1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Coin master

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gentlemen, 25 ноември 2018.

 1. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  COIN MASTER Дефинитвно играта што се повеќе се шири.
  Игра ли некој од овде?
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  4.457
  Пол:
  Женски
  Јасссс! Се заразив ептен!
   
 3. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  И јас ја играм :lol:
  Лабава е и за тепање време е супер :D
   
 4. *Bridget Jones*

  *Bridget Jones* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  220
  Пол:
  Женски
  Јас ја играв, али веќе не!
  :|
  А денес на работа ми ја збореа, што е со играва не знам (facepalm)
   
 5. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  5.683
  Допаѓања:
  103.245
  Пол:
  Женски
  Поголема зараза не сум видела, штом сум слободна веднаш ја играм играва. Цел свет ја игра:D
  Тука никој ли не ја игра?
   
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Јас ја играм:D до кај си?
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Машки
  Вакви измами треба да се забранат.
  Прво навлекуваат корисници со интересна графика и брза награда, Павлов условување, потоа наместено станува тешко и ги тераат да играат слот машина (или што и да е) со вистински пари.
   
  Последна измена: 27 јануари 2019
 8. asdas

  asdas Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.432
  Е добро де, основен бизнис модел на сите фримиум игри. Ништо измамничко или незаконско.
   
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Никој не те тера ...врти си и уживај. Кој има пари нека си плаќа.. тој што нема, си се занимава без пари.. Никој не ти рече дека мораш да даваш пари за да ја играш..
  Измамнички би било ако после одредено ниво те натераат да платиш за да играш..
  Ако не ајде бесилка ќе играме, таа е бесплатна..
   
  На Elena ena, theowndemon, Poppins и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  5.683
  Допаѓања:
  103.245
  Пол:
  Женски
  48 село сум во Тибет сум и имам 1478 ѕвезди:Dти?
  Не трошам свои пари, зачленета сум во групи каде прават нови линкови за 40 спина и така ги зимам. Кога немам спинови, не вртам:D никогаш не ми текнало да купам со пари.
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  595
  Пол:
  Женски
  На Кавалер и Alishan30 им се допаѓа ова.
 12. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.183
  Допаѓања:
  4.796
  Пол:
  Женски
  Како да се зачленам и јас , а почнав играта ств е зараза :drunk:
   
 13. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  5.683
  Допаѓања:
  103.245
  Пол:
  Женски
  Кај да се зачлениш?
  Штом си ја играш играта, тоа е тоа,не ти треба зачленување

  Аа за по групите ли? Ај лп8):mm:
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 14. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  може и мене да ме упатиш ?
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.183
  Допаѓања:
  4.796
  Пол:
  Женски
  Дајте некоја група за спинови , карти сигурна , овие што ги имам ретко дават :envy:

  @Alishan30 и ти знаеше едни добри , може да ми препратиш:$
   
 16. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  5.683
  Допаѓања:
  103.245
  Пол:
  Женски
  Јас ќе ти пратам карти, додај ме:Pистите групи и јас ги имам. Сите на search што ми ги дава за coin master додадени ми се. Има и македонска група на коин мастер;)
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Машки
  Јас почнав да ја играм, но не знаев дека не смеело да се тепаат фб пријателите.
  Ги здробив селата на пола фб пријатели, па дури и ми пишуваа и ме молеа да не им ги рушам селата ејјј, а некои и минсе налутија.
  За една игра се потресуваат, ко пари да сум им украл.
   
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  4.457
  Пол:
  Женски
  Толку сум заразена што дури сум и админ во фб група :D
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.741
  Допаѓања:
  18.188
  Пол:
  Женски
  Играва е буквална зараза. Многу си ја сакав, обожавав да ја играм. Но не сум ја уклучила веќе 2 недели. Не ми се уклучува. Кажете некако како можам да ја оправам. Колку ми фали..
   
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  4.457
  Пол:
  Женски
  Како не ти се уклучува? Што ти се појавува? Јас имам апликација на тел, мн е полесно така отколку на пц.
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.