1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dali e sramota ako na 16 godini ne si imala decko?

Дискусија во 'Канта' започната од lopez.jeni, 20 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lopez.jeni

  lopez.jeni Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Imam 16 godini ne sum imala decko, ne se imam smuvano pocnuvam da mislam deka sum grda deka nesto mi nedostasuva, i site sto mi se pustale ne mi se svigaat :(
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  не е срамота уживај си. Има време за се не мора да си фатиш дечко веднаш... почекај да ти се допадне некој :)
   
  На 3m43 и Ilinaaa им се допаѓа ова.
 3. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Па вака.Прво не губи си ја самодовербата само поради тоа што не си имала дечко или мувач.Се во свое време.Каде брзаш?Мора ли да се случи тоа баш сега?Па што ако си немала?Искрено,од мене имаш "секоја чест".Сега не знам како изгледаш физички не е ни многу битно но,по ова се познава дека не си лесна девојка и дека многу ги бираш.Како и да е,да не се сфати погрешно за тоа што кажав дека не си лесна девојка,немора да значи дека ако некоја имала дечко или мувач е лесна девојка.Ова го кажав зошто на форумот постојат многу личности кои ги сфаќаат работите сосема различно и од друг аспект.Како и да е,прво соземи се и не се замарај со глупости.Ќе дојде време кога ќе се случи тоа.И никогаш не се срами да кажеш дека не си имала дечко или мувач. Поздрав :)
   
  На 3m43 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Боље почекај да засакаш некој. Зашто лесно е да се заебеш (од искуство ти зборам),прв бакнеш може да ти се случи само еднаш и нема назад.А за дечко ..има и побитни работи од тоа. Поздрав :* <33
   
 5. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  269
  Ми се гади од вакви теми ко ке видам,озбилно.
   
 6. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.690
  не е страмота и немој да си факала дечко сега оти ништо не е поубаво од слобода на тие години,.....ех да можев да ги вратам....
   
 7. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  70
  срамота, голема срамота е да немаш дечко а веќе 16 години ц ц ц :^)
   
 8. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  Не е ни најмалку срамота! Кога ќе дојде време за тоа, тогаш, Ако ти е убаво вака терај си, а дечкото ќе си дојде сам од себе, и ако си фаќаш дечко само заради тоа што е срамота, немој! :)
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.049
  Допаѓања:
  85.156
  Пол:
  Женски
  |(

  Дефинитивно треба да има на форумов смајли што се крсти..... :tmi:
   
  На Lovely93 и joana18 им се допаѓа ова.
 10. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  ДА!
  Многу е срамота. И јас на 16 години немав дечко и поголем срам од тоа нема.


  Аман бе деца.Живејте си го спокојно животот дури можете. Не се замарајте со вакви работи. Во животот има многу поголеми проблеми и срамови од тоа што на 16 години сеуште немаш дечко.
  Ќе си дојде се` во свое време. Не се брзајте.
  Имате време за дечковци и нервози. Искористете го времето додека сте слободни и уживајте.
  Не си создавајте нервози со сила.
   
 11. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  Поголем срам од тоа нема!
   
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  31.548
  Пол:
  Женски
  А да се заклучи темава, што викате? :rofl:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.