Crni magii

Дискусија во 'Канта' започната од Лејдилора, 19 јануари 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Imam uplav od crni magii a nasekade se pravat.Sto e vaseto mislenje dali moze da se otklonat.Sekoj den sum vo crkva ama nisto ne mi ide vo zivotot.A znam dekami e napravena
   
 2. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.582
  Пол:
  Женски
  Зошто темава е сместена во Врски?
  И мискам дека ваква тема веќе постои, побарај низ категориите.
   
 3. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  A neznev vo vrski zosto so crni magii se rasturat vrski
   
 4. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  14.651
  Пол:
  Женски
  :rofl:
   
  На RainbowButterfly, buba4e89, злоба и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Neznam sto e smesno
   
 6. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.985
  Допаѓања:
  20.987
  Пол:
  Женски
  Јави се кај Клеопатра, балканската пророчица.:?::D
   
  На burthdaykake, Meckicja, Jana06 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.334
  Пол:
  Женски
  Пробај како ќе ти оди во животот ако паузираш со одењето во црква. :?:
   
  На Dentina, Jana06, Bezimenka90 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  7.644
  Пол:
  Женски
  Наполни си ја кадата и додај 1 литар крстена вода. Запали 3 свеќи, прекрсти се и искапи се додека ја кажуваш Оче наш.
   
  На Jana06, Amellie13 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 9. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  7.154
  Допаѓања:
  70.755
 10. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  14.651
  Пол:
  Женски
  Смешно е што веруваш во бајачки, баба роги и такви глупости.
   
  На Amellie13 и asdas им се допаѓа ова.
 11. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  11.672
  Пол:
  Женски
  Само мене ми личи на трол? :D
   
  На noteforself, Meckicja, GrimTheReaper и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Najdovme doma secena maica dali se toa gluposti od nekoja ekskurzija sto bila majka mi pa so nea taa sto bila vo soba
   
 13. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Kako da i go najdam brojot gledav ama nema
   
 14. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  A i sestra mu na bivsiot idela kaj bajacka on mi kazuvase se plasam da ne mi napravila nesto
   
 15. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.334
  Пол:
  Женски
  Во мода се сега такви сечени ;)
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  22.122
  Допаѓања:
  175.791
  Абе таа можела секој ден да оди, кај сите бајачи и гатачи на планетава, ама ништо реално нема да постигни, оти магии не постојат.
   
  На Mikha4 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Abe neznam lugeto pravat zlo.Nego daj boze da im se vraka
   
  На bebedjakova му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  14.651
  Пол:
  Женски
  Полесно е да ги обвинуваш другите луѓе дека ви прават магии, отколку да признаеш дека за твојот љубовен живот, си одговорна ти или бившиот партнер веќе изгубил емоции.

  Од каде знаеш дали сестра му одела по бајачки, на кафе или зрна грав ти кажаа?
   
  На RainbowButterfly, Mikha4 и Dentina им се допаѓа ова.
 19. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  2.090
  Пол:
  Женски
  :rofl:
   
 20. Лејдилора

  Лејдилора Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2021
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  On mi kaza i dosta me pravis budala.A za obvinuvanjata moze izgubil emocii ne deka jas go sakam ama ne mora da se odnesuva kako gubre
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.