1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Deborah козметика

Дискусија во 'Лице' започната од detelinkaa, 19 јануари 2012.

 1. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  Ајде да споделиме мислења за декоративната козметика на Deborah. Оваа козметика е со звучно име во Милано, само што сигурно квалитетот е различен во споредба со нашите :)
  Јас лично досега што сум користела се било одлично. Кармините се одлични, кремите исто така а од пудрите најмногу ми се допаѓа Color Copy.
  Кои се вашите искуства од производите на оваа козметичка куќа?
   
 2. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  Се ми е супер на дебора, само што ова пудриве не можам нијанса да си погодам, некако мн ми се како на портокалово......навикната сум на бурзоа, ама ај сакав да сменам ама утнав......а две ги имам дома и сега ќе си ги чувам за во лето.... :D
   
 3. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  908
  Мене ми се допаѓаат кармините и пудрите на дебора

  [​IMG] [​IMG]
   
 4. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.400
  Супер си се Дебора, јас констатно овие два прозиводи си користам, само што од пудрава малце како да ми се презасити лицево, ја користев 2 години.А спрејов за боичка е топ, секое лето си го земам имам темен тен и немам потреба од големи фактори.
   

  Прикачени фајлови:

 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.107
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  Единствениот производ кој сум го користела од оваа фирма е пудрата nude perfection.
  [​IMG]
  Предазоволна бев од неа, не знам колку пати ја испофалив во темата за пудрите, само нијансата мааалку ми делеше од природната, ама сепак и' останува епитетот перфектна, најдобра од сите дотогаш користени.

  Сакам да ги пробам кармините, ако има нијанса трула вишна , нека ме извести некоја како е задоволна и како се движат цените.
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.838
  Допаѓања:
  2.137
  Како сте задоовлни од сенките за очи на Дебора? Меркам едни одамна, ама прво да си прашам
   
 7. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  кармините и руменилата ми се предобри мом го имам cacao 12 руменилото и е супер пушта многу и не се троши многу баш поради тоа. ланирам да си купам пудра ... некоја која доста покрива и има мат ефект ? некој предлог?
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.107
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Убава е, доста покривна, ама без камена се брише и нема да ти трае цел ден. :)
   
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.223
  Допаѓања:
  8.337
  Јас ја имам користено од оваа линија само пудрата од debby што е новата и и ако пишува дека е за мат ефект е катастрофа.Па погрда пудра мислам дека немам видено и имаше толку грд јак мирис што ми се лошеше.А мислам дека кармините треба да се ок.
   
 10. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  478
  [​IMG] само од ова сум задоволна.
   
 11. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  49.217
  Пол:
  Женски
  Го имам третото руменило на сликата, и прекрасно е. Најомилено ми е од сите што ги имам до сега пробано.
  [​IMG]

  Исто ја имам големата палета со 56 сенки, руменила, бронзер и сјаеви и сум презадоволна, цело време ги користам.
  Иии имам од триата сенки, баш овие и се супер, само се премногу светкави, и не ми се допаѓа тоа.
  [​IMG]
   
 12. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  од кај ги зема?,јас ѓи барам подолго време не можев да ѓи најдам..
   
 13. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.896
  и јас сакам да купам некоја поголема палета на сенки од дебора ..видов во космо имаше и мали палети и поголеми..цените се движат од 800 за малите а поголемите 2000ден...се мислам за овие палети дали да бидат дебора или пупа??? :?:
  инаку ги имам тробојните сенки на дебора и се стварно одлични.. :)
   
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  49.217
  Пол:
  Женски
  Во космо, и беа негде околу 2000 денари. :)
  Мислам дека и во unique ги имам гледано.
   
  На Mrs.Bass и simce11 им се допаѓа ова.
 15. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  Ја има ли некој пробано тонираната крема на дебора и какви се впечатоците?
   

  Прикачени фајлови:

  • bb-cream_0.jpg
   bb-cream_0.jpg
   Големина на фајлот:
   18,5 KB
   Прегледи:
   519
 16. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.223
  Допаѓања:
  8.337
  Deborah сенките се многу убави,јас имам трио и палета од малите.
   
 17. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  crimson гледам си ја пофалила палетата со 56 сенки-од Космо ли ја зема бидејќи гледав таква таму ама се мислам дали да ја земам-не знам дали траат пошто ми требаат за работа...а да не светат мн на лицето? :?:
   
 18. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.128
  Допаѓања:
  8.178
  Имам користено само камена пудра од Deborah new skin и ептен бев задоволна, совршено ми го правеше лицето, ама не знам поради кои причина ја нема повеќе во производство.....па сега ја зедов црвената од Deborah 29 и не сум баш задоволна..... :(
   
 19. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  1.105
  Јас ја земав пред некој ден и премногу ми се допаѓа затоа што имам суво лице а таа ми го хидратира одлично, и не покрива премногу онака значи баш како што сакам јас бидејќи не ми треба премногу покривање. Значи за сува кожа мене ми е одлична. Моментално е на намаление во Cosmo, околу 350 денари е.
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.128
  Допаѓања:
  8.178
  Морав да се смоцитирам, сфатив дека проблемот е до мене не до пудрава. :tmi:
  Прездоволна сум од пудрава, со совршена течна пудра дава преубав изглед.