Женски
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Може линк од нејзиниот блог? Инаку ми изгледа ко секоја просечна девојка што ги следи модните трендови.
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  На la-chicka и marama им се допаѓа ова.
 9. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  The blonde salad беее :D :rofl: :rofl: Се изваљав од смеење :D

  Сум ја сретнала низ слики, но никогаш не сум знаела дека е блогерка и дека е пуна кеш :lol: , мислев некоја рандом девојка... Интересно се облекува, не нешто wow али слатка е :)

  p.s Блогов нејзин ми дојде ко кец на десетка, отидов да разгледувам да тепам досада :mm: :D
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Јас па ја сакам саладкава, јес да нејзините парчиња се секогаш дизајнерски, ама затоа многу се лесни за крадење идеи, обични бели маички сите имаме, гајле ми е дали ми се марка или не, или искинатите фармерки, полесно здравје. А и ми се допаѓа минимализмот и едноставноста кои ги тера. ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_0388-1.jpg
   DSC_0388-1.jpg
   Големина на фајлот:
   122,1 KB
   Прегледи:
   853
  • DSC_0414-2.jpg
   DSC_0414-2.jpg
   Големина на фајлот:
   149,5 KB
   Прегледи:
   853
  • DSC_0684.jpg
   DSC_0684.jpg
   Големина на фајлот:
   87,5 KB
   Прегледи:
   853
  • IMG_0047copia.jpg
   IMG_0047copia.jpg
   Големина на фајлот:
   76,1 KB
   Прегледи:
   853
  • DSC_0085.jpg
   DSC_0085.jpg
   Големина на фајлот:
   58,3 KB
   Прегледи:
   853
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Мене ми се допаѓа, многу слчен стил имаме, и јас обично вака се облекувам. Ама Енди повеке ја сакам затоа што е по смела :)
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :)
   
 13. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Ау, ми се свиѓа многу како се облекува. :clap:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Прекрасна е ама мајке му се и е дизајнерско, баш долго ја следами и секогаш е топа скоцкана! Енди е по смела ама некои комбинации и се чудни. Како и да браво за неа! Има комбинации кои би можеле и ние да ги носиме и да ги најдеме тие парчиња облека во нашиве продавници тука. :)
   
 15. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Chiαrα Ferrαgni .. ♥

  Едноставно ја обожавам, нон стоп и висам на блогот.. ептен ми се допаѓа стилот иако не е нешто посебно, ама начинот на кој ги носи парчињата и е посебен, и освен тоа многу е слатка и мила :)
  Абе италијанка.. нема тука многу кажување <3
   
 16. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Типкава е супер.Прекрасна е и прекрасно се облекува.Вистина нејзините алишта и се дизајнерски,но може да се најде некоија комбинација кај нас што не се дизајнирани.Носи алишта што секој би можел да ги носи.Нема некој специвичен стил
   

  Прикачени фајлови:

 17. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Киара кога почна со блогот носеше почесто и парчиња облека кои беа од брендовите за широка потрошувачка, сеа освен ако и залута некое Зара парче другото е апла од високата мода.

  И јас да имам ваков плакар дома и јас би имала еден од најдобрите блогови :P
  Нејзините чевли
  http://www.theblondesalad.com/2012/01/s ... shoes.html
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Нејзиниот накит
  http://www.theblondesalad.com/2010/12/m ... ction.html
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Нејзините чанти
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Плакар (кој и е од старата куќа, од новата нема пост со плакарот)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Мајка и има многу познат блог за патувања, не го отварајте ќе се разочарате од животот кај се не била и какви преубави слики има од сите краишта на светот.
  А Киара живее висока нога денес у Милано, утре Њујорк, задутре ја викнале да се прошета во Сингапур, до ревија на Трајче во Амстердам, па до Париз и се така.
  Имаат пари, имаат многу облека, патуваат кај сакаат, имаат супер блогови :)
  Секој со малку пари, ефтина облека, кога ревии гледа на телевизија само, има просечен или потпросечен блог.

  Eве 2 нејзини добри поста
  The best of 2011
  http://www.theblondesalad.com/2011/12/best-of-2011.html

  The best of 2010
  http://www.theblondesalad.com/2010/12/best-of-2010.html
   
  На fashionista му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Кажав веќе мое мислење за неа во темата за блогерките,ама ајде пак :) .

  Ептен ја префорсираа.Ептен!Порано ја следев ,сега веќе ми е антипатична.Не како девојка,него блогот.
  Океј девојката си има пари и има екстра парчиња,ама има сасвим обичен стил.
  Не дека нешто посебно комбинира :?:
  Пак ќе направам споредба со Атлантик-пацифик,е тоа ти е комбинирање,ете и она е се со дизајнирани парчиња,ама е знае како да склопи несклопливо.Тоа е више за поштување,а не само да имаш фармерки џемпер + штикли и ташна,секое од минимум 1000 и одма искача комбинација...ехее кој не ќе знаше така да комбинира :D
  Еве сликовито да се објаснам.
  Комбинација на Чиара vs. комбинација на Блер(Атлантик-Пацифик)
  [​IMG][​IMG]
   
  На Domino, Go-Girl и rossonerka им се допаѓа ова.
 19. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  прекрасна девојка , со,мн мн стил ! браво
   
 20. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  Прват слушам за нејзе,ама...симпатична девојка е,со прекрасен стил ^_^