1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Chicago Fire (2012)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 18 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Ги сакам! Пријатни ликови, многу акција, убави луѓе и одлична актерска игра! Сериозно потценети, има некои познати лица и има и некои одлични нови. Ми се допаѓа, бидејќи оваа е поинаква серија што не сум гледала до сега како оваа. Многу е добра!
  Има 6 сезони, сега оваа година во есен ќе биде 7ма сезона.

  Се работи за пожарникари, спасувачки тим и болничарите на Чикаго Пожарникарска куќа 51 кои се главно во опасност, изборот што го прават може да значи разлика помеѓу животот и смртта. Но, од немилосрдниот притисок за спасување на животот, се проширува едно пошироко семејство. Предводени од главните улоги Валас Боден, Метју Кејси, Кели Северид, Габриела Досон, Firehouse 51 секогаш се тука еден за друг кои се една голема фамилија. Оваа високо-октанска драма од извршниот продуцент Дик Волф нуди визуелно гледиште за животот на секојдневните херои посветени на една од најблагородните професии во Америка.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 2. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.138
  Допаѓања:
  47.957
  Пол:
  Женски
  Ми беше една од омилените серии се додека не дознав дека
  Досон ја напушта серијата и некако веќе ми немаше смисла без неа и престанав да ја гледам.
   
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  да многу е лошо така кога ќе ја напуштат серијата некои што се од почетокот ама ќе видиме у 7ма сезона што ќе биде, би сакала да се врати она хаха :(:)
   
 4. Ivana J.

  Ivana J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Јас само што ја почнав 5 сезона и не можам да престанам да ја гледам серијата. Ја обожавам!!

  Досон ја напушта серијата и некако веќе ми немаше смисла без неа и престанав да ја гледам.
  Знаеш зошто ја напушта??
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.635
  Допаѓања:
  59.705
  Пол:
  Женски
  Мене и подобра ми е без Досон, ме нервираше некако.
  Не знам што да мислам за Брет и Кејси, повеќе ми се ко брат и сестра, ми немаат хемија. Кели саксм ептен со Емили да ги спојат, супер ќе бидат. Кид ич не ми одговара со Кели.
  Боден ми е омилен. :inlove:
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.635
  Допаѓања:
  59.705
  Пол:
  Женски
  Не ја гледате серијава луѓе? Баш мислев дека има фанови.
  Ептен ми е жал за Брет, таман ја најде мајка и и сега вака. :(
  Што упорно ја туркаат Сигер не ми е јасно, ама ич не ми е симпатична.
   
  На Ivana J. и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Машки
  Ја гледам, до петтата сезона сум
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ivana J.

  Ivana J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Јас ја пратам серијава, не се откажувам, ја обожавам!!

  Последната епизода што излезе сеуште не сум ја гледала, ама тоа што ја вратија Сингер воопшто не ми се допаѓа. Таа сигурно ќе биде причина за кавга помеѓу Стела и Северајд.
  А инаку сум голем фан и навивам за Брет и Метју, се надевам ќе бидат заедно. :l:
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Машки
  Габи?
   
 10. Ivana J.

  Ivana J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Актерката што ја глуми Габи ја напушта серијата, а приказната е дека Габи оди во Пуерто Рико по ураганите за да помогне.
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.635
  Допаѓања:
  59.705
  Пол:
  Женски
  Утре финале.
  Се надевам конечно ќе има нешто помеѓу Кејси и Брет, ајде се влечкаат цела сезона.
   
  На Ivana J. му/ѝ се допаѓа ова.