1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

dali e mozno da sum bremena????

Дискусија во 'Канта' започната од strelecF, 10 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14
  prvo izvinete sto pishuvam na latinica, no nikako ne mozam da namestam da se pishuva na kirilice...
  sega bi ve zamolila da mi dadete vashe mislenje i da me uteshite ako nishto drugo zashto stvarno mi treba toa...

  Znaci pred nekolku dena imav odnosi so decko mi bez kondom i strav ni e da ne sum bremena.toj mi kaza deka nema prostor za plashenje , siguren e deka ne napravil nikakva greshka, megutoa mene psihicki mi se vrtat drugi misli.
  Plus najvishe mi e problemot i me stava vo misla toa deka imam bolki vo kicmata.Prv pat mi se deshava ova. Od petokot pa eve do denes me boli.treba da dobijam na 27 mesecov, rano e za da mislam na ova, ali radi bolkite i toa deka imavme 5 partii bez kondom me stava vo misla :( :(

  ve molam kazite mi sto msilite dali bolkite se simtomi za bremenost, ili pak toa e normalno posle dolg sex ?
  prashanjevo e glupavo, ispaga kako da sum retardiranaaaa, ali mnogu mi e strav mislam deka ke umraaaaam :sweat: :sweat:
   
 2. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Имаш ваква тема каде да поставиш прашање, немало потреба од нова

  seks/dali-sum-bremena-t424/

  И самата помисла дека си имала секс без кондом психички влијае на тебе, па сега мислиш дека имаш некои симптоми. Нема потреба од паника, почекај до датата кога треба да добиеш или ако не можеш напрај тест, барем ќе се опуштиш и полесно ќе добиеш, вака од стрес може да ти касне после.
   
 3. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14
  abe ne e istaaaaaaa!!!
  taa zbori za se*s so kondom , a jas za bez!
  plus imam bolki taa nemaaaaaa
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Па после 5 партии и мене би ме болела кичмата :)
   
  На bitter-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Е како не е, кога темата се вика дали сум бремена???????????????????????????????? Секој може да пише овде за совет, не читај ТАА што пишала :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 6. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14


  hehe abe ne me zaebavajteeee , strav mi e mnoguuuuuu koj ke ceka do 27 auuu ke poludam :devil:
   
 7. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14


  temata se vika, ali sushtinata e razlicna , zatoa pishav i jas pak !
   
 8. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Ај разгледај убаво, па после кажувај!!!!!!!!!!!!!
   
 9. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Како да ти кажеме дали е можно да си бремена или не?
  Имаш неколку опции: Најпрво провери дали тие денови ти биле плодни или не. Купи си тест од аптека и провери си или оди на гинеколог.
  Ако не сакаш да останеш бремена зошто не користите заштита? За симптоми мислам дека многу е рано, но за да немаш дилеми околу оваа работа патот под нозе и право во аптека.
   
 10. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14

  ne mi bea plodni denovi, a za test se pravi kolku sto znam posle denot koga treba da dojde menstruacijata.a ne 20 dena pred da dojde :worried:
  inace na prasanjeto zasto ne koristite kondomi , zasto bevme napaleni i nemavme vo momentot :D
   
 11. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  И затоа сега си ја лупаш главата од ѕид!!!
  Една недела после сексуалниот однос можеш да направиш тест!
  Не верувам дека си бремена бидејќи ништо не се случило во тебе, но те советувам за во иднина да внимавате повеќе ако не сте подготвени да чувате деца.
  Одговорот можеш да го добиеш сама, ние не можеме никако да помогнеме. Ако поминала една недела појди во аптека и купи си тест. Најдобро е да го направиш со првата мокрача уште рано наутро.
  Пробај да се ослободиш психички зошто стресот може само да ти наштети, ќе ти ја пролонгира менструацијата а тоа не ти е во корист.
   
 12. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Епа ако сте биле напалени,еве бујрум ладен туш да се вратите во нормала :rain: Ако е за арно,еве јас толку можам да помогнам,за повеќе не сум овластена сеуште од баба Ванѓа да гледам на гравчиња ;)

  Од кај да знаеме ние дали си бремена или не :^) Јас колку што имам информација ниедна од жениве не е во сродство со Ностардамус,а пЉус тоа си постојат лекари,тестови и остали тракутанци кои би ти биле од полза да си ја разрешиш дилемата :!: А најсигурно ќе си знаеш по 9 месеца :D

  И не туку се инати,тема навистина постои каде што си можела да го сместиш проГлемов,во секој случај за друг пат ќе си знаеш ВОДЕТЕ ЉУБОВ ЗАШТИТЕНИ ДА НЕ ВЕ ЈАДЕ БАБА РОГА! Ајт сеа пријатно ;)
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Тк тк тк... Клуч. |-)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.