D n B (Drum and Bass)

Дискусија во 'Фитнес' започната од LadyStyle, 4 јуни 2011.

 1. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Дали сте пробале да играте Drum and Bass?
  Што мислите за DNB?

  Јас многу го сакам овој вид на танц :?: (незнам дали е танц).Имам научено повеќе чекори и сега се усовршувам.На почеток е тешко,но кога ќе ги научите основните чекори станува се полесно и полесно.
  Иако личи дека е повеќе за машката популација,сепак се слабее.

  Темава ја стаив во фитнес заради тоа што со Drum and Bass можете многу лесно да ослабете.

  Јас почнав од
  пред 2 месеци активно да играм и веќе ослабнав 4-5 кила.

  *Ако не и е местото на темава тука-преместете ја,незнаев каде да ја ставам.

  http://www.youtube.com/watch?v=Rv0NeHRjjFY
  ^првите чекори

  http://www.youtube.com/watch?v=tEPB7uzKuh4
  ^ песна за играње :)
   
 2. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  5.877
  Drum and Bass e вид на електронска музика, не танц.
   
  На MarchelineAmaru и Phyramide им се допаѓа ова.
 3. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  Сеедно, има многу скокање и тресење на бутови во исто време и исто и стомакот се напнува, па е океј за слабеење.

  Инаку, играм и тоа поприлично добро сум ги научила чекорите, само уште да можам да ја поднесам долго музиката, ќе беше многу фино.
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Другар ми го игра ова, се има дури и снимано и на ју тјуб мислам има прикачено.
  Го гледам него, со уживање игра, овој начин на играње многу е популарен меѓу руските тинејџери, па го играат и по улици групно.
  Има некој интересен ритам, ама чекорите не ми се свиѓаат, груби се, нема мрдање со колкови и газе, само некои чекори со вртење на нозете.
  А сигруно се слабее, штом скокаш и се вртиш со нозете в место некое време.
   
 5. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.571
  dnb dance во фитнес -.-

  anyway
  http://www.youtube.com/watch?v=MOILivdWtSo горе-долу елементите ги средив минатото лето,уште на брзина да додам.
  Си играм со прекини кога ќе ми дојде-тогаш.
  За слабеење не сум ни помислила. Како и секој танц.
  И чочек секој ден да играш ќе ослабиш.
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Господе Боже што се нема да измислат, drum n' bass за слабеење?! :?:

  Па идете на drum n' bass и breakbeat журки и ќе видите слабеење. Или на хип хоп.
  Да, и чочек да тресете нон стоп и со тоа ќе ослабнете. Свртете пајдушко низ соба 3 пати и ќе го снема целулитот.

  Drum n' bass е музика, а не фитнеснезнамштозаслабеење.
   
  На MarchelineAmaru и kristii им се допаѓа ова.
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Да музика е, но можда токму со играње на оваа музика некој ослабнал па ќе сподели информација и искуство што како.
  Ако ја ставиме во музика што ќе дискутираме ?
  Темава си е на место мислам.
  А тоа дека со играње на каков било танц се слабее е точно, па и да скокаш низ дома пола саат секој ден и те како ќе ослабиш .
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Охохоо, и те како има за дискутирање Лукс, да беше темава во музика. Тоа ти е исто ко да прашаш - хип хоп ако го ставиме во музика, што ќе дискутираме? ;)

  Не е мое да одлучувам, ниту се мешам, но ете нешто ново научив, дека овој вид на музика е сега по ново и начин на танцување со помош на кое се слабее.

  А рака на срце се слабее ако рипаш на билошто. Секој вид на танц е начин на слабеење, на вежбање...ама ок, да не се повторувам, тоа веќе си го пишав во темата за танцот.

  Но, ќе се сложиме ова првенствено Е вид на музика а не вид на танц ;)
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Па отври тема и во музика и таму ќе дискутираме од таа гледна точка, може да има и две теми ;)
  Пожелно е да има две теми во различна категорија кај што ќе се дискутира на нив од различни аспекти, одколку една во која ќе се зборува за се . ;)
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Јас имам горе напоменато,затоа што незнаев кај да ја ставам темава,а првенствено се збори за Drum and Bass танцот и тоа дека се слабее.
  Ако има потреба од преместување и промена на наслов-слободно.
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Детево што го познавам, игра драм енд бас веќе 4 години, и е слабо, ама не верувам дека тоа му е од играњето дека одсекогаш таков бил, ама можеби тоа му помага да си ја одржува линијата, којзнае.
   
 12. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.571
  Jaс имам другар што игра днб и е крупен.
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Значи нема потреба од препукувања, пожелно е да има 2 теми, и таму и овде со различна дискусија, овде да се зборува од спортски и целен (цел-слабеење) карактер за днб, а во музика од музички карактер, мада не знам и што има за дискусија, освен постирање на клипчиња кај што играат типови и типки .
  А ако темата треба да се премесети ќе биде преместена, тоа никој не го оспорува, мада гледам дека темава нема некоја заинтересираност. |(
   
 14. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Не ме бива ич за ова имам пробано и тапа сум!-.- Многу комплицирано ми изгледа. А и не верувам баш дека се слабее од ова :^)
   
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  |( Зошто оваа тема стои тука? Јас сакав да отворам ваква во Музика.

  Може ли да се преместе? Пошо има стварно добра drum n' bass музика.

  Јас знам да играм 8) И обожавам drum n' bass журки. Во последно време ептен се усовршив. Всушност и не е толку тешко, треба само координирано прст-пета. Дојдете во Штип на Run и ќе видете што е drum n' bass, само што многу е гужва бре. Сакам пааааа :(
   
  На Lallly, Phyramide и Beauchamp им се допаѓа ова.
 16. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  5.471
  Пол:
  Женски
  стварно,зошто не е во музика темава? :o
  и ја сакав едно време да отворам ова,иначе ја знам некои основни чекори да играм,цело мое друштво игра ова :) посебно дечко ми ,ептен добро игра и уште некои другари :lol:
  во почеток бев многу смешна,со една нога играв само,незнам како успевав :rofl: сега добро ми иде каде каде,знам повеќе чекори,трикови како и да ги кажам :)
  иначе имаше во градски парк днб собир,пред околу година дена мислам дека,некој да не беше на тоа?
  ја секој ден идев и игравме,се снимавме бла бла :$
  инаку @ IndieGirl,се слабее,поточно,се затегнуваш повеќе,а ти се оформуваат највеќе нозете,бидејќи највеќе ги користиш нив во степот :)
   
  На Towelie му/ѝ се допаѓа ова.